gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Komst mountainbikeparcours onzeker

e4a1004d641563defb5575440fb882e5

Een mountainbikeparcours midden in natuurgebied De Elzen. Floris Visser en 1600 andere Dordtenaren zien het al helemaal voor zich. Maar of het allemaal doorgaat, is nog maar de vraag.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Voor Visser zijn er twee mogelijkheden om zijn gewilde parcours te realiseren: een burgerinitiatief of het plan aan het college voorleggen en afwachten op het wordt opgepakt. Wethouder Marco Stam is daar geen voorstander van, maar een burgerinitiatief betekent dat Visser zelf 60 procent van de kosten op zich moet nemen.

"Zelf denk ik dat een burgerinitiatief altijd prettiger is. Niet alleen uit kosten overwegingen, maar ook omdat op meerdere steun kan rekenen uit de bevolking", legt Stam uit. "Als je een gemeentevoorstel hebt, gaat toch altijd om de afweging van het kostenplaatje in de gemeenteraad. Wat niet altijd wil zeggen dat het komt tot uitvoering. Als de gemeenteraad nu instemt met een initiatief dan ben je al twee stappen verder."

Het parcours zou in totaal zo'n 40.000 euro gaan kosten. Visser en zijn compagnon beraden zich nu over wat ze verder gaan doen.

Lees ook

albertschweitzerasz

Dit ziekenhuis plaatst jaarlijks vijf tot zeven patiënten op zwarte lijst: 'Jaar lang geen verpleging'

Van doodsbedreigingen tot schoppen, duwen en slaan: zorgmedewerkers krijgen steeds vaker te maken met agressie. Soms gaat dit zo ver, dat ziekenhuizen de bezoekers en patiënten op een zwarte lijst zetten. "Vaak gebeurt dit onder invloed van drank of drugs", zegt het Albert Schweitzer Ziekenhuis tegen Rijnmond.

artikelfoto busje OM Da Vinci

Sleutelen aan bus van criminelen: deze scholieren mogen dat

Een bus die ooit onderdeel was van de criminaliteit, krijgt een nieuwe bestemming in Dordrecht. Het Openbaar Ministerie (OM) heeft het in beslag genomen voertuig overgedragen aan het Nationaal Programma Dordt West, dat de bus vervolgens schenkt aan de opleiding Automotive van het Da Vinci College. Studenten kunnen het voertuig gebruiken als praktijkobject om hun technische vaardigheden te ontwikkelen.

Baggeren

Vaker baggeren voor schoner en gezonder water

Waterschap Hollandse Delta gaat vanaf juni 2027 vaker baggeren in stedelijke gebieden. Dit moet zorgen voor een betere waterkwaliteit en een betere doorstroming van het water in de stad.

Concertant in de historische kerkzaal

Zondag op TV Dordrecht: 'Spaans' zomerconcert

Karin Dolman en Caecilia Boschman trapten eerder dit jaar een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.

tv47kenya

Sliedrechter benoemd tot minister in omstreden parallelle regering Sudan

Een man uit Nederland is begin mei benoemd tot minister van Justitie in een omstreden regering van de Rapid Support Forces (RSF) in Sudan. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS. Bronnen melden aan Rijnmond dat het gaat om een man uit Sliedrecht.

businkkrakers

Krakers bezetten panden in binnenstad

Aan de Singel in Dordrecht zijn zaterdag leegstaande woningen gekraakt. Zes mensen die de panden in zijn gegaan, zijn door de politie aangehouden.