gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Komst mountainbikeparcours onzeker

e4a1004d641563defb5575440fb882e5

Een mountainbikeparcours midden in natuurgebied De Elzen. Floris Visser en 1600 andere Dordtenaren zien het al helemaal voor zich. Maar of het allemaal doorgaat, is nog maar de vraag.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Voor Visser zijn er twee mogelijkheden om zijn gewilde parcours te realiseren: een burgerinitiatief of het plan aan het college voorleggen en afwachten op het wordt opgepakt. Wethouder Marco Stam is daar geen voorstander van, maar een burgerinitiatief betekent dat Visser zelf 60 procent van de kosten op zich moet nemen.

"Zelf denk ik dat een burgerinitiatief altijd prettiger is. Niet alleen uit kosten overwegingen, maar ook omdat op meerdere steun kan rekenen uit de bevolking", legt Stam uit. "Als je een gemeentevoorstel hebt, gaat toch altijd om de afweging van het kostenplaatje in de gemeenteraad. Wat niet altijd wil zeggen dat het komt tot uitvoering. Als de gemeenteraad nu instemt met een initiatief dan ben je al twee stappen verder."

Het parcours zou in totaal zo'n 40.000 euro gaan kosten. Visser en zijn compagnon beraden zich nu over wat ze verder gaan doen.

Lees ook

misbruik ter illustratie Pexels

Meisje (17) uit instelling misbruikt? 'U had haar leeftijd moeten checken'

Tegen een Rotterdammer (40) is een jaar cel geëist voor de verkrachting van een meisje van 17. Het meisje was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Grote vraag tijdens de rechtszaak: wist de man dat het meisje was weggelopen en wist hij dat zij minderjarig was?

moestuin Door Eendracht Sterk Papendrecht

Moestuinvereniging vreest voortbestaan als woonwagens komen: 'Onaangenaam verrast'

De toekomst van de volkstuinen bij de Noordhoekse Wiel in Papendrecht is onzeker. De gemeente ziet het terrein namelijk als optie voor mogelijke woonwagenbewoning. Volkstuinvereniging Door Eendracht Sterk (DES) is een petitie begonnen om dat te voorkomen.

Nieuw project (1)

Eén verdachte verkrachtingszaak langer vast, ander geschorst

Eén van de twee verdachten uit Sliedrecht die afgelopen woensdag werd aangehouden in een zaak rond een groepsverkrachting in het dorp, blijft langer vastzitten. De andere verdachte (19) is geschorst, meldt het Openbaar Ministerie (OM).

yv20261003A1C04009

FC Dordrecht-back baalt van discutabele handsbal: ‘Ik kan ‘m niet afknippen’

Beni Mpanzu baalt als een stekker na het 1-1 gelijkspel van FC Dordrecht in Den Bosch. De back maakte, in de ogen van arbiter Joshua Kuipers, strafbaar hands in het eigen doelgebied waarna de Brabanders vanaf de penaltystip langszij kwamen. Een discutabele beslissing, vindt Mpanzu.

businkziekenhuislekkage

Lekkage in ziekenhuis, behandeling stopgezet

In een technische ruimte van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht is donderdagochtend een lek ontstaan. Daardoor is de angiokamer, een ruimte waar patiënten worden behandeld aan bloedvaten, deze dag niet te gebruiken. Ook is één behandeling stopgezet, aldus het ziekenhuis.

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.