gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Komst mountainbikeparcours onzeker

e4a1004d641563defb5575440fb882e5

Een mountainbikeparcours midden in natuurgebied De Elzen. Floris Visser en 1600 andere Dordtenaren zien het al helemaal voor zich. Maar of het allemaal doorgaat, is nog maar de vraag.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Voor Visser zijn er twee mogelijkheden om zijn gewilde parcours te realiseren: een burgerinitiatief of het plan aan het college voorleggen en afwachten op het wordt opgepakt. Wethouder Marco Stam is daar geen voorstander van, maar een burgerinitiatief betekent dat Visser zelf 60 procent van de kosten op zich moet nemen.

"Zelf denk ik dat een burgerinitiatief altijd prettiger is. Niet alleen uit kosten overwegingen, maar ook omdat op meerdere steun kan rekenen uit de bevolking", legt Stam uit. "Als je een gemeentevoorstel hebt, gaat toch altijd om de afweging van het kostenplaatje in de gemeenteraad. Wat niet altijd wil zeggen dat het komt tot uitvoering. Als de gemeenteraad nu instemt met een initiatief dan ben je al twee stappen verder."

Het parcours zou in totaal zo'n 40.000 euro gaan kosten. Visser en zijn compagnon beraden zich nu over wat ze verder gaan doen.

Lees ook

businkautotewater

Man (63) overleden nadat auto in water belandt, twee mensen gewond

Een auto is zondagavond te water geraakt bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Daarbij is een 63-jarige man overleden. Twee andere inzittenden van de auto, een 62-jarige vrouw en een minderjarige, zijn naar het ziekenhuis gebracht.

politie

Acht aanhoudingen na inval in bedrijfspand en huis

Een 35-jarige Dordtenaar is maandag opgepakt bij een inval in een bedrijfspand en huis in Barendrecht. De politie ontdekte daar 100 kilo cocaïne. In totaal zijn acht aanhoudingen verricht.

moestuin Door Eendracht Sterk Papendrecht

Moestuinvereniging vreest voortbestaan als woonwagens komen: 'Onaangenaam verrast'

De toekomst van de volkstuinen bij de Noordhoekse Wiel in Papendrecht is onzeker. De gemeente ziet het terrein namelijk als optie voor mogelijke woonwagenbewoning. Volkstuinvereniging Door Eendracht Sterk (DES) is een petitie begonnen om dat te voorkomen.

demonstratie fokker

Demonstranten blokkeren Fokker-terrein: ‘Wij staan niet toe dat jullie moordwapens produceren'

Tientallen activisten van Fok Fokker en Geef Tegengas hebben donderdag gedemonstreerd voor de poorten van Fokker Aerospace in Papendrecht. Een deel van hen heeft ook het dak van de centrale fabriekshal beklommen. De actievoerders willen dat het bedrijf stopt met de productie van onderdelen van gevechtsvliegtuig F35, die volgens hen wordt gebruikt door Israël tegen de Palestijnse burgerbevolking van Gaza.

PSX_20261025_023824

Schade aan ruit na explosie bij rijtjeshuis in Zwijndrecht

Bij een woning in Zwijndrecht is in de nacht van zaterdag op zondag een explosie geweest. Er ontplofte iets bij de voordeur. Daardoor sneuvelde een ruit. Niemand raakte gewond.

gevangenisbewaarder

Boze bajesklant Berry (23) stort een fles poepwater uit over afdelingshoofd

In de Penitentiaire Inrichting Dordrecht loopt een conflict begin januari flink uit de hand. Gedetineerde Berry is ziedend en leegt een bak met bruine smurrie op het lichaam van gevangenismedewerker Cees. Het blijkt een mix van poep en pies te zijn.