gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Komt de Meester Burger uit Dordrecht?

ProDemos is op zoek naar 'Meester Burgers', mensen die zich belangeloos hebben ingezet voor de Nederlandse samenleving en schrijft een wedstrijd uit waar een niet geringe prijs is te winnen.

Jan Bouwens |  | Aangepast op
ProDemos, Huis voor democratie en rechtstaat, is een publieke instelling In Den Haag die voorlichting geeft over de Nederlandse politiek en democratie. En nu dus een verkiezing voor de Meester Burger uitschrijft. Een Meester Burger is "iemand die zich, met zijn of haar plan, belangeloos heeft ingezet voor de Nederlandse samenleving."

Met deze verkiezing zegt ProDemos te willen laten zien dat iedereen in de Nederlandse democratie invloed op politieke besluitvorming kan uitoefenen. En dat de democratie deze actieve mensen ook nodig heeft.


De finale vindt plaats op 11 september in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag. Daar worden vijf genomineerden bekendgemaakt uit een voorselectie van 50 inzendingen. De genomineerden presenteren zich voor een jury, waarin ondere andere oud-burgemeester Job Cohen zitting heeft. De winnaar ontvangt € 2.500, te besteden aan het project waar de winnaar zich voor inzet en een kunstwerk.

Via www.prodemos.nl/meesterburger kan iedereen tot en met 30 juni een kandidaat nomineren of zichzelf opgeven.

Lees ook

PSX_20260608_182904

A15 bezaaid met takken, deel van snelweg in beide richtingen dicht

De A15 tussen Papendrecht en Sliedrecht is maandagavond in beide richtingen tijdelijk dicht geweest. Door het stormachtige weer lag de snelweg daar bezaaid met takken. Volgens Rijkswaterstaat hebben enkele auto's schade opgelopen.

foto artikel marokko fietsers

Bijna 2500 kilometer fietsend afgelegd, Cas en Bram bereiken Marokko: ‘Soepel gegaan.'

De vrienden Cas de Klerk en Bram Vos de Weal, die een aantal weken geleden met fiets naar Marokko vertrokken, zijn in Marokko aangekomen. Vanuit Dordrecht hebben ze al fietsend bijna 2500 kilometer afgelegd. En dat deden ze sneller dan verwacht.

Schermafbeelding 2026-05-28 135052

Donderdag op TV Dordrecht: 'Er was eens: Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met deel 2 van de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

Ben-Corino-1-696x391

Tanja de Jonge is hoofdgast in Studio De Witt

Een gloednieuwe uitzending van Studio De Witt staat zaterdag 27 juni op het programma en is te beluisteren op Drechtstad FM tussen 10.00 en 13.00 uur.

PSX_20260608_092409

Kinderfiets gevonden langs de waterkant, duikers doorzoeken sloot

Duikers hebben maandagochtend een sloot in Sliedrecht doorzocht. Aan de waterkant was namelijk een kinderfiets gevonden.

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Slachtoffer dodelijke woningbrand Rotterdam komt uit Zwijndrecht

De persoon die afgelopen zondag om het leven is gekomen bij een woningbrand in Rotterdam-Zuid, is een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Dat heeft de politie bekend gemaakt. De politie doet nog onderzoek naar hoe hij om het leven is gekomen.