gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Komt de Meester Burger uit Dordrecht?

ProDemos is op zoek naar 'Meester Burgers', mensen die zich belangeloos hebben ingezet voor de Nederlandse samenleving en schrijft een wedstrijd uit waar een niet geringe prijs is te winnen.

Jan Bouwens |  | Aangepast op
ProDemos, Huis voor democratie en rechtstaat, is een publieke instelling In Den Haag die voorlichting geeft over de Nederlandse politiek en democratie. En nu dus een verkiezing voor de Meester Burger uitschrijft. Een Meester Burger is "iemand die zich, met zijn of haar plan, belangeloos heeft ingezet voor de Nederlandse samenleving."

Met deze verkiezing zegt ProDemos te willen laten zien dat iedereen in de Nederlandse democratie invloed op politieke besluitvorming kan uitoefenen. En dat de democratie deze actieve mensen ook nodig heeft.


De finale vindt plaats op 11 september in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag. Daar worden vijf genomineerden bekendgemaakt uit een voorselectie van 50 inzendingen. De genomineerden presenteren zich voor een jury, waarin ondere andere oud-burgemeester Job Cohen zitting heeft. De winnaar ontvangt € 2.500, te besteden aan het project waar de winnaar zich voor inzet en een kunstwerk.

Via www.prodemos.nl/meesterburger kan iedereen tot en met 30 juni een kandidaat nomineren of zichzelf opgeven.

Lees ook

voormonique.png

Auto botst tegen geluidswal, muur komt op spoor

Een auto is vrijdagochtend tegen een geluidsmuur tussen het spoor en de Transvaalstraat in Dordrecht gebotst. Daar ging een aanrijding met een andere auto aan vooraf.

IMG-20260428-WA0021.jpg

Geëvacueerde bewoners Spuiweg nog niet naar huis na grote brand

De oorzaak van de brand aan de Spuiweg van afgelopen dinsdag is nog steeds niet bekend, laat de politie weten. De buren die eerder deze week werden geëvacueerd, hebben vooralsnog niet thuis kunnen slapen en worden sindsdien elders opgevangen.

rijnmondzonnig.jpg

Vandaag een stralende dag met 25 graden, maar daarna slaat het weer om

De maand mei is vandaag begonnen en doet dat met zomerse temperaturen! Dat betekent dat de temperatuur zal gaan oplopen naar 25 graden en plaatselijk kan het zelfs 26 graden worden.

fotowoonwagenbewoners.png

Woonwagenbewoners die weg moeten voor nieuwbouwwijk kennen nieuwe plek

De woonwagenbewoners die moeten wijken voor de Dordtse nieuwbouwwijk Maasterras, verhuizen naar Wielwijk. Daar komen ze terecht aan de Reeweg Zuid, op de plek waar eerder De Vrije Tuinder zat. Die volkstuinvereniging is in 2023 verhuisd naar een terrein aan de Schenkeldijk.

fotopersburobusinkhagi.jpg

Heg en tuinhuis in brand, veel rook en vlammen te zien

Een tuinhuis en heg in Hardinxveld-Giessendam hebben donderdagavond in brand gestaan. Daarbij kwam veel rook vrij.

FOTO struikelsteen Kees de Koko.png

Kees de Kok werd doodgeschoten, maar krijgt nu struikelsteen: ‘Eerlijk gezegd waren wij Kees ook vergeten’

Aan de Stationsweg 165 in Sliedrecht wordt zaterdag een struikelsteen gelegd. De steen wordt gelegd voor Kees de Kok, want hij woonde daar 83 jaar geleden. Tijdens de Tweede Wereldoorlog doet hij mee aan de april/mei staking van 1943. Op 3 mei 1943 wordt hij daarvoor gearresteerd door de Duitse bezetters en daarna zonder eerlijk proces gefusilleerd. “Het is belangrijk dat de mensen die bij de staking betrokken zijn geweest, in herinnering blijven.”