gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Komt de Meester Burger uit Dordrecht?

ProDemos is op zoek naar 'Meester Burgers', mensen die zich belangeloos hebben ingezet voor de Nederlandse samenleving en schrijft een wedstrijd uit waar een niet geringe prijs is te winnen.

Jan Bouwens |  | Aangepast op
ProDemos, Huis voor democratie en rechtstaat, is een publieke instelling In Den Haag die voorlichting geeft over de Nederlandse politiek en democratie. En nu dus een verkiezing voor de Meester Burger uitschrijft. Een Meester Burger is "iemand die zich, met zijn of haar plan, belangeloos heeft ingezet voor de Nederlandse samenleving."

Met deze verkiezing zegt ProDemos te willen laten zien dat iedereen in de Nederlandse democratie invloed op politieke besluitvorming kan uitoefenen. En dat de democratie deze actieve mensen ook nodig heeft.


De finale vindt plaats op 11 september in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag. Daar worden vijf genomineerden bekendgemaakt uit een voorselectie van 50 inzendingen. De genomineerden presenteren zich voor een jury, waarin ondere andere oud-burgemeester Job Cohen zitting heeft. De winnaar ontvangt € 2.500, te besteden aan het project waar de winnaar zich voor inzet en een kunstwerk.

Via www.prodemos.nl/meesterburger kan iedereen tot en met 30 juni een kandidaat nomineren of zichzelf opgeven.

Lees ook

foto herdenkingvlag artikel.png

Speciale vlag gehesen bij herdenking bombardement Moerdijkbrug

Het bombardement op de Moerdijkbrug van 13 mei 1940 is herdacht bij het monument in Dordrecht. Dit jaar heeft de stichting van de herdenking een nieuw attribuut om te laten zien: een vlag die de herdachte mannen als laatst hebben gegroet, voordat ze op hun fatale missie gingen.

foto dordt in stoom 1.png

Hemelvaartsdag op TV Dordrecht: Dordt in Stoom

Over een paar weken is het zover: Dordt in Stoom. Dit jaar is het spektakel in het laatste weekend van mei. Om alvast een beetje in de sfeer te komen blikken we met TV Dordrecht deze donderdag terug op de festiviteiten van vier jaar geleden. De vlootshow, het stoomrondje, alles komt voorbij.

Koos Wieman poppenspeler.png

Koos vermaakt al bijna 50 jaar jong en oud met zijn poppentheater

"Janus, Janus, kom je nog een keer?" Het vertrouwde geluid galmt weer over het Rotterdamse Binnenwegplein. Sinds vorige week zijn de luiken van het poppentheater weer open. Al 46 jaar staat Jacobus Wieman uit Dordrecht, ook wel Koos genoemd, hier van mei tot oktober bijna elke week om Rotterdammers te vermaken.

5a186b107b87fc9659d2d58399a887a2.jpg

Ruim 130 instellingen uit onze streek brengen dakloosheid in beeld: ‘Het is hard nodig'

Om het aantal daklozen in onze streek goed in beeld te krijgen, worden in negen gemeenten speciale tellingen gehouden. Er wordt gezocht naar onzichtbare dak- en thuislozen, met als doel om in kaart te brengen hoeveel het er precies zijn. “Men denkt vaak aan de man op het bankje op straat of de mensen in de opvang, maar het is echt een stuk breder dan dat."

tempFileForShare_20260513-171909.jpg

Noordtunnel dicht na ongeluk, meer dan een uur vertraging op A15

De Noordtunnel is woensdagmiddag tijdelijk dicht geweest in de richting van Gorinchem. Dit na een ongeluk tussen drie voertuigen. Wel leverde de botsing een lange file op: volgens Rijkswaterstaat was de vertraging op de A15 meer dan een uur.

opma breidel.png

‘Iedereen verdient een plek’, Ad bezoekt Cultureel Educatief Centrum Dordrecht

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad duikt in de wereld van het Cultureel Educatief Centrum Dordrecht (CECD). Gevestigd op de plek waar ooit treinkaartjes werden verkocht, heeft het centrum een belangrijke functie in de verhalen rond diversiteit en inclusie. Maar het streeft ook naar aandacht voor en erkenning van de slavernijgeschiedenis van de stad.