gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Komt de Meester Burger uit Dordrecht?

ProDemos is op zoek naar 'Meester Burgers', mensen die zich belangeloos hebben ingezet voor de Nederlandse samenleving en schrijft een wedstrijd uit waar een niet geringe prijs is te winnen.

Jan Bouwens |  | Aangepast op
ProDemos, Huis voor democratie en rechtstaat, is een publieke instelling In Den Haag die voorlichting geeft over de Nederlandse politiek en democratie. En nu dus een verkiezing voor de Meester Burger uitschrijft. Een Meester Burger is "iemand die zich, met zijn of haar plan, belangeloos heeft ingezet voor de Nederlandse samenleving."

Met deze verkiezing zegt ProDemos te willen laten zien dat iedereen in de Nederlandse democratie invloed op politieke besluitvorming kan uitoefenen. En dat de democratie deze actieve mensen ook nodig heeft.


De finale vindt plaats op 11 september in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag. Daar worden vijf genomineerden bekendgemaakt uit een voorselectie van 50 inzendingen. De genomineerden presenteren zich voor een jury, waarin ondere andere oud-burgemeester Job Cohen zitting heeft. De winnaar ontvangt € 2.500, te besteden aan het project waar de winnaar zich voor inzet en een kunstwerk.

Via www.prodemos.nl/meesterburger kan iedereen tot en met 30 juni een kandidaat nomineren of zichzelf opgeven.

Lees ook

voormalig politiebureau, google streetview

Dit politiebureau komt binnenkort op de veilingmarkt

Vijf voormalig politiebureaus in Nederland worden op 17 september openbaar geveild. Een van de locaties is het voormalig politiebureau aan de P.A. de Genestetstraat 60 in Dordrecht. In het gebouw is onder andere nog het cellencomplex aanwezig.

wijkagentjack

Belg (19) in gestolen voertuig klemgereden door politie

De politie heeft een automobilist van de weg geplukt die door Ridderkerk reed in een gestolen voertuig. De 19-jarige Belg is opgepakt en de auto is in beslag genomen.

Geschiedenis PPD brug

Een brug met grootse plannen: de geschiedenis van de Papendrechtsebrug

Vóór 1967 was het de normaalste zaak van de wereld: wie de Beneden-Merwede oversteekt, stapt aan boord van de veerboot. Nu, bijna 59 jaar later, is de Papendrechtsebrug niet meer weg te denken uit onze streek. Nu de brug er dan echt uit ligt, gaan we terug naar de tijd dat er nog helemaal geen brug was en vragen Rijkswaterstaat historicus Jeroen Gijselhart: waarom is de Papendrechtsebrug eigenlijk ooit gebouwd?

fotovoorweb

Plan voor 720 huizen op deze plek de prullenbak in? ‘Enorm dilemma’

De kans is groot dat een plan voor 720 huizen in Dordrecht door de shredder kan. Het gemeentebestuur wil nieuwbouw van het Albert Schweitzer ziekenhuis namelijk voorrang geven, politieke weerstand is er maar deels. “We hebben er heel wat slapeloze nachten over gehad.”

bigriverswebfoto

Big Rivers 2026 losgebarsten: ‘Telefoon uit en genieten’

Kleurrijke outfits, volle pleinen en heel veel muziek: Big Rivers 2026 is vrijdag vrolijk van start gegaan. “We zijn al rond geweest en overal blijven we even hangen”, klinkt het vanuit de zonovergoten Dordtse binnenstad.

aanhoudingsterrenburg

Motorrijder gooit ruiten in van buurtbewoner die hem aanspreekt op gevaarlijk rijgedrag

Een 21-jarige motorrijder heeft het afgelopen weekend erg bont gemaakt in Dordrecht. Hij reed gevaarlijk en hard door de wijk Sterrenburg en gooide de ruiten bij een buurtbewoner in die hem aansprak op zijn rijgedrag. Daarna sloeg hij op de vlucht voor de politie.