gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Komt de Meester Burger uit Dordrecht?

ProDemos is op zoek naar 'Meester Burgers', mensen die zich belangeloos hebben ingezet voor de Nederlandse samenleving en schrijft een wedstrijd uit waar een niet geringe prijs is te winnen.

Jan Bouwens |  | Aangepast op
ProDemos, Huis voor democratie en rechtstaat, is een publieke instelling In Den Haag die voorlichting geeft over de Nederlandse politiek en democratie. En nu dus een verkiezing voor de Meester Burger uitschrijft. Een Meester Burger is "iemand die zich, met zijn of haar plan, belangeloos heeft ingezet voor de Nederlandse samenleving."

Met deze verkiezing zegt ProDemos te willen laten zien dat iedereen in de Nederlandse democratie invloed op politieke besluitvorming kan uitoefenen. En dat de democratie deze actieve mensen ook nodig heeft.


De finale vindt plaats op 11 september in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag. Daar worden vijf genomineerden bekendgemaakt uit een voorselectie van 50 inzendingen. De genomineerden presenteren zich voor een jury, waarin ondere andere oud-burgemeester Job Cohen zitting heeft. De winnaar ontvangt € 2.500, te besteden aan het project waar de winnaar zich voor inzet en een kunstwerk.

Via www.prodemos.nl/meesterburger kan iedereen tot en met 30 juni een kandidaat nomineren of zichzelf opgeven.

Lees ook

Overval Kruidvat Kerkbuurt Sliedrecht

Gewapende overval op winkel, 17-jarige verdachte aangehouden

Aan de Kerkbuurt in Sliedrecht heeft dinsdagavond een gewapende overval met een mes plaatsgevonden. Dit gebeurde rond 17.30 uur bij een vestiging van de Kruidvat.

dji_fly_20250712_172056_366_1752333695458_photo_optimized

Steiger rond toren Grote Kerk vanwege grootschalige restauratie

De gemeente Dordrecht begint volgende week aan het inrichten van de bouwplaats rondom de Grote Kerk. Ook wordt vanaf dan een steiger opgebouwd rondom de toren van kerk: een klus die ruim twee maanden gaat duren.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - KINDERBOERDERIJ

Dierenvriend Quirijn heeft van zijn hobby zijn werk kunnen maken

Vanaf jongs af aan heeft Quirijn altijd al dieren gehad. Ondertussen verzorgt hij al 27 jaar de dieren op kinderboerderij de Kiboe-hoeve in Zwijndrecht. Monique houdt wel van konijntjes knuffelen, dus neemt ze een kijkje bij de werkzaamheden van Quirijn. Als ze maar geen poep hoeft te scheppen.

businkbotsing

Weg bezaaid met glas na botsing, auto's zwaar beschadigd

Twee auto's zijn maandagavond met elkaar in botsing gekomen op de Noordendijk in Dordrecht. Een van de voertuigen werd daarbij in de flank geraakt en is flink beschadigd.

Webfoto

In dit dorp genieten honderden kinderen van de Speel-In: ‘Ieder kind kan hier gewoon lekker kind zijn’

Een groot zomerspektakel voor kinderen. Van timmerdorp tot een gamezone en van een spookhuis tot het laten zetten van een nep-tatoeage. Het kan allemaal bij de Speel-In in Hardinxveld-Giessendam. Het evenement is een soort kindervakantiewerk voor kinderen uit het dorp en omgeving. Extra bijzonder, omdat er maar weinig activiteiten voor deze doelgroep in de buurt te vinden zijn.

staatsloterijpexels

Inwoner Hardinxveld-Giessendam wint 1 miljoen euro

Een inwoner van Hardinxveld-Giessendam is in de prijzen gevallen bij de Staatsloterij. De gelukkige winnaar kocht online een lot, waar de prijs van 1 miljoen euro op is gevallen.