gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Komt er een Dordts Voedselbos?

Voedselbos ‘Buiten Zinnig’ is inmiddels zo’n twee jaar bezig met voorbereidingen om op het terrein bij Jeugddorp daadwerkelijk te beginnen met de aanleg van een voedselbos.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Daar moet op ecologisch verantwoorde wijze voedsel worden geproduceerd. Dat betekent dat wordt afgestapt van de gebruikelijke monocultuur. In plaats daarvan wordt ingezet op wisselbebouwing in zeven lagen zonder gebruik van kunstmest. Er zijn al meerdere voedselbossen in Nederland, o.a. in Rotterdam- Kralingen.

Er zijn veel besprekingen met eventuele sponsors, maar omdat de gesprekken met de gemeente, als eigenaar van de grond, nog geen accoord hebben opgeleverd komen die niet echt van de grond.

PvdA-raadslid Jacqueline van den Bergh, met andere fractieleden afgelopen zaterdag op bezoek bij de organisatie, gaat daarom dinsdagavond vragen stellen aan wethouder Rik van der Linden over de voortgang van dit proces.

Lees ook

politiestock

Dordtenaar raakt gewond bij schietpartij in Breda

Een 20-jarige Dordtenaar is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt bij een schietpartij in Breda. Het slachtoffer werd beschoten op de Tolbrugstraat en is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.

IMG_3057

Teleurgestelde reacties na nieuws over sluiting treinenwinkel: ‘Iconische zaak voor elke Dordtenaar’

Wie had gedacht dat modeltreinen nog zo populair zouden zijn? De sluiting van ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht maakt veel los in de community. Veel mensen zijn teleurgesteld dat een bijzondere speciaalzaak verdwijnt. “Verschrikkelijk! Het was een soort bedevaartsoord voor mij.”

RWS Papendrechtsebrug doorvaart 06

Zo gaan hoge schepen voor het eerst door maandelijks geopende Papendrechtse brug

Schepen van wel 80 meter lang en meer dan 20 meter breed, ze passeren tijdens de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart allemaal de revue. De eerste van de tien openingen in totaal is inmiddels achter de rug. “Er komt meer bij kijken dan gewoon even aan de kant en er doorheen.”

jdg_04-08-26_inlaat_Kinderdijk_1I6A2423

Dit merken we in de streek van de aanhoudende droogte

We kennen Nederland als een nat land, maar deze zomer is dat wel anders. We hebben een zeer droge juli-maand achter de rug en ook in augustus is het erg droog. Op diverse plekken in ons land worden maatregelen genomen, zoals onttrekkingsverboden, de inzet van noodpompen en aanpassingen van de sluizen. Maar wat betekent de droogte voor onze streek?

toerismedor

Steeds meer toeristen naar Dordrecht: 'We waren een ondergeschoven parel'

Steeds meer toeristen uit eigen land brengen een bezoekje aan Dordrecht. De stad werd vorig jaar 3,1 miljoen keer bezocht door binnenlandse toeristen, een toename van vijf procent in vergelijking met 2024. “Waar vind je nou zo’n mooie stad met een mooie mix aan mogelijkheden?”

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHAPENHERDER

Herder Maria zorgt er dagelijks voor dat haar schaapjes op het droge staan

De gemeente Ridderkerk zet schapen in voor natuurlijke begrazing van stukken groen in het dorp. Deze schapen moeten verzorgd worden en wanneer nodig verplaatst worden tussen de stukken groen. Megan is benieuwd hoe het verplaatsen van deze schapen in z’n werk gaat, dus neemt herder Maria van de Velde haar mee.