gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Komt er een Dordts Voedselbos?

Voedselbos ‘Buiten Zinnig’ is inmiddels zo’n twee jaar bezig met voorbereidingen om op het terrein bij Jeugddorp daadwerkelijk te beginnen met de aanleg van een voedselbos.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Daar moet op ecologisch verantwoorde wijze voedsel worden geproduceerd. Dat betekent dat wordt afgestapt van de gebruikelijke monocultuur. In plaats daarvan wordt ingezet op wisselbebouwing in zeven lagen zonder gebruik van kunstmest. Er zijn al meerdere voedselbossen in Nederland, o.a. in Rotterdam- Kralingen.

Er zijn veel besprekingen met eventuele sponsors, maar omdat de gesprekken met de gemeente, als eigenaar van de grond, nog geen accoord hebben opgeleverd komen die niet echt van de grond.

PvdA-raadslid Jacqueline van den Bergh, met andere fractieleden afgelopen zaterdag op bezoek bij de organisatie, gaat daarom dinsdagavond vragen stellen aan wethouder Rik van der Linden over de voortgang van dit proces.

Lees ook

De Plucheplakkers

Pluim voor FC Dordrecht, driepunter tegen Almere City smaakt naar meer

FC Dordrecht boekte na een reeks van vijf nederlagen op rij eindelijk weer een zege en koos daarvoor uitgerekend runner-up Almere City FC als lijdend voorwerp. Reden genoeg voor de podcasters van De Plucheplakkers om complimenten uit te delen aan de Krommedijkclub.

touwtrekvereniging

Gerben (34) is wereldkampioen touwtrekken: 'Veel trainen en afvallen'

Gerben den Butter keerde vorige week terug uit Zuid-Afrika als wereldkampioen. De 34-jarige timmerman uit Streefkerk trok met zijn teamgenoten meerdere keren aan het langste eind en won in totaal vijf medailles op het wereldkampioenschap touwtrekken.

PSX_20260916_115012

Kleine brand in gevangenis door aangebrand eten in magnetron

De brandweer is woensdagochtend korte tijd in actie geweest voor een brand in de Dordtse gevangenis. In een cel zorgde aangebrand eten in een magnetron voor rookontwikkeling.

foto brand pap

Ali (84) moet urenlang huis uit door grote brand: ‘Er kwam gitzwarte rook omhoog’

“Gitzwarte rook kwam omhoog, een flinke fik was het.” De 84-jarige Ali van der Wal uit Papendrecht moest dit weekend halsoverkop haar huis uit vanwege een vuurzee bij meerdere bedrijven. Twee dagen later liggen de brandresten nog in haar tuin. “Bang ben ik niet geweest, ik ben nogal nuchter.”

7334111A-4605-4F44-B372-E53B502899C6

Zien: dit wordt het standbeeld van Kees Buddingh met Blauwbilgorgel

Bijna twee meter hoog, gemaakt van brons en in zijn armen een fantasiewezen; zo moet het standbeeld van Kees Buddingh eruit komen te zien. Onlangs werd bekend dat er een beeld van de Dordtse dichter komt in de binnenstad, nu is ook duidelijk wat de inwoners straks gaan zien. "Een icoon van deze stad."

festival

Doet Dordrecht gooi naar titel Culturele Hoofdstad van Europa?

Het college van burgemeester en wethouders wil Dordrecht aanmelden voor de titel Europese Culturele Hoofdstad 2033. De gemeenteraad wordt gevraagd om daarmee in te stemmen. Of Dordrecht uiteindelijk echt kandidaat wordt, is nog niet zeker.