gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Komt er een Dordts Voedselbos?

Voedselbos ‘Buiten Zinnig’ is inmiddels zo’n twee jaar bezig met voorbereidingen om op het terrein bij Jeugddorp daadwerkelijk te beginnen met de aanleg van een voedselbos.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Daar moet op ecologisch verantwoorde wijze voedsel worden geproduceerd. Dat betekent dat wordt afgestapt van de gebruikelijke monocultuur. In plaats daarvan wordt ingezet op wisselbebouwing in zeven lagen zonder gebruik van kunstmest. Er zijn al meerdere voedselbossen in Nederland, o.a. in Rotterdam- Kralingen.

Er zijn veel besprekingen met eventuele sponsors, maar omdat de gesprekken met de gemeente, als eigenaar van de grond, nog geen accoord hebben opgeleverd komen die niet echt van de grond.

PvdA-raadslid Jacqueline van den Bergh, met andere fractieleden afgelopen zaterdag op bezoek bij de organisatie, gaat daarom dinsdagavond vragen stellen aan wethouder Rik van der Linden over de voortgang van dit proces.

Lees ook

THUMB WEBSITE 2

Cultuurcentrum kent complete metamorfose: ‘Ruimte voor honderd bezoekers extra’

Cultuurcentrum Cascade in Hendrik-Ido-Ambacht is na een jaar gesloten te zijn geweest weer open. Door een grootschalige verbouwing en vernieuwing van het pand moest het samen met de bibliotheek een jaar lang wijken naar een tijdelijk onderkomen. De eerste twee verdiepingen hebben een behoorlijke metamorfose ondergaan.

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.

politie seringenstraat

Politie voert stopgesprekken over strafbare uitingen op sociale media

De politie in Papendrecht heeft met zes personen stopgesprekken gevoerd over strafbare uitingen die zij onder een bericht van de gemeente Papendrecht over huisvesting voor statushouders plaatsten op sociale media. De politie wil hiermee benadrukken dat niet alles wat wordt geplaatst op sociale media toegestaan is.

margot smalste huis

Margot woont in het smalste huis van Dordt: 'Alles past erin!'

Hoe smal zou het smalste huis zijn in Dordrecht? Margot de Groot kan het weten, want zij woont al 9 jaar lang aan de Voorstraat in het smalste huis van de stad. Het huis is ruim 2,5 meter breed en heeft in totaal 3 verdiepingen.

yv2026220NKS05997

Dit zijn de eerste tegenstanders van FC Dordrecht in het nieuwe seizoen

FC Dordrecht opent het nieuwe Keuken Kampioen Divisie-seizoen op vrijdag 7 augustus thuis tegen Jong Ajax. Dat staat in het concept-competitieprogramma dat de KNVB woensdagochtend lanceerde.

PSX_20260529_191757

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.