Dordrecht, Netherlands

Konijnenwelzijn in de spotlights bij Dordtse dierenwinkels

De dierenbescherming en een brancheorganisatie vragen aandacht voor konijnen. Tienduizenden daarvan leven namelijk een triest bestaan.
Daan Berg | 20 april 2017 17:01 | Aangepast op 20 april 2017 17:01
"De grootte van de kooi is meestal niet het probleem, maar het feit dat konijnen er vaak de hele dag in moeten doorbrengen", zegt Nikki Frequin. Ze is eigenaar van een dierenspeciaalzaak aan de Vrieseweg, en vertelt klanten vaak over 'het nieuwe verzorgen'.

Die nieuwe methode is eigenlijk heel simpel: "Laat dat dier lekker rondlopen, daar heb je zelf ook veel meer plezier van", aldus de dierenliefhebster.

Waarom is dit belangrijk en wat heb je er als baasje aan? Je ziet het in onderstaande reportage.

Meest gelezen

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep | 9 jan 2026 17:00

Lees ook

De Italiaanse keuken is nu cultureel erfgoed, Ercole is zo trots als een pauw

De Italiaanse keuken is toegevoegd aan de lijst van immaterieel erfgoed van Unesco. Het gaat in dit ...

Man die onder de jurk van een vrouw filmde, meldt zichzelf bij politie

De man die met zijn telefoon onder een jurk van een vrouw filmde, heeft zichzelf gemeld bij de polit...

PvdA/GroenLinks doet toch mee aan verkiezingen in Hardinxveld-Giessendam

Onverwachts links geluid in Hardinxveld-Giessendam: PvdA en GroenLinks doen in 2026 toch mee aan de ...

Lotte van Drunen krijgt belangrijkste Nederlandse motorsportprijs

Lotte van Drunen is sinds zaterdag de trotse eigenaar van de Hans de Beaufort-beker. Dat is de belan...

Lucinda Brand komt niet verder dan derde plek op NK veldrijden

Een teleurstelling voor Lucinda Brand op het ijskoude NK veldrijden zondag. De Dordtse, vooraf beste...

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Voor een deel van de tientallen kinderen die na de sluiting van Happy4kids geen alternatief hebben, ...