gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Koningsbrood proeven in de kerk

Acht Dordtse kerken openen op Koningsdag hun deuren.

Edita Saakian |  | Aangepast op
De kerken willen op deze manier de zichtbaarheid van de kerken in de samenleving bevorderen. Bezoekers worden verwelkomd met een kopje koffie, en kunnen er het Dordtse Koningsbrood proeven. Bovendien is er op verschillende locaties de mogelijkheid om live de activiteiten van koningsdag op TV-schermen te volgen. 
Het Dordtse Koningsbrood is een breekbrood dat speciaal voor Koningsdag is ontwikkeld. Volgens de christelijke traditie heeft brood een symbolische betekenis. In de Bijbel wordt vaak gesproken over brood. Het breken en het delen van brood is volgens het platform van Kerken een symbool van delen van tijd, aandacht en overvloed met anderen. De acht Dordtse kerken stellen hun kerken open op 25, 26 en 27 april.
De deelnemende kerken zijn de Kruiskerk, Trinitatiskapel, Augustijnenkerk, Oud-Katholieke kerk, Grote Kerk, Bonfire, VanAlleTijden, en Immanuél. 

Lees ook

yv20261003A1D01772

FC Dordrecht heeft eerste uitzege nog niet binnen: 1-1 in Den Bosch

FC Dordrecht heeft zaterdag met 1-1 gelijkgespeeld bij FC Den Bosch. De Dordtenaren gingen op voorsprong de slotfase in, maar incasseerden daarin een tegentreffer na een dubieuze strafschop.

Still website VERSIE3

Toch op het station erachter komen dat er geen trein rijdt: 'Mijn eigen schuld!'

Stilte op station Dordrecht woensdagochtend tijdens de landelijke ov-staking. Geen enkele trein rijdt en dus zijn er lege perrons. Waar de een extra vroeg zijn bed is uitgekomen, komt de ander er pas op het station achter.

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.

festival

Doet Dordrecht gooi naar titel Culturele Hoofdstad van Europa?

Het college van burgemeester en wethouders wil Dordrecht aanmelden voor de titel Europese Culturele Hoofdstad 2033. De gemeenteraad wordt gevraagd om daarmee in te stemmen. Of Dordrecht uiteindelijk echt kandidaat wordt, is nog niet zeker.

vlaggen sliedrecht camera

Gemeente over verkrachtingszaak: camera’s geen oplossing

Extra toezicht met beveiligingscamera’s in Sliedrecht gaat zedenmisdrijven niet voorkomen. Dat antwoordt het gemeentebestuur op vragen van politie partij Slydregt.NU. Aanleiding voor de vragen is de zaak rond een 18-jarige inwoonster van het dorp, die slachtoffer werd van een groepsverkrachting.

8ce6ac14ee8bfba0a2e6f3655d7c5620

Zondag op TV Dordrecht: Documentaire de Queeste

Wat komt erbij kijken als je een hele industrie wil veranderen? In documentaire ‘de Queeste’ volgen makers Bert den Boer en Kees van Berchum drie agrariërs in hun worsteling om de transitie te maken naar duurzame landbouw, deze zondag vanaf 12:00 uur te zien op TV Dordrecht.