gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Koningsbrood proeven in de kerk

Acht Dordtse kerken openen op Koningsdag hun deuren.

Edita Saakian |  | Aangepast op
De kerken willen op deze manier de zichtbaarheid van de kerken in de samenleving bevorderen. Bezoekers worden verwelkomd met een kopje koffie, en kunnen er het Dordtse Koningsbrood proeven. Bovendien is er op verschillende locaties de mogelijkheid om live de activiteiten van koningsdag op TV-schermen te volgen. 
Het Dordtse Koningsbrood is een breekbrood dat speciaal voor Koningsdag is ontwikkeld. Volgens de christelijke traditie heeft brood een symbolische betekenis. In de Bijbel wordt vaak gesproken over brood. Het breken en het delen van brood is volgens het platform van Kerken een symbool van delen van tijd, aandacht en overvloed met anderen. De acht Dordtse kerken stellen hun kerken open op 25, 26 en 27 april.
De deelnemende kerken zijn de Kruiskerk, Trinitatiskapel, Augustijnenkerk, Oud-Katholieke kerk, Grote Kerk, Bonfire, VanAlleTijden, en Immanuél. 

Lees ook

Politiebusje-768x507

42 boetes en drie aanhoudingen bij verkeerscontrole

Bij een verkeerscontrole in Ridderkerk zijn vorige week 45 bekeuringen uitgedeeld en heeft de Belastingdienst ruim 66.000 euro geïnd. Drie bestuurders werden aangehouden voor rijden onder invloed, meldt de gemeente.

OPMA Kees Thies

Columnist Kees Thies heeft geen spijt van besluit om te stoppen: ‘Gewicht van mijn schouders’

Kees Thies heeft geen spijt van zijn besluit om te stoppen als columnist, zo vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad. Op 5 december zal de columnist van AD De Dordtenaar voor het laatst zijn journalistieke mening delen via de krant. “Ik stop voordat mensen de kans krijgen om te zeggen dat ik al veel eerder had moeten stoppen.”

Boeken tussen dozen en portret

65.000 boeken verhuizen: bibliotheek AanZet vraagt ook klanten om mee te sjouwen

Een monsterklus voor personeel van de stadsbibliotheek in Dordrecht. Na 40 jaar verhuist de bieb van AanZet namelijk naar het nieuwe Dordthuis, waar het samen met onder meer de gemeente het nieuwe onderkomen zal betrekken. Maandag start het personeel al op de nieuwe plek, daarna volgen duizenden boeken. En de bieb kan de hulp van klanten daarbij goed gebruiken.

Screenshot_20261020_085330_Instagram

Auto op zijn kant op A16, bestuurder aangehouden

Op de A16 bij Zwijndrecht is dinsdagochtend een auto op zijn kant terechtgekomen na een ongeluk. Daarbij waren in totaal twee auto's betrokken. De politie heeft één persoon aangehouden voor rijden onder invloed.

presentatie-gouden-boekje-2

Wie wordt de volgende kinderburgemeester? Gemeente doet oproep

Wie neemt straks het stokje over van kinderburgemeester Sara Neuteboom? De gemeente Molenlanden is op zoek naar een enthousiaste opvolger.

8962698e-c059-33fd-9041-41a6f34e427d

Acht kleine katjes gedumpt in wasmand langs drukke weg

Acht kittens in een wasmand langs een drukke weg. Het is niet bepaald de ideale plek voor jonge diertjes. Vrijdagochtend ontdekte een vrouw de mand langs de Parallelweg in Hardinxveld-Giessendam en schakelde de dierenambulance in.