gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Koningsbrood proeven in de kerk

Acht Dordtse kerken openen op Koningsdag hun deuren.

Edita Saakian |  | Aangepast op
De kerken willen op deze manier de zichtbaarheid van de kerken in de samenleving bevorderen. Bezoekers worden verwelkomd met een kopje koffie, en kunnen er het Dordtse Koningsbrood proeven. Bovendien is er op verschillende locaties de mogelijkheid om live de activiteiten van koningsdag op TV-schermen te volgen. 
Het Dordtse Koningsbrood is een breekbrood dat speciaal voor Koningsdag is ontwikkeld. Volgens de christelijke traditie heeft brood een symbolische betekenis. In de Bijbel wordt vaak gesproken over brood. Het breken en het delen van brood is volgens het platform van Kerken een symbool van delen van tijd, aandacht en overvloed met anderen. De acht Dordtse kerken stellen hun kerken open op 25, 26 en 27 april.
De deelnemende kerken zijn de Kruiskerk, Trinitatiskapel, Augustijnenkerk, Oud-Katholieke kerk, Grote Kerk, Bonfire, VanAlleTijden, en Immanuél. 

Lees ook

architectuuraward

Pand aluminiumbedrijf kanshebber architectuurprijs

Het gebouw van het Zwijndrechtse aluminiumbedrijf Aluned staat op de longlist voor een Transformatie en Renovatie Award. Dit is het tweede gebouw in onze streek dat kanshebber is voor een architectuurprijs. Naast Aluned zijn er nog 61 andere gebouwen in Nederland en België die kans maken op de prijs.

politie 01

Jongen (17) zwaar mishandeld bij uitgaansgelegenheid

Een 17-jarige jongen uit Zwijndrecht is afgelopen weekend zwaar mishandeld in Rotterdam. Hij raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Kitty Kruger

In het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM gaat presentator Ben Corino zaterdagochtend in gesprek met voormalig gemeenteraadslid Kitty Kruger.

IMG_6652

Dordtse Spuiweg gaat op de schop en wordt fietsstraat met tweerichtingsverkeer

Grote veranderingen aan de Dordtse Spuiweg. De eenrichtingsstraat die een afzonderlijk fietspad aan de zijkant van de straat heeft, wordt de komende maanden veranderd in een fietsstraat met tweerichtingsverkeer. Daarom is de weg tot begin december dicht.

rwsdrechttunnel (1)

Tunnel weer open na ongeluk met twee vrachtwagens

Op de A16 richting Breda is donderdagmiddag in de Drechttunnel een ongeluk gebeurd met twee vrachtwagens. De parallelbuis van de tunnel was afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden. Inmiddels is de weg weer vrij.

3x2

Ondanks harde regen veel ‘blije koppies’ tijdens jaarlijkse jeugdwielertour

De jaarlijks terugkerende jeugdwielertour 3x2 in Ridderkerk is weer in volle gang. Waar de deelnemers vorig jaar nog konden genieten van volop zon, moeten de kinderen en vrijwilligers het dit jaar vooral doen met regenbroeken en regenjassen. Toch laat de organisatie zich daar niet door tegenhouden.