Dordrecht, Netherlands

Koningsdag in Dordrecht

De viering van Koningsdag begint vanavond al met het Koningsconcert in de Wijnhaven van 20.00 tot 22.00 uur en de lampionnenoptocht in Oud Krispijn.
Sandra Hoek | 26 april 2017 15:47 | Aangepast op 26 april 2017 15:47
Op Koningsdag zelf is er in de binnenstad om 10.30 uur een aubade bij het stadhuis. De vrijmarkt voor kinderen tot twaalf jaar in de Kloostertuin is van 7.00 tot 17.00 uur samen met de Oranjevrijmarkt voor volwassenen. Die is vanaf de Grotekerksbuurt tot aan de Visbrug, naar de Visstraat en de Sarisgang. Op deze markten speelt tussen 12.30 en 17.00 uur een percussiegroep.Op het Statenplein spelen verschillende muziekkorpsen tussen 13.30 en 16.00 uur. Ook op het Scheffersplein zal live muziek gespeeld worden.

Dancetour

Voor jongeren boven de zestien jaar is er de Dancetour op de Spuiboulevard van 13.30 tot 21.00 uur.

Vuurwerk

Koningsdag wordt afgesloten met een spetterend vuurwerk vanaf 22.30 uur op het Drierivierenpunt bij het Groothoofd.

Afterparties

Er zijn in Bibelot, het Dolhuis en de Kazerne afterparties vanaf 21.00 uur voor feestgangers die er geen genoeg van kunnen krijgen.

Het feest beperkt zich niet tot de binnenstad. Ook in de wijken zijn activiteiten.

Dordtsche Hout

Er is een luchtkussen en je kan spelletjes doen op het evenemententerrein van de speeltuin aan de Wilgenwinde van 9.30 tot 12.30 uur.

Dubbeldam

De aubade vindt plaats bij het Parkhuis om 10.00 uur. Van 14.00 uur tot 17.00 uur zijn er kinderspelen en is er een vrijmarkt bij Sporting Delta aan de Gravensingel 118. Daar vindt ook de prijsuitreiking plaats van de optocht met versierde fietsen,praalwagens en andere voertuigen. Deze start om 10.30 uur vanaf de Baron van Boetzelaerlaan.

Land van Valk

Kinderprogramma bij Speeltuinvereniging Victoria van 13.30 tot 17.00 uur.

Er is dit jaar geen optocht!

Stadspolders

Speeltuinvereniging Stadspolders is open vanaf 10.30 uur. 's Avonds is er een kinderdisco en een lampionnenoptocht.

Sterrenburg

Om 10.00 uur begint een optocht met versierde fietsen vanaf het Dalmeijerplein.

Wielwijk

Bij wijkcentrum de Admiraal is er van 10.00 tot 14.00 uur een kinderrommelmarkt.

Kijk voor meer activiteiten op de

Meest gelezen

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep | 9 jan 2026 17:00

Lees ook

Nooit te oud om te bewegen: Oldstars korfbal brengt 55-plussers samen

Het is een drukte van belang elke dinsdag-en woensdagochtend in de gymzaal van CKC Kinderdijk. Tijde...

Ruim 5.300 kerstbomen ingezameld in Dordrecht: 'Een mooie hoeveelheid’

Inwoners van Dordrecht hebben de afgelopen weken 5.371 kerstbomen ingeleverd. Dat zijn er iets minde...

Leeg uitvak bij volgend thuisduel FC Dordrecht: 'Gezamenlijk statement'

Fans van FC Den Bosch boycotten het duel bij FC Dordrecht volgende week. De supporterscollectieven v...

Gemeente wil verzakte buurten 35 centimeter verhogen

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht wil de buurten Amandel-, Bramen- en Dadelgaarde onder handen nemen i...

Treinverkeer tijd ontregeld van en naar Breda, bus was alternatief

Er was dinsdagochtend vanaf 06.30 uur geen treinverkeer van en naar Breda mogelijk door een systeems...

De Italiaanse keuken is nu cultureel erfgoed, Ercole is zo trots als een pauw

De Italiaanse keuken is toegevoegd aan de lijst van immaterieel erfgoed van Unesco. Het gaat in dit ...