Dordrecht, Netherlands

Koningsdag in Dordt: sjaal voor Willem van Oranje, lange rijen bij bakkers

Ook in Dordt ziet Koningsdag er heel anders uit dan normaal. Wel staan mensen in de rij voor oranjetompoucen bij bakkers en heeft ook het beeld van Willem van Oranje zich aangepast aan Koningsdag.
Corrado Francke | 27 april 2020 10:26 | Aangepast op 27 april 2020 10:26
Het door Arie Schippers gemaakte beeld heeft vandaag een speciale sjaal gekregen: uiteraard in de kleuren van de Nederlandse vlag, aangevuld met oranje. Ook Pompey, het kooikerhondje van Willem van Oranje, ziet er kleurrijker uit dan gebruikelijk.


In het centrum is het verder rustig, op een paar rijen voor de Dordtse bakkers na. Hier werden 's ochtends veel oranjetompoucen en andere lekkernijen verkocht.

Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Het Jaar van Nanning Mol: 'Ik scoorde geen punten bij een paardenfan'

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. Nanni...

Het wordt koud! Koudste kerst in 15 jaar op komst

Op kerstavond valt de vorst binnen en volgt misschien wel de koudste kerst in de afgelopen 15 jaar, ...

Hakenkruis geschilderd op regenboog-zebrapad Leerpark

Het regenboog-zebrapad op het Leerpark in Dordrecht is maandag beklad. Er was met zwarte verf onder ...

Brand in machinekamer van binnenvaartschip

Op een binnenvaartschip aan de Lekdijk in Nieuw-Lekkerland heeft dinsdagochtend brand gewoed. Het vu...

Ramen vernield en beklad, hoofdkantoor Fokker opnieuw doelwit

Het hoofdkantoor van Fokker Aerospace in Papendrecht is beklad en ruiten zijn vernield. In de nacht ...

Darter Plaisier stunt op WK, Ambachters leven mee: ‘Vol spanning gekeken’

De stunt van Wesley Plaisier op het WK darts is in zijn woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht niet onopgeme...