gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Koningsdagspecial: Zo vierde Dordrecht dit weekend Koningsdag

4a18c53da0f2628a9da5d9fa51de36e5

Van het Koningsconcert op het Statenplein naar de Aubade op het Stadhuisplein en van struinen op de Oranjemarkt naar dansende en verkopende kinderen in de Kloostertuin. Er was dit weekend van alles te beleven in stad en RTV Dordrecht legde dit vast in een speciale Koningsdaguitzending.

Erik van Krimpen |  | Aangepast op
Het begon allemaal vrijdagavond waar een goed gevuld Statenplein genoot van een spetterend optreden van de Nile Rodgers Tribute band. Enkele buien maakte de sfeer onder het publiek er niet minder op.

Ook de marktlieden op de Oranjemarkt en de kinderen op de vrijmarkt in de Kloostertuin moesten zaterdag in de vroege morgen de regen trotseren. De één koos voor een doorzichtig dun zeiltje en de andere voor een dik gekleurd zeil om hun spullen te beschermen. Toch hebben de Dordtenaren van jong tot oud de regen getrotseerd en zijn achter hun kraampje of kleedje gekropen om hun spulletjes te verkopen. Toen de zon in de loop van de ochtend eenmaal doorbrak werd het op beide markten snel druk en gezellig.

In de Koningsdagspecial kunt u ook kijken naar een sfeerimpressie van de traditionele Aubade op het Stadshuisplein. Bekijk de speciale Koningsdaguitzending terug via onderstaande video.

U kunt de special ook op TV Dordrecht bekijken op zondag 28 april vanaf 12.00 uur. De uitzending wordt ieder uur uitgezonden tot en met maandagmiddag 17.00 uur.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-21 at 12.09.26

Jongeren gooien gevulde hondenpoepzakjes van brug op auto’s: ‘Absoluut onaanvaardbaar’

Jongeren hebben in Hendrik-Ido-Ambacht onlangs verschillende auto’s bekogeld. In het Sophiapark vulden zij hondenpoepzakjes met water om ze erna van de naastgelegen fietsbrug te smijten. “Ik dacht dat er een steen op mijn auto was gegooid.”

IMG_7929

Man (26) opgepakt voor ontvoering en gewelddadige woningoverval

De politie heeft maandag een derde verdachte aangehouden voor een ontvoering en een gewelddadige woningoverval afgelopen zomer in Rotterdam. Het gaat om een 26-jarige man uit Papendrecht.

ongeluka16asmedia

Dode bij ongeluk A16 is vrouw (73) uit Dordrecht, man (80) zwaargewond in ziekenhuis

De vrouw die maandag om het leven kwam bij het ongeluk op de A16 bij Hendrik-Ido Ambacht is een 73-jarige vrouw uit Dordrecht. Dat meldt de politie aan Rijnmond. Een 80-jarige man, ook uit Dordrecht ligt zwaargewond in het ziekenhuis.

55610958826_5b593fc37e_k

Van Wijk en Busch naar WK kortebaanzwemmen

De Dordtse Kim Busch en de in Zwijndrecht geboren Milou van Wijk gaan naar de wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen. Tijdens de kwalificatiedagen verzekerden de zwemsters zich van een ticket naar het WK, begin december in de Chinese hoofdstad Peking.

SWO.Telefooncirkel (5)

Paulien Moen (76) zet zich al vijftien jaar in voor telefooncirkel: ‘Fijn om mensen te kunnen helpen’

Geen telefoonboom, maar een telefooncirkel. Daar zet Paulien Moen (76) zich al vijftien jaar als vrijwilliger voor in. Iedere vrijdagochtend belt zij de eerste deelnemer van haar cirkel. Het doel: “Mensen die zich alleen voelen in contact brengen met elkaar.”

dorem 12

Na iets betere resultaten nu harde klap voor FC Dordrecht: ‘Afgelopen periode analyseren’

Waar FC Dordrecht na een knappe overwinning op Almere City en een gelijkspel in Den Bosch uit een dal begon te klimmen, is het vrijdagavond tegen FC Emmen (0-3) toch misgegaan voor de formatie van Paul Nuijten. Na een slechte eerste en een betere tweede helft moesten de Schapekoppen het onderspit delven. “Teleurstellende avond.”