Dordrecht, Netherlands

Koningsslang kruipt rond in park, wandelaars bellen dierenambulance

Dit exemplaar werd door omstanders gezien in het Noordpark Dierentehuis Louterbloemen
Het is geen alledaags gezicht: een kronkelende slang van zeker een meter lang. Voorbijgangers zagen er maandagmiddag eentje in het Noordpark in Zwijndrecht en belden de dierenambulance. Het ging om een koningsslang, die inmiddels in veiligheid is.
Rijnmond | 24 februari 2026 11:15 | Aangepast op 24 februari 2026 11:15
De koningsslang is een niet-giftige wurgslang. Het is een erg populaire slang om te houden in een terrarium. In de Nederlandse natuur heeft het dier weinig te zoeken. Ze overleven onze winters niet, zegt Dierentehuis Louterbloemen.

Inmiddels is de wurgslang overgebracht naar Dierenkliniek Zwanenburg, waar ze de juiste zorg kunnen bieden. Hoewel de kans klein is dat je een koningsslang tegenkomt op straat, is de tip van Louterbloemen om het dier niet aan te raken en direct de dierenambulance te bellen.

Lees meer over:

Wurgslang|

Lees ook

Wurgslang gevonden op fietspad

Op een fietspad in de Rembrandtlaan in Papendrecht is zondag een rode rattenslang gevonden. De wurgs...