Dordrecht, Netherlands

Koninklijke onderscheiding voor Reinder Eggens: 'Ik ben echt verbouwereerd'

Burgemeester Wouter Kolff van Dordrecht met de gedecoreerde Reinder Eggens Corrado Francke
Schooldirecteur en kunstliefhebber Reinder Eggens is vrijdag verrast met een koninklijke onderscheiding. De Dordtenaar zat 50 jaar in het onderwijs én is vrijwilliger bij het Dordrechts Museum, waar hij het lintje kreeg uitgereikt. "Dit had ik totaal niet verwacht."
Corrado Francke | 12 juli 2024 15:55 | Aangepast op 12 juli 2024 15:55
Lange tijd had Eggens, die met een smoesje naar het museum werd gelokt, niet door dat hij onderscheiden zou worden. "Ik heb een paar schilderijen uitgeleend aan het museum en dacht dat ik een etentje had als dank."

Zaal vol bekenden
Toen hij allerlei bekenden van de school én het museum zag staan, dacht hij dat hij 'misschien bedankt werd door het museum'. Maar een koninklijke onderscheiding? Nee, dat had het Lid in de Orde van Oranje Nassau niet verwacht.

Naast zijn decennialange carrière bij de Montessori-opleiding in Rotterdam is kunst Eggens' grote passie. In 1992 startte hij als vrijwilliger in het Dordrechts Museum, waar de portretliefhebber sinds 2013 veel excursies organiseert. "Na mijn dood - ik hoop dat het nog een tijdje duurt - wil ik een groot deel van mijn schilderijen schenken aan het Dordrechts Museum."

Afscheid, maar ook weer niet
Zijn collega's namen donderdag op zijn laatste officiële werkdag afscheid van Eggens, maar wisten dat ze hem een dag later in het museum weer zouden zien. "Heel erg mooi om te zien dat hij totaal verrast was en van niks wist", vertelt burgemeester Wouter Kolff, die het lintje bij Eggens opspelde.

Een écht afscheid van de school was het sowieso niet. "Ik blijf nog een tijdje adviseur, ze hebben me weer overgehaald", lacht Eggens. "Je moet niet als je gepensioneerd bent achter de geraniums gaan zitten, want je kunt nog iets geven aan de maatschappij."

Bekijk het feestelijke moment via de video op ons YouTube-kanaal:

Lees ook

Petitie voor behoud cultuurcentrum DOOR bijna 1000 keer ondertekend

Een petitie om cultuurcentrum DOOR in Dordrecht te behouden, is tot donderdagochtend meer dan duizen...

FIOD valt ook binnen in woning Arnout Damen en arresteert twee medewerkers scheepsbouwer

De inval van de FIOD in het huis van Kommer Damen in Noordeloos was niet de enige in het lopende ond...

Kluisjes scholieren gecontroleerd: pepperspray en vuurwerk gevonden

Bij een grootschalige controle bij vier middelbare scholen in Zwijndrecht zijn deze week verschillen...

Wethouder door het stof voor openmaken kisten in grafkelders: 'Had nooit mogen gebeuren'

In de grafkelders van de Dordtse begraafplaats Essenhof zijn sinds 2013 kisten geopend terwijl de na...

Bewoners voelen zich onveilig na fataal ongeluk: ‘Het was wachten tot het misging’

Na het verkeersdrama dinsdagmiddag op de Dordtse Krispijnseweg gaat het de dag erna vooral over hard...

Voedselbank Dordrecht viert éénjarig bestaan met muurschildering en extra hulpverlening

De Dordtse voedselbank aan de Edisonstraat vierde woensdag haar éénjarig bestaan. Ter gelegenheid da...