Dordrecht, Netherlands

Konrad wint Amnesty tekenwedstrijd

Konrad (12), leerling van de Katholieke basisschool Don Bosco, heeft de tekenwedstrijd van de Amnesty International Dordrecht gewonnen. Zijn tekening wordt op kaartjes gedrukt en verstuurt naar mensen wiens rechten zijn geschonden, als hart onder de riem.
Carlijn Kruidhof | 21 november 2017 19:09 | Aangepast op 21 november 2017 19:09
Zijn tekening heeft een serieus onderwerp, namelijk racisme. "Dat mensen denken dat donkere mensen meer stelen, of Marokkaanse mensen meer stelen. Maar dat klopt niet, want iedereen kan stelen." Maar hij noemt daarbij ook de Zwarte Pieten-discussie: "Het is gewoon een traditie, en dan zeggen mensen dat het racistisch is. Mensen schminken zich gewoon." Hij hoopt dan ook dat mensen beter gaan nadenken door zijn tekening: "Dat ze niet meer discrimineren, of gelijk denken dat een donker of Marokkaans persoon iets slechts heeft gedaan."

De bekendmaking van de winnaars vond plaats op 20 november, de Internationale Dag van de Kinderrechten. Vijf andere leerlingen van basisscholen hebben een etui met hun eigen tekening erop gewonnen. Van De Albatros won Sandra Ramadhani, van de Dr. H. Bavinckschool Jil Vogelaar, Lara Einwachter en Kyra Damstra van OBS Dubbeldam en Vlad van der Stoep, leerling van De Regenboog.

Alleen Konrad's tekening zal over de hele wereld worden verstuurd. De tekening is samen met alle andere inzendingen op 10 december te zien in het Dordtse stadhuis.

Meest gelezen

Op deze plek komen bijna 200 nieuwe koop- en huurwoningen

Redactie Streek 56 | 3 nov 2025 10:43

Politie zoekt verdachte van beroving jongen (16) in Zwijndrecht

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 31 okt 2025 14:00

Lees ook

Geen racebaan meer en veiligheid voor fietsers: Aanpassingen moeten deze weg veiliger maken

Een einde aan omleidingen en hopelijk een einde aan gevaarlijke situaties op de drukbezette Laan van...

Inspectie heft verscherpt toezicht Botox-salon op: ‘De salon werkt inmiddels volgens de regels’

Schoonheidssalon FillerHouse in Dordrecht staat niet langer onder verscherpt toezicht van de Inspect...

Vrijspraak voor sjoemelen met zand, 'bedrijf had er geen weet van'

De rechter heeft een Papendrechts bedrijf dat werd verdacht van sjoemelen met zand vrijgesproken. Vo...

Leven samengevat in één tentoonstelling: 'Niet luguber, juist leerzaam!'

Twee grote gebeurtenissen in het leven – trouwen en rouwen – staan centraal in een tentoonstelling v...

Opnieuw demonstratie bij Fokker, actievoerders op het dak van hoofdkantoor

Meerdere mensen hebben donderdag in en om het hoofdkantoor van Fokker in Papendrecht gedemonstreerd....

'Gemeentebestuur moet aan de bak!’ GroenLinks kritisch op uitblijven meer deelauto's

GroenLinks wil dat het stadsbestuur meer doet om de groei van het aantal deelauto’s in de stad mogel...