gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Konrad wint Amnesty tekenwedstrijd

Konrad (12), leerling van de Katholieke basisschool Don Bosco, heeft de tekenwedstrijd van de Amnesty International Dordrecht gewonnen. Zijn tekening wordt op kaartjes gedrukt en verstuurt naar mensen wiens rechten zijn geschonden, als hart onder de riem.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
Zijn tekening heeft een serieus onderwerp, namelijk racisme. "Dat mensen denken dat donkere mensen meer stelen, of Marokkaanse mensen meer stelen. Maar dat klopt niet, want iedereen kan stelen." Maar hij noemt daarbij ook de Zwarte Pieten-discussie: "Het is gewoon een traditie, en dan zeggen mensen dat het racistisch is. Mensen schminken zich gewoon." Hij hoopt dan ook dat mensen beter gaan nadenken door zijn tekening: "Dat ze niet meer discrimineren, of gelijk denken dat een donker of Marokkaans persoon iets slechts heeft gedaan."

De bekendmaking van de winnaars vond plaats op 20 november, de Internationale Dag van de Kinderrechten. Vijf andere leerlingen van basisscholen hebben een etui met hun eigen tekening erop gewonnen. Van De Albatros won Sandra Ramadhani, van de Dr. H. Bavinckschool Jil Vogelaar, Lara Einwachter en Kyra Damstra van OBS Dubbeldam en Vlad van der Stoep, leerling van De Regenboog.

Alleen Konrad's tekening zal over de hele wereld worden verstuurd. De tekening is samen met alle andere inzendingen op 10 december te zien in het Dordtse stadhuis.

Lees ook

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHOENVERVER

Niels verft schoenen naar wens van de klant: ‘Ik hoef nooit nee te zeggen’

Niels van Mourik krijgt schoenen van ongeverfde leer binnen in zijn atelier in Alblasserdam. Vervolgens kleurt hij het schoeisel naar wens van de klant. Klinkt best eenvoudig, maar Megan leert dat schoenen verven toch wat lastiger is dan gedacht.

pluktuin1

De Pluktuin is weer open en trekt meteen veel bezoekers

Een boeketje bloemen scoren voor een feestje, een uitreiking of gewoon als presentje. Daarvoor moet je normaal gesproken naar een bloemist. Maar je kunt ze de komende periode ook ‘gewoon’ in de natuur plukken. Voor het negende jaar op rij kun je deze zomer bij de Pluktuin in Dordrecht terecht.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag geen radio-uitzending Studio De Witt

De radiouitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM gaat zaterdagochtend niet door. Dit vanwege werkzaamheden aan de radiostudio.

IMG-20260813-WA0034

Auto belandt met neus in sloot, bestuurder door het lint tegen agenten

Een auto is donderdagmiddag deels in een sloot beland in Dordrecht. Mogelijk was de bestuurder onwel geworden. De man ging even later door het lint tegen agenten toen zij hem wilden boeien.

bigrivers20261

Zondag op TV Dordrecht: Compilatie Big Rivers 2026

De 26ste editie van Big Rivers was één groot feest: drie dagen eten, drinken, gezelligheid en heel veel muziek in het historisch centrum van Dordrecht. Deze zondag kun je op TV Dordrecht nagenieten van het festival, met de leukste nummers van verschillende concerten.

yv2026725NKS05139

Bekijk hier een samenvatting van FC Dordrecht – Al Khaleej (2-2)

In het voorlaatste oefenduel voor de competitiestart speelde FC Dordrecht zaterdag gelijk tegen Al Khaleej: 2-2. De Streekomroep was erbij aan de Krommedijk en maakte een samenvatting van het duel, hieronder te bekijken via ons YouTube-kanaal.