gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Konrad wint Amnesty tekenwedstrijd

Konrad (12), leerling van de Katholieke basisschool Don Bosco, heeft de tekenwedstrijd van de Amnesty International Dordrecht gewonnen. Zijn tekening wordt op kaartjes gedrukt en verstuurt naar mensen wiens rechten zijn geschonden, als hart onder de riem.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
Zijn tekening heeft een serieus onderwerp, namelijk racisme. "Dat mensen denken dat donkere mensen meer stelen, of Marokkaanse mensen meer stelen. Maar dat klopt niet, want iedereen kan stelen." Maar hij noemt daarbij ook de Zwarte Pieten-discussie: "Het is gewoon een traditie, en dan zeggen mensen dat het racistisch is. Mensen schminken zich gewoon." Hij hoopt dan ook dat mensen beter gaan nadenken door zijn tekening: "Dat ze niet meer discrimineren, of gelijk denken dat een donker of Marokkaans persoon iets slechts heeft gedaan."

De bekendmaking van de winnaars vond plaats op 20 november, de Internationale Dag van de Kinderrechten. Vijf andere leerlingen van basisscholen hebben een etui met hun eigen tekening erop gewonnen. Van De Albatros won Sandra Ramadhani, van de Dr. H. Bavinckschool Jil Vogelaar, Lara Einwachter en Kyra Damstra van OBS Dubbeldam en Vlad van der Stoep, leerling van De Regenboog.

Alleen Konrad's tekening zal over de hele wereld worden verstuurd. De tekening is samen met alle andere inzendingen op 10 december te zien in het Dordtse stadhuis.

Lees ook

Geschiedenis PPD brug

Een brug met grootse plannen: de geschiedenis van de Papendrechtsebrug

Vóór 1967 was het de normaalste zaak van de wereld: wie de Beneden-Merwede oversteekt, stapt aan boord van de veerboot. Nu, bijna 59 jaar later, is de Papendrechtsebrug niet meer weg te denken uit onze streek. Nu de brug er dan echt uit ligt, gaan we terug naar de tijd dat er nog helemaal geen brug was en vragen Rijkswaterstaat historicus Jeroen Gijselhart: waarom is de Papendrechtsebrug eigenlijk ooit gebouwd?

pexels-pavel-danilyuk-5858056

Dordtse horeca moet vanaf 1 oktober weer exploitatievergunning hebben

Nieuwe horecaondernemers in Dordrecht hebben vanaf 1 oktober weer een exploitatievergunning nodig. De gemeenteraad heeft besloten deze vergunning opnieuw in te voeren. Voor ondernemers die al een horecazaak hebben, geldt een overgangsregeling.

Dordthuis juli 2026

nieuwbouw

Officiële opening Dordthuis weken uitgesteld: nieuwe verhuisplanning in de maak

Het Dordthuis gaat weken later officieel open dan gepland. Dat bevestigt de gemeente aan deze streekomroep, na vragen over de stand van zaken. De opening van het gloednieuwe pand aan de Spuiboulevard zou eigenlijk eind oktober zijn, maar door "verschillende ontwikkelingen tijdens de bouw" wordt dat nu op zijn vroegst eind november.

IMG_9316

Maandenlange megaklus aan brug begint nu écht: 'Er komt veel hinder'

Iedereen heeft er maandenlang op kunnen voorbereiden, maar vrijdagavond is het echt zover: vanaf 23.00 uur gaat de Papendrechtsebrug voor zo'n negen maanden dicht. "Het gaat veel hinder veroorzaken voor de hele regio", waarschuwt Rijkswaterstaat.

rwsdrechttunnel (1)

Tunnel weer open na ongeluk met twee vrachtwagens

Op de A16 richting Breda is donderdagmiddag in de Drechttunnel een ongeluk gebeurd met twee vrachtwagens. De parallelbuis van de tunnel was afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden. Inmiddels is de weg weer vrij.

yv202671193A09149

Wordt dit de volgende succesvolle Belg bij FC Dordrecht? ‘Wilde graag deze stap maken’

Beni Mpanzu is bezig aan een sterke voorbereiding bij FC Dordrecht. Vol vertrouwen blikt de 22-jarige nieuweling vooruit op zijn eerste seizoen in de competitie waar zijn hart vol van is. “Het klikt echt met hoe ik voetbal zie.”