gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Konrad wint Amnesty tekenwedstrijd

Konrad (12), leerling van de Katholieke basisschool Don Bosco, heeft de tekenwedstrijd van de Amnesty International Dordrecht gewonnen. Zijn tekening wordt op kaartjes gedrukt en verstuurt naar mensen wiens rechten zijn geschonden, als hart onder de riem.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
Zijn tekening heeft een serieus onderwerp, namelijk racisme. "Dat mensen denken dat donkere mensen meer stelen, of Marokkaanse mensen meer stelen. Maar dat klopt niet, want iedereen kan stelen." Maar hij noemt daarbij ook de Zwarte Pieten-discussie: "Het is gewoon een traditie, en dan zeggen mensen dat het racistisch is. Mensen schminken zich gewoon." Hij hoopt dan ook dat mensen beter gaan nadenken door zijn tekening: "Dat ze niet meer discrimineren, of gelijk denken dat een donker of Marokkaans persoon iets slechts heeft gedaan."

De bekendmaking van de winnaars vond plaats op 20 november, de Internationale Dag van de Kinderrechten. Vijf andere leerlingen van basisscholen hebben een etui met hun eigen tekening erop gewonnen. Van De Albatros won Sandra Ramadhani, van de Dr. H. Bavinckschool Jil Vogelaar, Lara Einwachter en Kyra Damstra van OBS Dubbeldam en Vlad van der Stoep, leerling van De Regenboog.

Alleen Konrad's tekening zal over de hele wereld worden verstuurd. De tekening is samen met alle andere inzendingen op 10 december te zien in het Dordtse stadhuis.

Lees ook

Stil film Fuga

Bachfestival op TV Dordrecht: première film 'Fuga'

In opdracht van het festival maakte Sarah Blok een korte speelfilm, geïnspireerd door de structuur van Bach's fuga’s. De film ging gisteren in première tijdens de tiende editie van het Bachfestival in Dordrecht en is deze zondag voor het eerst te zien op TV Dordrecht.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_56_25.Still001

Nog twee mogelijke locaties voor gezamenlijk zwembad, Blauwe Zoom valt af

Er zijn nog twee mogelijke plekken over voor een nieuw, gezamenlijk zwembad van Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam. De derde beoogde locatie, De Blauwe Zoom, is definitief van tafel.

fotoapuasdf

‘Ik stond op een berg’, toen belde FC Dordrecht en nu is Paul Nuijten hoofdtrainer

FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten en zijn voorganger Dirk Kuijt zijn allebei voetbaldieren, maar in hun loopbaan zit een wereld van verschil. “Mijn voetbalcarrière is niet noemenswaardig”, lacht de 33-jarige Brabander, die in een persoonlijk gesprek over zijn achtergrond, de reden voor zijn nieuwe avontuur en zijn eerste week vertelt.

Sidney Breidel Keti Koti

keti koti

Dordrecht staat stil bij rol slavernij: ‘Patronen van uitsluiting doorbreken'

Tussen het groen van het Weizigtpark klinken woorden van bezinning en verbondenheid. In Dordrecht, ooit derde suikerstad van Nederland met een grote rol in de koloniale suikerhandel, wordt dinsdagmiddag en avond stilgestaan bij het slavernijverleden en de afschaffing van de slavernij - Keti Koti - gevierd. Het is de vierde keer dat dat gebeurt.

fatbike1

Jongens van twaalf opgepakt na mishandelingen, fatbikes in beslag genomen

Drie jongens van twaalf jaar oud uit Dordrecht zijn aangehouden op verdenking van meerdere mishandelingen en afpersing. Op fatbikes vielen de jongens, die onderdeel zijn van een grotere groep, andere jonge slachtoffers lastig.

streekomroepmeesterrecepalb

Neergestoken leraar terug op school, maar naar de eindmusical zit er nog niet in voor hem

Een jaar nadat hij werd neergestoken bij een eindmusical in Alblasserdam is meester Recep terug op school. De docent staat nog niet voor de klas; hij beperkt zich tot enkele uurtjes persoonlijke begeleiding van leerlingen, meldt Rijnmond.