gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Konrad wint Amnesty tekenwedstrijd

Konrad (12), leerling van de Katholieke basisschool Don Bosco, heeft de tekenwedstrijd van de Amnesty International Dordrecht gewonnen. Zijn tekening wordt op kaartjes gedrukt en verstuurt naar mensen wiens rechten zijn geschonden, als hart onder de riem.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
Zijn tekening heeft een serieus onderwerp, namelijk racisme. "Dat mensen denken dat donkere mensen meer stelen, of Marokkaanse mensen meer stelen. Maar dat klopt niet, want iedereen kan stelen." Maar hij noemt daarbij ook de Zwarte Pieten-discussie: "Het is gewoon een traditie, en dan zeggen mensen dat het racistisch is. Mensen schminken zich gewoon." Hij hoopt dan ook dat mensen beter gaan nadenken door zijn tekening: "Dat ze niet meer discrimineren, of gelijk denken dat een donker of Marokkaans persoon iets slechts heeft gedaan."

De bekendmaking van de winnaars vond plaats op 20 november, de Internationale Dag van de Kinderrechten. Vijf andere leerlingen van basisscholen hebben een etui met hun eigen tekening erop gewonnen. Van De Albatros won Sandra Ramadhani, van de Dr. H. Bavinckschool Jil Vogelaar, Lara Einwachter en Kyra Damstra van OBS Dubbeldam en Vlad van der Stoep, leerling van De Regenboog.

Alleen Konrad's tekening zal over de hele wereld worden verstuurd. De tekening is samen met alle andere inzendingen op 10 december te zien in het Dordtse stadhuis.

Lees ook

nk2026081493A02173

FC Dordrecht ziet zege bij RKC in blessuretijd uit handen glippen

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een zuur punt gepakt bij RKC Waalwijk. Door een tegentreffer in blessuretijd speelde de ploeg gehuld in het nieuwe, door de Eerste Vrije Statenvergadering geïnspireerde uittenue, met 2-2 gelijk.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_21_45_35.Still002

Te weinig plekken voor asielzoekers: gemeente op het matje geroepen

De gemeente Hardinxveld-Giessendam regelt te weinig asielopvang en staat nu onder toezicht van het kabinet. Dat heeft minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie bekendgemaakt.

20220725162648_IMG_1516 (1)

Dordtenaar (28) overleden bij ongeluk met vrachtwagen op snelweg

Een 28-jarige man uit Dordrecht is maandagmiddag overleden bij een ernstig ongeluk op de A17 bij Moerdijk. Rond vier uur botste zijn bestelbus achterop een vrachtwagen. De snelweg richting Dordrecht was na het ongeluk urenlang afgesloten.

mobiele camera crabbehof

Mobiele camera langer bij dit winkelcentrum: ‘Rust en veiligheid behouden’

De mobiele camera in het winkelcentrum Crabbehof zal voor onbepaalde tijd blijven staan. De camera op het Van Oldebarneveltplein moet, volgens een politiewoordvoerder, zorgen voor meer rust en veiligheid op het plein.

PSX_20260827_002259

Barbecue vliegt in brand in geparkeerde bestelbus

Een geparkeerde bestelbus in Hendrik-Ido-Ambacht heeft in de nacht van woensdag op donderdag schade opgelopen, nadat er brand uitbrak in de laadruimte. De eigenaar van de bus zou volgens Rijnmond zelf al een eerste bluspoging hebben gedaan, maar belde de brandweer toen dit niet lukte.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - DOMINEE

Idelette heeft na 35 jaar als dominee nog steeds soms het beginnersgevoel

De vader van Idelette Otten was dominee. Ze heeft het echt met de paplepel ingegoten gekregen. Domineeskinderen gaan volgens Idelette vaak het theater in of worden zelf dominee. Zij koos voor het laatste en zit nu al zo’n 35 jaar in het vak. Megan ondervindt wat een dominee eigenlijk doet, buiten de zondag in de kerk.