Dordrecht, Netherlands

Koolmees meest geteld in Dordrecht

De koolmees, huismus en kauw laten zich het vaakst zien in Dordrecht. Dat blijkt uit de Nationale Tuinvogeltelling die afgelopen weekend plaatsvond. In alle wijken van Dordrecht hebben bewoners geteld hoeveel exemplaren ze van een bepaalde vogel in de tuin of op balkon zagen zitten. De resultaten konden via app of website worden ingevoerd.
Peter Tromp | 29 januari 2018 11:01 | Aangepast op 29 januari 2018 11:01
De koolmees is verreweg de meest gespotte vogel in Dordrecht. Hij is 561 keer geteld. De huismus is 374 keer gezien en de kauw 341 keer. Deze vogels staan ook in de top drie van meest getelde vogels in Zuid Holland. Landelijk wordt de lijst aangevoerd door huismus, koolmees en pimpelmees. Die laatste staat in Dordrecht pas op plek vijf met 270 waarnemingen. Hij moet de vink boven zich dulden. Die is één keer vaker gezien.

In heel Nederland deden meer dan 64.000 mensen mee met de telling. Gedurende een half uur moest je het hoogste aantal vogels tellen dat tegelijkertijd in je tuin of op je balkon zat. Landde er een koolmees, die vervolgens wegvloog en landde er een tijdje later nog één, dan telde je maar één koolmees. Kwamen ze even later met z’n tweeën terug, dan telde dat voor twee. Vogels die overvlogen telden niet mee.

De landelijke vogeltelling vond voor de 15e keer plaats en werd georganiseerd door Vogelbescherming Nederland.

Meest gelezen

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Corrado Francke | 17 nov 2025 12:06

Brand in rijtjeshuis: cv-ketel vat vlam

Redactie Streek 56 | 19 nov 2025 16:00

Lees ook

Vogelgriep in onze streek: 16.000 kippen worden gedood

Op een biologisch leghennenbedrijf in Streefkerk is vogelgriep vastgesteld. Dat meldt het ministerie...

Bart (79) begint eerste lichtjestocht voor scootmobielen

Een optocht met verlichte en versierde vrachtwagens wordt in wel meer gemeenten georganiseerd, maar ...

FC Dordrecht sprokkelt te veel en scoort te weinig: ‘Het is wel een patroon, ja’

Met iets meer doelgerichtheid had FC Dordrecht Vitesse kunnen verslaan vrijdagavond, maar juist daar...

FC Dordrecht met punt uit de interlandbreak: 1-1 tegen Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond de Keuken Kampioen Divisie hervat met een puntje tegen Vitesse. Aan ...

Blijdschap bij automobilisten nu Spuihavengarage na maanden weer open is: 'Goed geregeld!'

Het was een aangename verrassing voor abonnementhouders en andere automobilisten. Donderdag ging de ...

In deze gemeente kunnen inwoners hun wapens inleveren: 'Anoniem en zonder vervolging'

Op meerdere plekken in Zwijndrecht kunnen mensen komende donderdag wapens inleveren, zonder hiervoor...