Dordrecht, Netherlands

Koolmees meest geteld in Dordrecht

De koolmees, huismus en kauw laten zich het vaakst zien in Dordrecht. Dat blijkt uit de Nationale Tuinvogeltelling die afgelopen weekend plaatsvond. In alle wijken van Dordrecht hebben bewoners geteld hoeveel exemplaren ze van een bepaalde vogel in de tuin of op balkon zagen zitten. De resultaten konden via app of website worden ingevoerd.
Peter Tromp | 29 januari 2018 11:01 | Aangepast op 29 januari 2018 11:01
De koolmees is verreweg de meest gespotte vogel in Dordrecht. Hij is 561 keer geteld. De huismus is 374 keer gezien en de kauw 341 keer. Deze vogels staan ook in de top drie van meest getelde vogels in Zuid Holland. Landelijk wordt de lijst aangevoerd door huismus, koolmees en pimpelmees. Die laatste staat in Dordrecht pas op plek vijf met 270 waarnemingen. Hij moet de vink boven zich dulden. Die is één keer vaker gezien.

In heel Nederland deden meer dan 64.000 mensen mee met de telling. Gedurende een half uur moest je het hoogste aantal vogels tellen dat tegelijkertijd in je tuin of op je balkon zat. Landde er een koolmees, die vervolgens wegvloog en landde er een tijdje later nog één, dan telde je maar één koolmees. Kwamen ze even later met z’n tweeën terug, dan telde dat voor twee. Vogels die overvlogen telden niet mee.

De landelijke vogeltelling vond voor de 15e keer plaats en werd georganiseerd door Vogelbescherming Nederland.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

FC Dordrecht morst punten tegen Jong Ajax: 'We hebben vandaag zelf de wedstrijd verloren'

In de laatste thuiswedstrijd van de periode heeft FC Dordrecht een gevoelige tik gekregen. De ploeg ...

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

Wat een volgende stap in de richting van de periodetitel moest worden voor FC Dordrecht, is vrijdaga...

Herdenking Dordtse schrijver onderwerp van gesprek in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Hendrik Jan Groeneweg. ...

16 miljoen naar bereikbaarheid: fietsen en OV moet aantrekkelijker worden

De provincie heeft samen met de landelijke overheid besloten om 16 miljoen euro te investeren in de ...

Twee vrouwen aangerand in Dordrecht, politie zoekt dader

Tijdens het hardlopen zijn donderdagmiddag twee vrouwen in Dordrecht op hun billen geslagen. De inci...

Overvaller op chocoladewinkel heeft meer op zijn kerfstok: eis 3 jaar cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist drie jaar cel tegen Mimoun M. (38). De man pleegde vorig jaar een ...