gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Koolmees meest geteld in Dordrecht

De koolmees, huismus en kauw laten zich het vaakst zien in Dordrecht. Dat blijkt uit de Nationale Tuinvogeltelling die afgelopen weekend plaatsvond. In alle wijken van Dordrecht hebben bewoners geteld hoeveel exemplaren ze van een bepaalde vogel in de tuin of op balkon zagen zitten. De resultaten konden via app of website worden ingevoerd.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De koolmees is verreweg de meest gespotte vogel in Dordrecht. Hij is 561 keer geteld. De huismus is 374 keer gezien en de kauw 341 keer. Deze vogels staan ook in de top drie van meest getelde vogels in Zuid Holland. Landelijk wordt de lijst aangevoerd door huismus, koolmees en pimpelmees. Die laatste staat in Dordrecht pas op plek vijf met 270 waarnemingen. Hij moet de vink boven zich dulden. Die is één keer vaker gezien.

In heel Nederland deden meer dan 64.000 mensen mee met de telling. Gedurende een half uur moest je het hoogste aantal vogels tellen dat tegelijkertijd in je tuin of op je balkon zat. Landde er een koolmees, die vervolgens wegvloog en landde er een tijdje later nog één, dan telde je maar één koolmees. Kwamen ze even later met z’n tweeën terug, dan telde dat voor twee. Vogels die overvlogen telden niet mee.

De landelijke vogeltelling vond voor de 15e keer plaats en werd georganiseerd door Vogelbescherming Nederland.

Lees ook

overlastgevendgezin

Gezin gelinkt aan drillrap teistert buurt, opnieuw een camera in de straat

Voor de tweede keer in korte tijd is er een mobiele camera geplaatst in een straat in Zwijndrecht. In een huis aan De Were woont volgens de gemeente een overlastgevend gezin, dat al meermaals betrokken is geweest bij meldingen van onder meer intimidatie en bedreiging. Buurtbewoners uitten eerder al hun zorgen over de overlast.

fotoberovingvrouwSLI

Bejaarde vrouw (81) op slinkse wijze bestolen van sieraden, dader jaar de cel in

Een bejaarde vrouw uit Sliedrecht is vorig jaar op een brutale manier beroofd van haar sieraden. De diefstal op klaarlichte dag en heeft grote gevolgen voor de dame, die niet meer alleen over straat mag lopen. “Zeer brutaal en geraffineerd”, aldus de rechtbank, die dader E.A. (31) één jaar celstraf oplegt.

merwedebrugrws

Merwedebrug (A27) dicht voor alle vrachtwagens vanwege problemen met staal: 'Je bent uur langer bezig'

Rijkswaterstaat heeft de Merwedebrug (A27) bij Gorinchem afgesloten voor vrachtverkeer. Uit onderzoek is gebleken dat het staal op meerdere plekken in de boog van de brug minder sterk is dan vereist. Daardoor kan Rijkswaterstaat de constructieve veiligheid van de brug niet langer garanderen.

fotoalternatievenbrugsluiting

Anders reizen op eerste werkdag met dichte brug: ‘We kunnen huilen, maar schiet niets op’

Terwijl de Papendrechtsebrug nu écht afgesloten is voor al het verkeer, hebben veel reizigers de alternatieve routes al gevonden. Waar het bij Station Stadspolders en de Waterbus aan de Veerdam in Papendrecht nog relatief rustig is, is het maandagochtend vroeg bij de oversteek tussen de Papendrechtse Visschersbuurt en de Dordtse Kerkeplaat een stuk drukker.

zwemmen wantijbad

In 'gesloten' Wantijbad wordt toch gezwommen: medewerkers en kinderen nemen duik

Medewerkers van het Wantijbad en hun familie hebben het er vrijdag van genomen. Terwijl het buitenbad voor de verkoeling-zoekende Dordtenaar nog altijd gesloten is, nemen medewerkers van het zwembad vrijdag wel een verfrissende duik. 

hendrik ido ambacht

Opnieuw vrouw aangerand door man op fatbike in Hendrik-Ido-Ambacht

In Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagavond opnieuw een vrouw aangerand door een onbekende man op een fatbike. Dat gebeurde rond 21:30 uur langs de Krommeweg. Zeven andere vrouwen zijn in de afgelopen weken in de omgeving ook al betast door iemand op een fatbike, maar nog niemand is aangehouden.