gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Koolmees meest geteld in Dordrecht

De koolmees, huismus en kauw laten zich het vaakst zien in Dordrecht. Dat blijkt uit de Nationale Tuinvogeltelling die afgelopen weekend plaatsvond. In alle wijken van Dordrecht hebben bewoners geteld hoeveel exemplaren ze van een bepaalde vogel in de tuin of op balkon zagen zitten. De resultaten konden via app of website worden ingevoerd.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De koolmees is verreweg de meest gespotte vogel in Dordrecht. Hij is 561 keer geteld. De huismus is 374 keer gezien en de kauw 341 keer. Deze vogels staan ook in de top drie van meest getelde vogels in Zuid Holland. Landelijk wordt de lijst aangevoerd door huismus, koolmees en pimpelmees. Die laatste staat in Dordrecht pas op plek vijf met 270 waarnemingen. Hij moet de vink boven zich dulden. Die is één keer vaker gezien.

In heel Nederland deden meer dan 64.000 mensen mee met de telling. Gedurende een half uur moest je het hoogste aantal vogels tellen dat tegelijkertijd in je tuin of op je balkon zat. Landde er een koolmees, die vervolgens wegvloog en landde er een tijdje later nog één, dan telde je maar één koolmees. Kwamen ze even later met z’n tweeën terug, dan telde dat voor twee. Vogels die overvlogen telden niet mee.

De landelijke vogeltelling vond voor de 15e keer plaats en werd georganiseerd door Vogelbescherming Nederland.

Lees ook

fotosextortion

Zwijndrechtenaar (23) vast voor kinderporno en seksuele afpersing

De politie heeft afgelopen vrijdag een 23-jarige man uit de gemeente Zwijndrecht aangehouden. Hij wordt verdacht van het vervaardigen en bezitten van kinderporno. Daarnaast zou hij online minderjarige meisjes en jonge vrouwen seksueel hebben afgeperst.

MuurschilderingNoordtribune

Buitenkant tribune FC Dordrecht ondergaat metamorfose: ‘Ziel van de club zichtbaar’

De Noordtribune van FC Dordrecht is een kunstwerk rijker. Aan de buitenkant van het M-Scores Stadion is een nieuwe muurschildering zichtbaar, die begin volgende maand officieel zal worden onthuld. Het kunstwerk is gemaakt door kunstenaar Bram Verbrugge, die input vanuit supporters heeft verwerkt in de mural.

politie

Cellencomplex Dordrecht blijft in gebruik, drie locaties sluiten

De politie-eenheid Rotterdam heeft besloten de cellencomplexen in Capelle aan den IJssel, aan het Doelwater in Rotterdam en in Spijkenisse te sluiten. Het cellencomplex aan de Overkampweg in Dordrecht blijft nog wel in gebruik.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Teleurstelling voor 1400 deelnemers: Zoomer Wantijrun vanwege hitte afgelast

De achtste editie van de Zoomer Wantijrun in Dordrecht gaat vanwege de hitte niet door. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelt zich door de verwachte weersomstandigheden genoodzaakt er een streep door te zetten. “Deze beslissing nemen we met pijn in ons hart.”

devellockhorst

Deze zwembaden zijn de komende dagen (deels) dicht

Twee zwembaden in onze streek zijn deze week een aantal dagen helemaal of gedeeltelijk dicht. In zwembad De Hoge Devel in Zwijndrecht wordt gewerkt aan het tegelwerk in het gebouw en in zwembad De Lockhorst in Sliedrecht wordt een lekkage bij het buitenbad verholpen.

11.07 03

FC Dordrecht onderuit in oefenduel van twee uur met Excelsior

FC Dordrecht heeft zaterdag de tweede oefennederlaag op rij geleden. Tegen provinciegenoot Excelsior bleek scoren, net als een week eerder tegen Feyenoord, een te grote opgave: 0-2.