gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Koopjesjagers niet weg te slaan bij Rommeldam, ondanks brandende zon

df84bf4cd3677755f10f9bec3465a8cd.jpg

Meubels, fietsen, platen, antiek, planten, dvd’s: het lijstje aan voorwerpen die verkocht werden op Rommeldam is eindeloos lang. Het was de 46de keer dat de markt werd georganiseerd en ondanks het warme weer was het er weer een drukke bedoening.

Fokko van der Straaten | Marie Frenay |  | Aangepast op
“Na een half uurtje heb je het wel gezien. Het is vandaag veel te warm”, zegt een bezoekster van Rommeldam. Ondanks het brandende zonnetje heeft zij wel een geslaagde middag achter de rug.
“Ik heb een zuil gevonden waarop je een beeld kunt zetten, maar ik ga hem gebruiken als bijzettafeltje bij een tuinfeest”, vertelt de vrouw enthousiast. Zij is een van de vele bezoekers die zaterdagmiddag over de rommelige markt aan het struinen was.

Bekijk hieronder de videoreportage!

Rustige middag door zonnetje
Het warme weer zorgt er uiteindelijk voor dat het evenement een half uurtje eerder stopt. In de ochtend waren genoeg bezoekers aanwezig, maar op het heetste moment van de dag begon het toch wel erg rustig te worden.

“Wij stoppen er daarom wat eerder mee, maar dit weer is toch echt beter dan regen”, vertelt Hans Stam de voorzitter van Rommeldam. Heel erg vindt Stam het niet. De dag is goed verlopen volgens de voorzitter.

Opbrengst voor de kerk
“Het was een gezellige en leuke dag”, legt Stam uit. Hoeveel er precies is opgehaald met de markt is nog onbekend. De voorzitter weet al wel wat er met de opbrengst van Rommeldam gaat gebeuren.

“Wij gaan het geld gebruiken voor de kerk De Wijnstok. Die is pas verbouwd, maar het echte oude kerkgebouw moet nog geïsoleerd worden. Daarnaast moeten de voegen opnieuw gedaan worden, dus dat gaat veel geld kosten”, vertelt Hans Stam.

Lees meer over:

Lees ook

dji_fly_20260410_121609_0_1775816169716_photo_low_quality.jpg

Kamervragen over Dordrecht-West: 'Dit kan niet lang zo doorgaan'

Tweede Kamerlid Sarah Dobbe (SP) heeft Kamervragen gesteld vanwege het onderzoek dat de GGD begin april naar buiten bracht. Uit dat onderzoek blijkt dat longkanker 56 procent meer voor komt in Dordrecht-West dan in de rest van Nederland. “Het zijn schrikbarende aantallen, dus daar is wel wat aan de hand volgens mij.”

OPMA20260506 Dodenherdenking.jpg

Op Pad Met Ad: gesprekken over vrijheid bij de Dordtse dodenherdenking

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad woont presentator Ad van den Herik de dodenherdenking op het Sumatraplein bij. Hij gaat in gesprek met Dordtenaren die zich op 4 mei om 20.00 bij het plein hebben verzameld, om gezamenlijk de oorlogsslachtoffers te herdenken.

59ae28c7-fcbb-3dde-99de-c022c2e240d8.jpg

Ziya (4) haalt als jongste van zijn woonplaats zwemdiploma A

Ziya is nog maar net 4 jaar oud en heeft 'm nu al binnen: zwemdiploma A. In zijn woonplaats Sliedrecht is hij daarmee als jongste ooit afgezwommen. Hij kan niet wachten om ook zijn volgende diploma te halen.

fotoooo.jpg

Man met getrokken wapens opgepakt, agenten vinden balletjespistool en mes

De politie heeft onlangs een man aangehouden die mogelijk een vuurwapen bij zich had. Toen agenten zijn auto doorzochten, bleek het om een balletjespistool te gaan. Ook werd een mes gevonden en in beslag genomen.

IMG-20260506-WA0007.jpg

Aanleg aanmeerplek pont bij Papendrechtsebrug begonnen

De aanleg van de aanmeerplek aan de noordkant van de Papendrechtsebrug is van start gegaan. De pontjes die tussen die halte en Dordrecht pendelen, zijn nodig omdat de brug vanaf komende zomer negen maanden wordt afgesloten voor al het verkeer.

Foto artikel Zuidendijkse Tuin.png

Bouw van 38 koopwoningen Zuidendijkse Tuin van start

De start van de bouw van 38 koopwoningen in de nieuwe Zuidendijkse Tuin in Dordrecht is begonnen. De 28 appartementen en 10 grondwoningen komen op een plek waar voorheen een school stond.