gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Korfbaltoernooi bij vereniging Oranje-Wit

86f38b1d4063e07d7d43db6388a34fdf

Kinderen uit de groepen 3 en 4 van de basisschool hebben woensdagmiddag fanatiek gekorfbald. Deze keer waren ze te gast bij korfbalvereniging Oranje-Wit.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
"Korfbal is de meest geschikte sport om te leren, waarin jongens en meisjes samen te spelen", zegt Kees Kleingeld, voorzitter van de vereniging. "Sporten is goed voor je ontwikkeling en daarom is het belangrijk daar op jonge leeftijd al mee in aanraking te komen."

In de leeftijd 5 tot 6 jaar zit er al wel wat talent tussen de sportende kinderen, maar dat valt nu nog niet op. Pas vanaf een jaar of 10 kun je beginnen met scouten en het trainen van de talentjes. Voor nu gaat het vooral nog om het plezier hebben in de sport die je beoefend. Dat geldt volgens Kleingeld voor iedere sport, met een kleine voorwaarde. "Als ze eerst maar korfbal hebben geprobeerd."

Het korfballen zelf wordt de laatste jaren steeds populairder en Kleingeld hoopt voor de vereniging een groei van het aantal leden.

Lees ook

jdg_04-08-26_inlaat_Kinderdijk_1I6A2423

Dit merken we in de streek van de aanhoudende droogte

We kennen Nederland als een nat land, maar deze zomer is dat wel anders. We hebben een zeer droge juli-maand achter de rug en ook in augustus is het erg droog. Op diverse plekken in ons land worden maatregelen genomen, zoals onttrekkingsverboden, de inzet van noodpompen en aanpassingen van de sluizen. Maar wat betekent de droogte voor onze streek?

pexels-hitechsas-5772732

‘Seksueel roofdier’ probeerde in één nacht twee vrouwen te verkrachten

Het is een horrorscenario voor iedere vrouw, zegt de officier van justitie. Een man achtervolgt een vrouw op straat en probeert haar met geweld te verkrachten. Zelfs twee keer achter elkaar met verschillende slachtoffers. De verdachte, die verbleef op een asielboot in Hendrik-Ido-Ambacht, ontkent. “Ik zou dat een vrouw nooit aandoen.”

marktstockfotopexels

Weekmarkt Giessenburg verhuist vanwege werkzaamheden

De weekmarkt in Giessenburg verkast tijdelijk naar een andere plek. Vanwege werkzaamheden aan de Dorpsstraat is de markt vanaf zaterdag 19 september aan de Peursumseweg te vinden, op het parkeerterrein bij Gezondheidscentrum Giessenburg.

105e4d8d-fa56-3a35-9387-3827249949d5.jpg

Uitzonderlijk warme en droge zomer, maar waar zijn de onweersbuien?

Temperaturen hoger dan 30 graden, een kurkdroge bodem en dagenlang een brandende zon: het klinkt als het perfecte recept voor een zomer vol spectaculaire onweersbuien. Toch bleef het deze zomer opvallend vaak stil aan de hemel. Waar bleven die verkoelende plensbuien en donderslagen? En waarom levert extreme warmte lang niet altijd onweer op?

merwedebrugrws2

Ruim dertig boetes op eerste dag handhavingsactie Merwedebrug

Op de eerste dag van de handhavingsactie op de Merwedebrug zijn 34 boetes uitgedeeld, meldt Rijkswaterstaat aan Omroep Brabant. Sinds halverwege juli mogen vrachtwagens en touringcars niet over de verzwakte brug, maar dat verbod werd dagelijks door honderden bestuurders genegeerd.

politiestock

Dordtenaar raakt gewond bij schietpartij in Breda

Een 20-jarige Dordtenaar is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt bij een schietpartij in Breda. Het slachtoffer werd beschoten op de Tolbrugstraat en is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.