gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Korfbaltoernooi bij vereniging Oranje-Wit

86f38b1d4063e07d7d43db6388a34fdf

Kinderen uit de groepen 3 en 4 van de basisschool hebben woensdagmiddag fanatiek gekorfbald. Deze keer waren ze te gast bij korfbalvereniging Oranje-Wit.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
"Korfbal is de meest geschikte sport om te leren, waarin jongens en meisjes samen te spelen", zegt Kees Kleingeld, voorzitter van de vereniging. "Sporten is goed voor je ontwikkeling en daarom is het belangrijk daar op jonge leeftijd al mee in aanraking te komen."

In de leeftijd 5 tot 6 jaar zit er al wel wat talent tussen de sportende kinderen, maar dat valt nu nog niet op. Pas vanaf een jaar of 10 kun je beginnen met scouten en het trainen van de talentjes. Voor nu gaat het vooral nog om het plezier hebben in de sport die je beoefend. Dat geldt volgens Kleingeld voor iedere sport, met een kleine voorwaarde. "Als ze eerst maar korfbal hebben geprobeerd."

Het korfballen zelf wordt de laatste jaren steeds populairder en Kleingeld hoopt voor de vereniging een groei van het aantal leden.

Lees ook

Tractorpulling foto artikel

Marien gaat voor goud met zijn groene racemonster: ‘We zijn beter dan ooit’

Al bijna twintig jaar vallen de monden open in Molenaarsgraaf als de Simply Green voorbijkomt. De tractor behoort tot de top van de motorsport tractorpulling in binnen- en buitenland. Mede-eigenaar Marien den Besten steekt vele uren in het voertuig en is nog lang niet uitgesleuteld: "Proberen steeds verder te gaan in de techniek is de sleutel naar succes."

foto reisgedrag brug

Brug dicht: duizenden reizigers pakken nu fiets, scooter of trein

Duizenden streekgenoten hebben hun manier van reizen aangepast, nu de Papendrechtsebrug dicht is. Dat blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat en ov-bedrijven. Daardoor blijft het op omrijroutes voorlopig nog te overzien, al kan dat in de wintermaanden veranderen. "Het valt niet tegen."

nk2026082193A03708

FC Dordrecht speelt frustrerende wedstrijd tegen Roda JC en gaat ten onder

FC Dordrecht heeft de tweede thuiswedstrijd van het seizoen niet in winst weten om te zetten. Het verloor van met 0-1 van Roda JC Kerkrade. De Schapekoppen kregen pas in de tweede helft echt vat op de tegenstander, die in de eerste helft op voorsprong kwam. De tweede helft blafte Dordt hier en daar wel, maar echt bijten deed het niet.

politiestock

Dordtenaar raakt gewond bij schietpartij in Breda

Een 20-jarige Dordtenaar is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt bij een schietpartij in Breda. Het slachtoffer werd beschoten op de Tolbrugstraat en is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.

retouchedrws

Klep Papendrechtsebrug wordt klaargemaakt voor de toekomst: 'Uitdagend werk'

Het werk aan de nieuwe brugklep van de Papendrechtsebrug vordert gestaag. Het laswerk zit er voor 95 procent op en de brugklep is op spectaculaire wijze omgedraaid. Nu krijgt de klep nog een speciale behandeling om hem te beschermen tegen weersomstandigheden en roest.

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.