Dordrecht, Netherlands

Korfbaltoernooi bij vereniging Oranje-Wit

Kinderen uit de groepen 3 en 4 van de basisschool hebben woensdagmiddag fanatiek gekorfbald. Deze keer waren ze te gast bij korfbalvereniging Oranje-Wit.
Dennis Koorevaar | 31 oktober 2018 19:22 | Aangepast op 31 oktober 2018 19:22
"Korfbal is de meest geschikte sport om te leren, waarin jongens en meisjes samen te spelen", zegt Kees Kleingeld, voorzitter van de vereniging. "Sporten is goed voor je ontwikkeling en daarom is het belangrijk daar op jonge leeftijd al mee in aanraking te komen."

In de leeftijd 5 tot 6 jaar zit er al wel wat talent tussen de sportende kinderen, maar dat valt nu nog niet op. Pas vanaf een jaar of 10 kun je beginnen met scouten en het trainen van de talentjes. Voor nu gaat het vooral nog om het plezier hebben in de sport die je beoefend. Dat geldt volgens Kleingeld voor iedere sport, met een kleine voorwaarde. "Als ze eerst maar korfbal hebben geprobeerd."

Het korfballen zelf wordt de laatste jaren steeds populairder en Kleingeld hoopt voor de vereniging een groei van het aantal leden.

Lees ook

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...

Aftrap Dordtse Decemberdagen: Sing Along, lichtjesroute en 'vooral veel gezelligheid'

Een rondje op het ijs, een romantische wandeling langs de verlichte Lange IJzeren Brug, of een kijkj...

Ambachter vast na vondst 150 kilo illegaal vuurwerk

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht en de politie zijn bij een controle vorige week gestuit op 150 kilo ...

Opnieuw brand op regenboogpad, achtste vernieling in totaal

Daags nadat de gemeente over een grotendeels herstel communiceerde, is het regenboogpad in Papendrec...

Kuijt baalt na nederlaag: ‘Ongelofelijk dat we hier met lege handen staan’

FC Dordrecht verloor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met 3-4 van FC Eindhoven, maar n...

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na 900 deelnemers de stop erop zetten’

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal ...