gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Korfbaltoernooi bij vereniging Oranje-Wit

86f38b1d4063e07d7d43db6388a34fdf

Kinderen uit de groepen 3 en 4 van de basisschool hebben woensdagmiddag fanatiek gekorfbald. Deze keer waren ze te gast bij korfbalvereniging Oranje-Wit.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
"Korfbal is de meest geschikte sport om te leren, waarin jongens en meisjes samen te spelen", zegt Kees Kleingeld, voorzitter van de vereniging. "Sporten is goed voor je ontwikkeling en daarom is het belangrijk daar op jonge leeftijd al mee in aanraking te komen."

In de leeftijd 5 tot 6 jaar zit er al wel wat talent tussen de sportende kinderen, maar dat valt nu nog niet op. Pas vanaf een jaar of 10 kun je beginnen met scouten en het trainen van de talentjes. Voor nu gaat het vooral nog om het plezier hebben in de sport die je beoefend. Dat geldt volgens Kleingeld voor iedere sport, met een kleine voorwaarde. "Als ze eerst maar korfbal hebben geprobeerd."

Het korfballen zelf wordt de laatste jaren steeds populairder en Kleingeld hoopt voor de vereniging een groei van het aantal leden.

Lees ook

FOTO BOSWACHTER

Nieuwe diersoorten ontdekken en oude plankjes vervangen: dit doet boswachter Wouter

Wandelen door prachtige natuurgebieden, het horen van de geluiden van ijsvogels en het goed controleren van alle paden. Een boswachter is van alle markten thuis en boswachter Wouter Boer moet zelfs een klusjesman in zich hebben. Megan komt er al snel achter dat een boswachter niet alleen maar van de natuur kan genieten, maar dat er veel meer bij komt kijken.

pexels-hitechsas-5772732

Vier jaar cel voor asielzoeker (22) na dubbele poging verkrachting en geweld

De rechter heeft vier jaar cel opgelegd aan een asielzoeker uit Hendrik-Ido-Ambacht die zich wilde vergrijpen aan twee vrouwen in Rotterdam. Dat gebeurde op 28 februari 2026 in de Agniesebuurt en in Schiebroek.

de Munt afgesloten 02

Doorgang de Munt afgesloten: grote scheuren in deze muur

De onderdoorgang bij de Munt aan de Doelstraat in Dordrecht is sinds dinsdagmiddag afgesloten. Uit voorzorg zijn hekken geplaatst na een melding van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid over mogelijke problemen met de stabiliteit van een aangrenzend pand en de bijbehorende muur.

IMG_0851

Skatepark krijgt een flinke opknapbeurt

Het kleine skateparkje aan de Groenezoom in Dordrecht wordt vernieuwd. Hoewel de baan niet groter wordt, komen er wel meer obstakels bij. Zo moet het vernieuwde skatepark straks meer mogelijkheden bieden voor kinderen en jongeren uit de buurt om te skaten en te bewegen.

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.

touwtrekvereniging

Gerben (34) is wereldkampioen touwtrekken: 'Veel trainen en afvallen'

Gerben den Butter keerde vorige week terug uit Zuid-Afrika als wereldkampioen. De 34-jarige timmerman uit Streefkerk trok met zijn teamgenoten meerdere keren aan het langste eind en won in totaal vijf medailles op het wereldkampioenschap touwtrekken.