gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Korpschef Paauw naar Amsterdam

e31d0d49a584a9f5360ed5866ccab8a0

Het hing al een tijdje in de lucht, maar nu is het dan echt rond. Frank Paauw, korpschef van de Politie Eenheid Rotterdam, maakt de overstap naar Amsterdam. De keus is "met bloedend hart en twijfel" gemaakt.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Paauw, die eerder plaatsvervangend korpschef bij de politie Haaglanden was, volgde in 2010 Aad Meijboom op als korpschef van Rotterdam. Meijboom stapte op na de strandrellen in Hoek van Holland.


Het korps Rotterdam sloot de nieuwe korpschef al snel in de armen. De afgelopen tijd werd er vergeefs gesmeekt of hij wilde blijven, schrijft RTV Rijnmond.


Volgens Paauw (60) was de beslissing over de transfer niet makkelijk. "Maar werken in Amsterdam is wel een forse uitdaging, op allerlei gebieden. Ik ben dol op politiewerk en op de problematiek die bij de grote stad hoort. En ik ben nieuwsgierig."


Kras op de ziel
De korpschef blikt met warme gevoelens terug op zijn periode in Rotterdam, maar moet toegeven dat hij niet overal in is geslaagd. "Ik had graag nog gezien dat Feyenoord-Ajax met uit-supporters gespeeld kon worden", geeft de fan van de club uit Amsterdam glimlachend toe.


De huldiging van Feyenoord na het landskampioenschap van 2017 was een van zijn hoogtepunten. "Als je dan ziet hoe het er met 150 duizend mensen de kras op de ziel van 1999 werd hersteld (toen de huldiging uit de hand liep, red.), dan is dat heel mooi."

Hij noemt ook incident met de Turkse minister Kaya, die in Rotterdam haar achterban wilde toespreken. "Het was een unieke situatie met internationale componenten en alles wat erbij zit. Dat is heel spannend, ja."

Paauw koos bij het bezoek van Kaya voor een onorthodoxe oplossing. Toen de minister zich bij het Turkse consulaat in Rotterdam in haar gepantserde auto opsloot en weigerde eruit te komen, stelde hij voor de auto mét inzittende weg te takelen.

De takelwagen kwam ter plaatse maar de minister koos eieren voor haar geld en stapte toch uit. Daarmee werd verdere escalatie voorkomen.


Burgemeester Aboutaleb heeft Amsterdam gefeliciteerd met de nieuwe politiechef. "De beste van Nederland", meent hij.

Paauw werkt vanaf 1 mei in de hoofdstad. Hoe lang hij er blijft? "Ik moet tot mijn zevenenzestigste, dus ik heb nog even..."

Lees ook

Foto2

Reis door Koerdistan opent de ogen van Maila: ‘Dankbaar dat ik in vrijheid kon opgroeien’

Grootgebracht met de Koerdische cultuur en opgegroeid in Dordrecht: Maila Ahmad (32) is voor een zesdelige docuserie naar Koerdistan gereisd om haar achtergrond beter te begrijpen. Daarin stuit ze op heftige verhalen en leert ze over haar afkomst. “Ik wil heel graag dat wij als Koerden iets meer onze identiteit kunnen uitdragen en dat meer mensen van ons weten.”

verdachtebureaurijnmondAH

Nepagent maakt slachtoffers in Sliedrecht en Gorinchem, politie zoekt dezelfde verdachte

Twee ouderen in Sliedrecht en Gorinchem zijn afgelopen zomer slachtoffer geworden van een nepagent. Volgens de politie gaat het om dezelfde verdachte. Beelden van hem zijn donderdagavond getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

foto

Vrachtwagens botsen op A16, automobilisten negeren rode kruizen

Twee vrachtwagens zijn woensdagochtend gebotst op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Door het ongeluk staat verkeer tussen Dordrecht en Rotterdam in de file.

margreet van driel burgemeester papendrecht vuurwerk

Geen lokale vuurwerkshows tijdens jaarwisseling in dit dorp: 'Kunnen niet handhaven'

Lokale verenigingen en stichtingen krijgen in Papendrecht geen toestemming om de komende jaarwisseling gezamenlijk vuurwerk af te steken. Burgemeester Margreet van Driel ziet af van de mogelijkheid om uitzonderingen te verlenen, omdat er onvoldoende capaciteit is om extra locaties te controleren en te handhaven. De gezamenlijke professionele vuurwerkshow met Dordrecht bij het Drierivierenpunt gaat wel door.

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.

78004c49-bc3b-3485-973a-8b6b641aba25

Petra (49) is eenzaam en begint stiekem een erotische relatie met een patiënt

Petra bedrijft de liefde met een kwetsbare patiënt in de zorginstelling waar ze werkt. Op papier is ze een seksueel roofdier, dat misbruik maakt van haar positie. Maar klopt dat ook met de realiteit?