gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Korpschef Paauw naar Amsterdam

e31d0d49a584a9f5360ed5866ccab8a0

Het hing al een tijdje in de lucht, maar nu is het dan echt rond. Frank Paauw, korpschef van de Politie Eenheid Rotterdam, maakt de overstap naar Amsterdam. De keus is "met bloedend hart en twijfel" gemaakt.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Paauw, die eerder plaatsvervangend korpschef bij de politie Haaglanden was, volgde in 2010 Aad Meijboom op als korpschef van Rotterdam. Meijboom stapte op na de strandrellen in Hoek van Holland.


Het korps Rotterdam sloot de nieuwe korpschef al snel in de armen. De afgelopen tijd werd er vergeefs gesmeekt of hij wilde blijven, schrijft RTV Rijnmond.


Volgens Paauw (60) was de beslissing over de transfer niet makkelijk. "Maar werken in Amsterdam is wel een forse uitdaging, op allerlei gebieden. Ik ben dol op politiewerk en op de problematiek die bij de grote stad hoort. En ik ben nieuwsgierig."


Kras op de ziel
De korpschef blikt met warme gevoelens terug op zijn periode in Rotterdam, maar moet toegeven dat hij niet overal in is geslaagd. "Ik had graag nog gezien dat Feyenoord-Ajax met uit-supporters gespeeld kon worden", geeft de fan van de club uit Amsterdam glimlachend toe.


De huldiging van Feyenoord na het landskampioenschap van 2017 was een van zijn hoogtepunten. "Als je dan ziet hoe het er met 150 duizend mensen de kras op de ziel van 1999 werd hersteld (toen de huldiging uit de hand liep, red.), dan is dat heel mooi."

Hij noemt ook incident met de Turkse minister Kaya, die in Rotterdam haar achterban wilde toespreken. "Het was een unieke situatie met internationale componenten en alles wat erbij zit. Dat is heel spannend, ja."

Paauw koos bij het bezoek van Kaya voor een onorthodoxe oplossing. Toen de minister zich bij het Turkse consulaat in Rotterdam in haar gepantserde auto opsloot en weigerde eruit te komen, stelde hij voor de auto mét inzittende weg te takelen.

De takelwagen kwam ter plaatse maar de minister koos eieren voor haar geld en stapte toch uit. Daarmee werd verdere escalatie voorkomen.


Burgemeester Aboutaleb heeft Amsterdam gefeliciteerd met de nieuwe politiechef. "De beste van Nederland", meent hij.

Paauw werkt vanaf 1 mei in de hoofdstad. Hoe lang hij er blijft? "Ik moet tot mijn zevenenzestigste, dus ik heb nog even..."

Lees ook

Noordtunnel foto

Let op: Noordtunnel komend weekend afgesloten

De Noordtunnel in de A15 gaat voor een lange nacht dicht. Hiermee klinkt het startschot van de voorbereidingen van de renovatie van de tunnel. Je kunt van zaterdag 29 augustus 21.00 uur ‘s avonds tot zondagochtend 30 augustus 11.00 uur de tunnel niet gebruiken.

dordtinstoom2026

Zondag op TV Dordrecht: terugblik Dordt in Stoom 2026

Nu de zomervakantie voorbij is en ook de zomerevenementen-periode in stad en streek langzaam op zijn eind loopt, is deze zondag nog een keer onze speciale uitzending over een van de grootste evenementen van eerder dit jaar te zien: Dordt in Stoom 2026.

politie 01

Twee aanhoudingen na melding schietpartij

De politie heeft zaterdagavond twee mensen opgepakt na een melding van een schietpartij in Papendrecht. Het gaat om een 45-jarige man en een minderjarige, beiden uit Papendrecht.

scheepvaartbegeleiding

Toch wél scheepvaartbegeleiding in de nacht ondanks personeelstekort

Schepen in en om Dordrecht worden voorlopig toch ook in de nacht begeleid. Rijkswaterstaat zou de nachtelijke scheepvaartbegeleiding vanuit de Verkeerscentrale Dordrecht vanaf 15 september schrappen vanwege aanhoudende personeelstekorten, maar heeft nu een alternatief gevonden.

sliedrecht baanhoek

Werk aan verzakt spoortalud van start: dit gaat er gebeuren

ProRail start komende week met de maandenlange herstelwerkzaamheden aan het spoortalud bij station Sliedrecht Baanhoek. Het talud is vervormd en moet verstevigd worden. De treinen blijven rijden.

IMG_7020

Park met Schotse hooglanders open: hekken moeten nieuwe uitbraak voorkomen

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is weer open voor wandelaars. Het park is bijna twee weken gesloten geweest, nadat de Schotse hooglanders die daar verblijven uitbraken en op de N3 terechtkwamen.