gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Korpschef Paauw naar Amsterdam

e31d0d49a584a9f5360ed5866ccab8a0

Het hing al een tijdje in de lucht, maar nu is het dan echt rond. Frank Paauw, korpschef van de Politie Eenheid Rotterdam, maakt de overstap naar Amsterdam. De keus is "met bloedend hart en twijfel" gemaakt.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Paauw, die eerder plaatsvervangend korpschef bij de politie Haaglanden was, volgde in 2010 Aad Meijboom op als korpschef van Rotterdam. Meijboom stapte op na de strandrellen in Hoek van Holland.


Het korps Rotterdam sloot de nieuwe korpschef al snel in de armen. De afgelopen tijd werd er vergeefs gesmeekt of hij wilde blijven, schrijft RTV Rijnmond.


Volgens Paauw (60) was de beslissing over de transfer niet makkelijk. "Maar werken in Amsterdam is wel een forse uitdaging, op allerlei gebieden. Ik ben dol op politiewerk en op de problematiek die bij de grote stad hoort. En ik ben nieuwsgierig."


Kras op de ziel
De korpschef blikt met warme gevoelens terug op zijn periode in Rotterdam, maar moet toegeven dat hij niet overal in is geslaagd. "Ik had graag nog gezien dat Feyenoord-Ajax met uit-supporters gespeeld kon worden", geeft de fan van de club uit Amsterdam glimlachend toe.


De huldiging van Feyenoord na het landskampioenschap van 2017 was een van zijn hoogtepunten. "Als je dan ziet hoe het er met 150 duizend mensen de kras op de ziel van 1999 werd hersteld (toen de huldiging uit de hand liep, red.), dan is dat heel mooi."

Hij noemt ook incident met de Turkse minister Kaya, die in Rotterdam haar achterban wilde toespreken. "Het was een unieke situatie met internationale componenten en alles wat erbij zit. Dat is heel spannend, ja."

Paauw koos bij het bezoek van Kaya voor een onorthodoxe oplossing. Toen de minister zich bij het Turkse consulaat in Rotterdam in haar gepantserde auto opsloot en weigerde eruit te komen, stelde hij voor de auto mét inzittende weg te takelen.

De takelwagen kwam ter plaatse maar de minister koos eieren voor haar geld en stapte toch uit. Daarmee werd verdere escalatie voorkomen.


Burgemeester Aboutaleb heeft Amsterdam gefeliciteerd met de nieuwe politiechef. "De beste van Nederland", meent hij.

Paauw werkt vanaf 1 mei in de hoofdstad. Hoe lang hij er blijft? "Ik moet tot mijn zevenenzestigste, dus ik heb nog even..."

Lees ook

begraafplaatsessenhofmilitair

Dordtse militair wordt herbegraven op ereveld Essenhof

De Dordtse militair Daniël van der Munnik wordt volgende week herbegraven op het ereveld op begraafplaats Essenhof in Dordrecht. Hij kwam in 1940 om op vliegpark Bergen en was toen 20 jaar.

foto artikel kermis

Van tickets verkopen tot attracties bedienen, zo ziet een dag van kermisexploitant Bjorn eruit

Mensen een vrolijke dag bezorgen. Dat is hetgeen wat Bjorn het liefst met zijn werk doet. Als kermisexploitant komt hij, met zijn attractie ‘de rups’, op allerlei verschillende plekken in Nederland. Megan leert snel dat niet alle taken even makkelijk zijn, maar gelukkig neemt Bjorn haar helemaal mee.

a16rws

Vrachtwagen met pech: rijstroken weer vrij

Een kapotte vrachtwagen is dinsdagochtend op de A16 bij Zwijndrecht gestrand in de richting van Breda. Drie rijstroken waren daardoor langere tijd dicht.

protest chemours

Actievoerders klimmen op dak van Chemours

Drie actievoerders van Greenpeace hebben vrijdagochtend kort gedemonstreerd aan de Baanhoekweg in Dordrecht. Ze stonden op het dak van chemiebedrijf Chemours met een vlag in hun handen met daarop de tekst ‘Stop het gif van Chemours’.

bureaurijnmondpol

Nepagent steelt sieraden 88-jarige Dordtse vrouw, politie brengt beelden naar buiten

De politie heeft beelden naar buiten gebracht van een nepagent, die in maart van dit jaar sieraden wist te ontfutselen van een 88-jarige vrouw uit Dordrecht. Omdat het om een mogelijke minderjarige verdachte gaat, wordt hij nu nog onherkenbaar getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

DordtRodaRene

Nuijten na eerste nederlaag: ‘We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren’

“We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren”, is de vrij harde conclusie van FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten na de 0-1-nederlaag tegen Roda JC Kerkrade. De Dordtenaren konden de goede competitiestart vrijdagavond geen goed vervolg geven en verloren voor het eerst dit seizoen. Toch wordt er vooral gekeken naar aanknopingspunten en is het glas halfvol aan de Krommedijk.