Dordrecht, Netherlands

Korsakov-sportdag in Dordt

De vierde editie van de landelijke sportdag voor patiënten met het syndroom van Korsakov wordt in Dordrecht georganiseerd.
Gert van der Steen | 3 september 2015 11:17 | Aangepast op 3 september 2015 11:17
Korsakov-patiënten lijden aan een ernstig gebrek aan vitamine B1 en ondervinden veel problemen met geheugenverlies. Ze zijn vaak niet in staat om gewone, dagelijkse handelingen uit te voeren.

In het Dijckhuis (een afdeling van het Parkhuis aan de Chico Mendesring) wonen deze patiënten. Het is bekend dat beweging heel belangrijk is om zo lang mogelijk te blijven functioneren.

Daarom is al drie keer eerder, in Kerkrade, Eindhoven en Den Haag, zo’n sportdag georganiseerd. Nu komen, vanwege het 10-jarig bestaan van het Dijckhuis, zo’n 250 sporters met hun begeleiders naar Dordrecht. Ze zijn op vrijdag 11 september om 11.30 uur welkom op het sportcomplex Sporting Delta aan de Gravensingel.

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Lees ook

Grote Kerk toont interactief kunstwerk over de Dordtse Synode

Je kunt er niet omheen als je de Grote Kerk in Dordrecht binnenstapt: zo’n dertig felblauwe mosselen...

Mogelijk alleen asielopvang op een schip in dit dorp

Asielzoekers die opgevangen worden in de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht, zullen waarschijnlijk alleen ...

Hevige regenval enorme uitdaging: ‘Met alleen groter riool red je het niet'

Hoe bereid je je voor op hevige regenval? Volgens de Onderzoeksraad voor Veiligheid zijn er verschil...

Provinciale druk dwingt Dordrecht tot versnelling huisvesting statushouders

De gemeente Dordrecht gaat de huisvesting van statushouders versneld aanpakken om een ingrijpende pr...

Dordt strijdt met Utrecht en Amsterdam om titel ‘Evenementenstad van het Jaar’

Dordrecht maakt opnieuw kans om gekozen te worden tot ‘Evenementenstad van het Jaar’. Samen met grot...

Politie zet 'lokpuber' in tegen kinderprostitutie: ‘Ik wist niet dat het strafbaar was’

Op zijn fiets rijdt de man naar het afgesproken adres in Dordrecht, geld en glijmiddel bij zich. Daa...