gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kort geding tegen Barendrecht

Voor de rechtbank in Rotterdam dient vrijdagochtend 18 december om 9.00 uur een kort geding tegen de gemeente Barendrecht over ToBe.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het is aangespannen door Dordrecht, H.I.Ambacht, Zwijndrecht, Papendrecht en Ridderkerk en gaat over een bijdrage van Barendrecht voor het exploitatietekort van ToBe over de maand december. Dat geld is nodig om de salarissen van de werknemers over deze maand te kunnen uitbetalen. De bewindvoerder had hierom gevraagd en de gemeenten wilden gehoor geven aan dat verzoek als Barendrecht ook bijdroeg. Die was daar niet toe bereid, ook niet na een gesprek met de bewindvoerder. De andere gemeenten willen Barendrecht daar nu toe verplichten middels een kort geding.

Barendrecht heeft eerder geweigerd bij te dragen aan het totale tekort van ToBe, waardoor deze stichting nu in surseance van betaling verkeert.

Lees ook

googlestreetviewa16a15

Gescheurde afvoerbuis oorzaak van afsluiting fly-over A16/A15

Rijkswaterstaat begint donderdagavond met het dichten van het sinkhole (spoelgat) bij knooppunt Ridderkerk. De oorzaak is een gescheurde afvoerbuis van het regenwater. Volgende week woensdagochtend zijn de werkzaamheden klaar en kunnen weer alle rijstroken worden gebruikt.

drugshuissluis

Voorwaardelijke celstraf voor man (35) die hennepkwekerij runde

Een 35-jarige bewoner van Groot-Ammers is eerder deze week veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van drie maanden. De man runde in een huis aan de Sluis een hennepkwekerij met zo’n driehonderd planten.

a16 ongleuk 16 sept 26

Inboedel caravan op A16: lange tijd drie rijstroken dicht en flinke vertraging

Een ongeval met een vrachtwagen en een caravan zorgde woensdagmiddag voor flinke verkeersproblemen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Rond 15:10 uur werd de weg weer vrijgegeven.

aiboeken

AI-bedrijven kopen boekwinkel van Nancy leeg: 'Deze boeken gaan door de shredder'

Tweedehandsboekhandelaar Nancy Schot uit Hendrik-Ido-Ambacht verkocht jarenlang vooral aan liefhebbers uit de buurt. Tegenwoordig stuurt ze duizenden bestellingen naar de Verenigde Staten. Haar oude boeken worden namelijk gebruikt om AI-modellen te trainen: “Het is goede handel, maar de boeken gaan op deze manier wel verloren.”

brandspouwmuur

Brand in spouwmuren na dakdekwerkzaamheden

In een huis aan de Soeteliefskamp in Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagmiddag brand ontstaan. Dat gebeurde toen dakdekkers op het dak bezig waren met werkzaamheden.

De Plucheplakkers

Dordtse defensieve zorgen, toch vinden De Plucheplakkers een lichtpuntje

De Plucheplakkers treden in de nieuwste aflevering weer aan in de basisopstelling om het wel en wee van FC Dordrecht te bespreken. Uiteraard staat de (tegen)doelpuntenregen tegen Jong AZ centraal.