gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kostbare Aelbert Cuyp-tentoonstelling verplaatst naar oktober 2021

9d4fd970ec02335ec3a67a7d325e91bb

De tentoonstelling ‘In het licht van Cuyp. Aelbert Cuyp & Gainsborough – Constable – Turner’, die eigenlijk in september van dit jaar zou openen, is verplaatst naar oktober 2021. Door de coronacrisis moet het Dordrechts Museum de feestelijke herdenking van de 400ste geboortedag van de Dordtse Aelbert Cuyp (1620-1691) meer dan een jaar uitstellen.

Emma Meijer |  | Aangepast op
De tentoonstelling laat voor het eerst de impact van Cuyp op de Britse landschapsschilderkunst zien. Het project bevat vele internationale bruikleen. Zo zijn er in het museum straks niet alleen dertig van Cuyps belangrijkste schilderijen te zien, maar ook het werk van Britse schilders die zich door Cuyp lieten inspireren.


Invloed

Het Dordtse Museum wilde dit jaar eens en voor altijd laten zien dat Aelbert Cuyp de beroemdste schilder uit Dordrecht is die een grote invloed had op Engelse kunstenaars. Cuyp was in zijn tijd een onbekende lokale kunstenaar. Hij leefde en werkte zijn hele leven in Dordrecht en de kopers van zijn landschappen kwamen bijna allemaal uit zijn geboorteplaats.

Pas na zijn dood werd de kunstenaar ontdekt door Engelse verzamelaars en kunstenaars. De Britse elite was zo dol op zijn landschappen dat er rond 1800 geen belangrijk werk van Cuyp in Nederland te vinden was. Nog steeds zijn veel van zijn beste werken in Engeland.

Bruikleen

De tentoonstelling zal vele niet eerder in Nederland getoonde werken laten zien van Britse kunstenaars zoals John Constable, Thomas Gainsborough, J.M.W. Turner en anderen. De kostbare werken zijn beschikbaar gesteld van 3 oktober 2021 tot 6 maart 2022. 

Twee topstukken van Cuyp uit de Engelse Royal Collection Trust worden uitgeleend door Koningin Elizabeth II. Alle andere bruiklenen komen uit verschillende musea zoals de National Gallery in Londen, het Rijksmuseum, de National Gallery of Art in Washington en het Wallraf-Richartz-Museum in Keulen.

Foto: Aelbert Cuyp, Landschap met figuren bij avondlicht, ca. 1655-1660. Royal Collection Trust/ © Her Majesty Queen Elizabeth II 2019

Lees ook

archieffotopolitie

Moeder springt met baby van balkon om te ontsnappen aan mishandeling: man opgepakt

De politie heeft zondagavond in Ridderkerk iemand aangehouden voor het mishandelen van een vrouw in een flatwoning. Die sprong met haar baby in paniek vanaf het balkon naar beneden. Een speciaal team van de politie wist de 35-jarige man in de buurt van de woning te arresteren, meldt Rijnmond.

elcobrinkman

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman (78) overleden

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman is op 78-jarige leeftijd overleden na een kort ziekbed. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt, meldt de NOS.

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.

Noordtunnel foto

Let op: Noordtunnel komend weekend afgesloten

De Noordtunnel in de A15 gaat voor een lange nacht dicht. Hiermee klinkt het startschot van de voorbereidingen van de renovatie van de tunnel. Je kunt van zaterdag 29 augustus 21.00 uur ‘s avonds tot zondagochtend 30 augustus 11.00 uur de tunnel niet gebruiken.

rwsongeluka15a16

Vrachtwagen vliegt uit de bocht en blokkeert deel snelweg tijdens ochtendspits

Op knooppunt Ridderkerk is donderdagochtend een vrachtwagen uit de bocht gevlogen. Het voertuig kwam van de A15 (Europoort) en wilde invoegen op de A16 richting Breda, maar dat ging verkeerd. De vrachtwagen reed rechtdoor, over een grasstrook en belandde op de twee rechterrijstroken van de A16.

stille tocht Kalilu 01

Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu uit zelfverdediging te hebben doodgestoken: ‘Het is heel spijtig’

Moordverdachte Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu (21) uit zelfverdediging te hebben doodgestoken. Dat gebeurde in de nacht van 2 juni 2026 in de Nijhoffstraat in Zwijndrecht.