gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kostbare Aelbert Cuyp-tentoonstelling verplaatst naar oktober 2021

9d4fd970ec02335ec3a67a7d325e91bb.jpg

De tentoonstelling ‘In het licht van Cuyp. Aelbert Cuyp & Gainsborough – Constable – Turner’, die eigenlijk in september van dit jaar zou openen, is verplaatst naar oktober 2021. Door de coronacrisis moet het Dordrechts Museum de feestelijke herdenking van de 400ste geboortedag van de Dordtse Aelbert Cuyp (1620-1691) meer dan een jaar uitstellen.

Emma Meijer |  | Aangepast op
De tentoonstelling laat voor het eerst de impact van Cuyp op de Britse landschapsschilderkunst zien. Het project bevat vele internationale bruikleen. Zo zijn er in het museum straks niet alleen dertig van Cuyps belangrijkste schilderijen te zien, maar ook het werk van Britse schilders die zich door Cuyp lieten inspireren.


Invloed

Het Dordtse Museum wilde dit jaar eens en voor altijd laten zien dat Aelbert Cuyp de beroemdste schilder uit Dordrecht is die een grote invloed had op Engelse kunstenaars. Cuyp was in zijn tijd een onbekende lokale kunstenaar. Hij leefde en werkte zijn hele leven in Dordrecht en de kopers van zijn landschappen kwamen bijna allemaal uit zijn geboorteplaats.

Pas na zijn dood werd de kunstenaar ontdekt door Engelse verzamelaars en kunstenaars. De Britse elite was zo dol op zijn landschappen dat er rond 1800 geen belangrijk werk van Cuyp in Nederland te vinden was. Nog steeds zijn veel van zijn beste werken in Engeland.

Bruikleen

De tentoonstelling zal vele niet eerder in Nederland getoonde werken laten zien van Britse kunstenaars zoals John Constable, Thomas Gainsborough, J.M.W. Turner en anderen. De kostbare werken zijn beschikbaar gesteld van 3 oktober 2021 tot 6 maart 2022. 

Twee topstukken van Cuyp uit de Engelse Royal Collection Trust worden uitgeleend door Koningin Elizabeth II. Alle andere bruiklenen komen uit verschillende musea zoals de National Gallery in Londen, het Rijksmuseum, de National Gallery of Art in Washington en het Wallraf-Richartz-Museum in Keulen.

Foto: Aelbert Cuyp, Landschap met figuren bij avondlicht, ca. 1655-1660. Royal Collection Trust/ © Her Majesty Queen Elizabeth II 2019

Lees ook

Nationaal Baggermuseum nieuwe naam.png

museum

Nieuwe naam en miljoeneninvestering: Baggermuseum wordt uitgebreid

Het Nationaal Baggermuseum krijg een nieuwe naam en wordt uitgebreid. Dat is bekendgemaakt tijdens de viering van het 50 jarig bestaan van het museum. De grote baggerbedrijven Van Oord en Boskalis investeren 4 miljoen euro voor de bouw van een nieuw waterbouwcentrum, pal naast het huidige onderkomen in Sliedrecht.

kat vermist.png

Remco ziet kat met 20 kilometer per uur verdwijnen: 'Is op e-bike meegenomen'

Wie heeft de 1,5 jaar oude kat Oscar gezien? Het beestje verdween afgelopen zaterdag op hoge snelheid uit zijn vertrouwde omgeving Rijsoord en is voor het laatst gezien in Dordrecht. Oscar is waarschijnlijk op een e-bike meegenomen, maar waarom? Baasje Remco van Die zit met de handen in het haar: 'Het is mijn maatje.'

luchtalarm 02.png

rampen

Veiligheidsregio's: geen goed alternatief voor luchtalarm na 2027 is onacceptabel

De Veiligheidsregio’s Zuid-Holland Zuid en Rotterdam-Rijnmond vinden het ‘onacceptabel’ als er geen goed alternatief is wanneer het luchtalarm op 1 januari 2028 verdwijnt. Dat meldt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten namens in totaal vier veiligheidsregio’s in een brief aan de Tweede Kamer.

WhatsApp-Image-2026-05-07-at-15.06.18-768x576.jpeg

Slecht wegdek Rijksstraatweg aangepakt: let op omleidingen

De Rijksstraatweg in Ridderkerk wordt vernieuwd. Het wegdek is beschadigd en heeft scheuren, dus is er een nieuwe laag asfalt nodig. Ridderkerkers krijgen daarom in de maand juni op verschillende plekken te maken met omleidingen.

kat dierenarts Pexels.jpg

dierenzorg

Kattenaids in Drechtsteden: stichting waarschuwt voor uitbraak

Stichting Dieren Steun waarschuwt voor een zorgelijke verspreiding van kattenaids (FIV) in de regio Drechtsteden. De stichting zegt dat in korte tijd veel positief geteste katten zijn aangetroffen in Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht. Het zijn met name zwerfkatten die besmet zijn, maar ook enkele huiskatten hadden het virus.

ef7676c8-a531-3abb-8c03-10f96dab8008.jpg

Thuis in Arkel bij de vader van Frenkie de Jong: 'Ieder nadeel heeft zijn voordeel'

"Een bakkie?" Gastvrij als de vader van Frenkie de Jong is, serveert hij op deze zonnige middag aan de Prinses Margrietstraat in Arkel (gemeente Molenlanden) een vers kopje koffie. Net als twee jaar geleden. Toen een paar weken voor het EK van Oranje, nu een paar weken voor het WK.