gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kostbare Aelbert Cuyp-tentoonstelling verplaatst naar oktober 2021

9d4fd970ec02335ec3a67a7d325e91bb

De tentoonstelling ‘In het licht van Cuyp. Aelbert Cuyp & Gainsborough – Constable – Turner’, die eigenlijk in september van dit jaar zou openen, is verplaatst naar oktober 2021. Door de coronacrisis moet het Dordrechts Museum de feestelijke herdenking van de 400ste geboortedag van de Dordtse Aelbert Cuyp (1620-1691) meer dan een jaar uitstellen.

Emma Meijer |  | Aangepast op
De tentoonstelling laat voor het eerst de impact van Cuyp op de Britse landschapsschilderkunst zien. Het project bevat vele internationale bruikleen. Zo zijn er in het museum straks niet alleen dertig van Cuyps belangrijkste schilderijen te zien, maar ook het werk van Britse schilders die zich door Cuyp lieten inspireren.


Invloed

Het Dordtse Museum wilde dit jaar eens en voor altijd laten zien dat Aelbert Cuyp de beroemdste schilder uit Dordrecht is die een grote invloed had op Engelse kunstenaars. Cuyp was in zijn tijd een onbekende lokale kunstenaar. Hij leefde en werkte zijn hele leven in Dordrecht en de kopers van zijn landschappen kwamen bijna allemaal uit zijn geboorteplaats.

Pas na zijn dood werd de kunstenaar ontdekt door Engelse verzamelaars en kunstenaars. De Britse elite was zo dol op zijn landschappen dat er rond 1800 geen belangrijk werk van Cuyp in Nederland te vinden was. Nog steeds zijn veel van zijn beste werken in Engeland.

Bruikleen

De tentoonstelling zal vele niet eerder in Nederland getoonde werken laten zien van Britse kunstenaars zoals John Constable, Thomas Gainsborough, J.M.W. Turner en anderen. De kostbare werken zijn beschikbaar gesteld van 3 oktober 2021 tot 6 maart 2022. 

Twee topstukken van Cuyp uit de Engelse Royal Collection Trust worden uitgeleend door Koningin Elizabeth II. Alle andere bruiklenen komen uit verschillende musea zoals de National Gallery in Londen, het Rijksmuseum, de National Gallery of Art in Washington en het Wallraf-Richartz-Museum in Keulen.

Foto: Aelbert Cuyp, Landschap met figuren bij avondlicht, ca. 1655-1660. Royal Collection Trust/ © Her Majesty Queen Elizabeth II 2019

Lees ook

yv2026220NKS05997

Dit zijn de eerste tegenstanders van FC Dordrecht in het nieuwe seizoen

FC Dordrecht opent het nieuwe Keuken Kampioen Divisie-seizoen op vrijdag 7 augustus thuis tegen Jong Ajax. Dat staat in het concept-competitieprogramma dat de KNVB woensdagochtend lanceerde.

vlietskadearkel

Twee beoogde azc-locaties vallen af: natuurgebied zorgt voor te veel stikstof

Er komt geen asielzoekerscentrum (azc) in Arkel. Het gemeentebestuur van Molenlanden had twee locaties in het dorp op het oog, maar die zijn afgevallen omdat het stikstofniveau daar te hoog is. Dit komt omdat het Natura 2000-gebied Lingegebied en Diefdijk Zuid in de buurt ligt.

politie seringenstraat

Politie voert stopgesprekken over strafbare uitingen op sociale media

De politie in Papendrecht heeft met zes personen stopgesprekken gevoerd over strafbare uitingen die zij onder een bericht van de gemeente Papendrecht over huisvesting voor statushouders plaatsten op sociale media. De politie wil hiermee benadrukken dat niet alles wat wordt geplaatst op sociale media toegestaan is.

WhatsApp Image 2026-06-03 at 12.20.37

Gemeente Sliedrecht zet deur open voor Oranje-nachten, horeca wacht af

De gemeente Sliedrecht geeft horecagelegenheden de mogelijkheid om hun zaak langer open te houden tijdens wedstrijden van het Nederlands elftal op het WK in Amerika, Canada en Mexico. Oranje speelt onder meer tegen Tunesië pas om 01.00 uur 's nachts, waardoor de wedstrijd pas ver na de normale sluitingstijd is afgelopen. Toch staat nog niet iedere uitbater te springen om langer open te blijven.

artikelfoto oversteken stadspolders

Omwonenden willen aanpassing bij deze oversteekplaats: 'Je hebt amper tijd'

Bewoners van de Dordtse wijk Stadspolders maken zich zorgen over de voetgangersoversteekplaats bij winkelcentrum De Bieshof. Vooral ouderen en mensen die slecht ter been zijn zouden de overkant niet altijd halen voordat het verkeerslicht weer op rood springt. Volgens omwonenden leidt dat geregeld tot onveilige situaties.

Nationaal Baggermuseum nieuwe naam

museum

Nieuwe naam en miljoeneninvestering: Baggermuseum wordt uitgebreid

Het Nationaal Baggermuseum krijg een nieuwe naam en wordt uitgebreid. Dat is bekendgemaakt tijdens de viering van het 50 jarig bestaan van het museum. De grote baggerbedrijven Van Oord en Boskalis investeren 4 miljoen euro voor de bouw van een nieuw waterbouwcentrum, pal naast het huidige onderkomen in Sliedrecht.