Dordrecht, Netherlands

Krantenpapier als maandverband, De Dordtse Marije weet er alles van

Hoewel veel mensen er geen weet van hebben, zijn er ook in Nederland vrouwen die geen tampons of maandverband kunnen kopen. Volgens dagblad Trouw gaat het om één op de tien vrouwen. Eén daarvan is de 36-jarige Dordtse Marije.
Jordy Nijenhuis | 28 januari 2021 10:30 | Aangepast op 28 januari 2021 10:30
Marije raakte zo’n 10 jaar geleden verstrikt in torenhoge schulden nadat ze op jonge leeftijd haar baan kwijtraakte. Ze werd depressief en raakte de grip op haar financiën kwijt. Marije werd afhankelijk van de Voedselbank. De huur van haar appartementje kon ze nog maar net opbrengen. “Elke maand was er weer een financiële strijd. Ik moest de huur, zorgverzekering en eten betalen. Ik ben ook elke maand ongesteld, maar maandverband kopen was te duur. Dat redde ik niet. Dat zou betekenen dat ik 3 of 4 dagen geen eten zou hebben”, aldus Marije.

Marije kan vanwege overgevoeligheid niet zomaar elk maandverband gebruiken, vaak zorgen thuismerkartikelen voor veel irritatie.


Als alternatief gebruikte de Dordtse vaak krantenpapier. “Ik moest kiezen, krantenpapier of niks. Dat krantenpapier nam nog wel wat vocht op. Maar het deed wel pijn, het schuurde en zorgde soms voor irritatie.”


“Ik schaamde me ervoor, ik vermeed contact met mensen om mij heen, zelf mijn ouders wisten er niks van. Pas toen mijn moeder mij confronteerde met dat zij bebloed krantenpapier in de prullenbak zag liggen heb ik het verteld, ook dat ik schulden had. Ik heb er heel veel moeite mee gehad. Ik heb samen met mijn moeder zitten huilen.”


Marije’s moeder besloot in te grijpen, zij zorgde ervoor dat Marije financiële hulp kreeg en ook zorgde ze voor maandelijks maandverband. “Dankzij Schuldhulpmaatje Nederland was ik na twee jaar uit de meeste schulden en kon ik weer verder, ik kon beter voor mezelf zorgen. Ik had veel eerder met mijn problemen naar buiten moeten komen."


De Dordtse hoopt dat ze met haar verhaal mensen bereikt die ook geen geld hebben voor maandverband. “Praat er alsjeblieft over, vraag om hulp en help jezelf.”

Dordtse gemeenteraadsleden Inge Stevens en Kitty Kruger zijn een actie gestart tegen menstruatie-armoede. Zij hebben pakketjes gemaakt met maandverbandmiddelen, in februari hopen zij die uit te kunnen delen.

Meest gelezen

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Lees ook

De Plucheplakkers: FC Dordrecht moet aan de bak om nacompetitie te halen

Geen periodetitel en play-offticket voor FC Dordrecht na het 1-1 gelijkspel bij Jong PSV van afgelop...

Kijktip: Het derde debat 'Dordrecht Kiest' op TV Dordrecht

Het derde lijsttrekkersdebat ‘Dordrecht kiest’ is deze donderdag vanaf 18:00 te zien op TV Dordrecht...

Woningnood, femicide en Donald Trump: na muziekprijs laat ZOEKHETUITMAN opnieuw van zich horen

De Dordtse punkband ZOEKHETUITMAN komt vrijdag met een nieuwe EP. Met hun muziek spreekt de band zic...

Lange file op snelweg door ongeluk met meerdere voertuigen

Op de A16 bij de Drechttunnel in Dordrecht richting Rotterdam is donderdagochtend een ongeluk gebeur...

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...