gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kreeften op het Leerpark: "Ze zijn nog lekker ook."

9da87abae48401b611ba62fa671d4ea0.jpg

Loop je over het Leerpark, dan kun je deze jongen tegenkomen. Het is een Amerikaanse rivierkreeft. Ze zijn nu extra zichtbaar doordat er vorige week snoei- en baggerwerkzaamheden langs het water geweest zijn. Daardoor zijn ze nu voorlopig hun schuilplek kwijt.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
De Amerikaanse rivierkreeft is niet gevaarlijk. Dat is geen enkele kreeftsoort in Nederland. vertelt Rob Haan van Natuur- en Vogelwacht Biesbosch.


Deze kreeft is een soort die veel gegeten wordt. Sterker nog ze worden ook al voor

consumptie gevangen. legt Haan uit. Ook afkomstig uit Dordtse sloten vormt het eten van rivierkreeften over het algemeen geen risico voor de gezondheid. “Hoewel ik daar zelf geen ervaring mee heb, heb ik me laten vertellen dat ze nog lekker smaken ook.”


De kreeft is niet heel bijzonder in Nederland. Rond 1985 heeft de kreeft zijn plekje gevonden. Waarschijnlijk omdat ze overgekomen zijn met schepen. De kreeften zijn met name in Zuid- en Noord Holland te vinden.


Het 15 centimeter grote kreeftje kan oevers beschadigen door gangen te graven en knipt waterplanten af met zijn scharen. Ook plant het beestje zich razendsnel voort. Een vrouwtje kan zomaar 500 eitjes leggen.


De kreeft leeft in oevers, sloten en rivieren maar gaat ook weleens aan de wandel over land en wegen. Vooral op warme zomeravonden en wanneer het heeft geregend is de kans groot dat je de kreeft tegenkomt.

Lees ook

IMG_8768.jpg

Pech voor wielerliefhebbers in onze streek: Dit jaar geen etappe van hernoemde Tour of Holland

Liefhebbers van het bezoeken van wielerwedstrijden worden dit jaar teleurgesteld. De editie van de Eneco Tour 2026 (vorig jaar nog Tour of Holland) zal namelijk dit jaar niet door de streek trekken. De reden: Door de sluiting van de Papendrechtse brug zijn er te weinig ontsluitingswegen over voor normaal verkeer op het moment dat de koers door de streek trekt.

ep en vloet vrijwilligers

Vrijwilligersorganisatie Ep en Vloet naar Albanië om weeskinderen te helpen

Ep en Vloet, een vrijwilligersorganisatie uit Hardinxveld-Giessendam, gaat met tien vrijwilligers naar Albanië. Tijdens een 10-daags project gaan de vrijwilligers werkzaamheden verrichten om de leefomstandigheden van weeskinderen te verbeteren.

concert4mei.png

Zondag op TV Dordrecht: 4 mei Herdenkingsconcert

Deze zondag is op TV Dordrecht een registratie te zien van het '4 mei Herdenkingsconcert' van Stichting Dordtissimo van afgelopen maandag in een volle Trinitatiskapel.

casenbramnaarmarokko.jpeg

Deze twee Dordtenaren pakken de fiets naar Marokko: ‘Wel een stukkie’

Cas en Bram, twee 24-jarige vrienden uit Dordrecht, zijn fietsend onderweg naar Marokko. Binnen twee maanden gaan ze zo’n 3.500 kilometer afleggen om uiteindelijk in Marrakesh te komen. “Dan zit je ineens op een ander continent, dat is ook wel cool”, aldus de jongens.

veiligheidsliedrechtpixabay.png

Gemeente vraagt meningen van Sliedrechters over veiligheid

Inwoners van Sliedrecht kunnen meedenken over de veiligheid in hun dorp. Door middel van een online vragenlijst wil de gemeente inventariseren welke veiligheidsproblemen de inwoners belangrijk vinden. De antwoorden neemt de gemeente mee in het nieuwe integraal veiligheidsplan.

FC Dordrecht tegen ADO

Sjoerd Ars is de nieuwe technisch manager van FC Dordrecht

In de zoektocht naar een nieuwe technisch manager is FC Dordrecht uitgekomen bij de 42-jarige Sjoerd Ars. De goaltjesdief van weleer zet zijn krabbel onder een contract voor één jaar bij de Schapenkoppen en treedt per direct in dienst. Ars was eerder tussen 2018 en 2023 werkzaam als technisch manager bij Fortuna Sittard.