Dordrecht, Netherlands

Kringloop weer open: "Al meer dan 600 aanmeldingen"

Net als andere niet-essentiële winkels ging woensdag het kringloopwarenhuis Opnieuw & Co voor het eerst sinds drie maanden weer open. Door de lockdown hebben veel mensen zin om te winkelen en dus nemen de aanmeldingen fors toe.
Isabel Pijnappels | 3 maart 2021 16:59 | Aangepast op 3 maart 2021 16:59
Winkelen kon natuurlijk al online of door een pakketje af te halen, maar om de winkel in te gaan en tussen de spullen te snuffelen is voor veel mensen een echt uitje.

Dat de winkels weer open mogen, betekent niet dat ineens alles weer mag. Er zijn strenge regels waar ook de kringloop zich aan moet houden. Winkeliers mogen alleen klanten ontvangen die zich minimaal vier uur van tevoren hebben aangemeld, per etage mogen maximaal twee klanten naar binnen en een winkelbezoek moet minimaal tien minuten duren.

Ondanks de beperkingen is directeur Marcel van Goch heel blij dat het warenhuis weer open mag. “De eerste klanten zijn binnen en het loopt storm bij het maken van afspraken.” De kringloop heeft op de site een speciaal reserveringssysteem gemaakt. Daar kunnen mensen een afspraak maken om naar de winkel te komen. “Als je kijkt naar onze zes winkels zijn er inmiddels al 2000 afspraken gepland. In Dordrecht zitten we nu al boven de 600 aanmeldingen.” De directeur vertelt dat het al zo vol zit, dat de eerstvolgende vrije plek pas over een week is.

Of de kringloop populairder is geworden door de coronacrisis durft de directeur nog niet te zeggen, hij denkt wel dat mensen nu beter nadenken over de aanschaf van spullen en het weggooien ervan.

Lees ook

Scholen, verenigingen en particulieren opgelet: verdien geld met tegelwippen

Tegels wippen en meer groen in je tuin levert geld op. Particulieren, scholen en verenigingen kunnen...

Brug over de Noord gaat 16 dagen dicht: dit zijn de alternatieven

Rijkswaterstaat zet tijdens de 16-daagse afsluiting van de Brug over de Noord volgende maand een gra...

Hoe voorlezen al op zeer jonge leeftijd peuters leert rekenen: 'Hoe vroeger, hoe beter'

Kinderen al op zeer jonge leeftijd voorlezen helpt niet alleen bij taalontwikkeling. Ook de rekenvaa...

Cosmetisch arts Shai (43) is winnaar van Heel Holland Bakt en dit is zijn geheim

Hij was acht weekenden weg van huis, maar kwam terug met de eindzege in Heel Holland Bakt. Dordtenaa...

Illegale prostitutie aangepakt: gemeente sluit woning

In een woning in de Papendrechtse wijk Westpolder is volgens de gemeente ‘onvergunde prostitutie aan...

Beeldbellen met de meldkamer bij noodsituatie: ‘Ernst beter in te schatten’

Wie vanaf februari in onze streek 112 belt voor een medisch noodgeval, kan gevraagd worden om te vid...