Dordrecht, Netherlands

Krispijn en Binnenstad lopen gevaar bij regen

Van de woningen in Dordrecht heeft 17% de kans op wateroverlast na stortbuien, zo blijkt uit onderzoek van BlueLabel. Bluelabel is een scan voor gemeenten waarmee inzichtelijk kan worden gemaakt welke huizen een risico lopen. Volgens een expert van Bluelabel zijn de postcodes 3311 en 3314 de zwakste plekken, het gaat om de binnenstad en krispijn.
Robert van Loon | 21 juli 2018 14:30 | Aangepast op 21 juli 2018 14:30
Dordrecht staat internationaal bekend om zijn expertise met watermanagement, mede omdat de stad op een eiland ligt. Buitenlandse media, studenten en overheden bezoeken Dordrecht regelmatig om te kijken naar de manieren waarop Dordrecht met het water omgaat.


Het KNMI houdt bij hoeveel regen er jaarlijks valt, daaruit blijkt dat sinds 1906 de jaarlijkse neerslag is gestegen. Dordtenaren die maatregelen willen treffen om overlast van water tegen te gaan kunnen kijken op een speciale website, onswaterindordrecht.nl en gebruik maken van de beschreven tips.

Lees ook

Ridderkerker (16) vast na beroving met vuurwapen

Een 16-jarige jongen uit Ridderkerk is woensdagavond aangehouden na een beroving met een vuurwapen. ...

650 kerstpakketten voor minima: 'Ze staan er niet alleen voor'

Honderden Dordtse minima ontvangen deze donderdag een kertspakket. De afgelopen drie dagen stond wij...

Sliedrechts college mag aanblijven ondanks kritiek na rapport over raadhuis

Het rapport over het oude raadhuis in Sliedrecht kost niet het hele college de kop. Het gemeentebest...

WK darts in aantocht: Wesley en Jamai willen knallen in Londen

Met twee darters is onze regio goed vertegenwoordigd op het WK, dat donderdag van start gaat in Lond...

John uit Zwijndrecht opnieuw veroordeeld voor racistische projecties Erasmusbrug: ‘Uitingen van blanke superioriteit’

Het gerechtshof in Den Haag heeft twee mannen veroordeeld voor racistische projecties op de Rotterda...

Papendrechtse regenboogpad opnieuw vernield, dit keer door brand

Het regenboogpad aan de Veerweg in Papendrecht is opnieuw doelwit geworden van vandalisme. In de nac...