Dordrecht, Netherlands

Krispijn en Binnenstad lopen gevaar bij regen

Van de woningen in Dordrecht heeft 17% de kans op wateroverlast na stortbuien, zo blijkt uit onderzoek van BlueLabel. Bluelabel is een scan voor gemeenten waarmee inzichtelijk kan worden gemaakt welke huizen een risico lopen. Volgens een expert van Bluelabel zijn de postcodes 3311 en 3314 de zwakste plekken, het gaat om de binnenstad en krispijn.
Robert van Loon | 21 juli 2018 14:30 | Aangepast op 21 juli 2018 14:30
Dordrecht staat internationaal bekend om zijn expertise met watermanagement, mede omdat de stad op een eiland ligt. Buitenlandse media, studenten en overheden bezoeken Dordrecht regelmatig om te kijken naar de manieren waarop Dordrecht met het water omgaat.


Het KNMI houdt bij hoeveel regen er jaarlijks valt, daaruit blijkt dat sinds 1906 de jaarlijkse neerslag is gestegen. Dordtenaren die maatregelen willen treffen om overlast van water tegen te gaan kunnen kijken op een speciale website, onswaterindordrecht.nl en gebruik maken van de beschreven tips.

Meest gelezen

Scheffersplein krijgt metamorfose: plein moet het hele jaar bruisende plek gaan worden

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 12 mrt 2026 08:00

Lees ook

FC Dordrecht laat kans liggen om gat te slaan in strijd om play-offs

In het gevecht om de play-offtickets had FC Dordrecht zaterdag een mooie slag kunnen slaan. Tegensta...

Van jeugdhonk tot N3-tunnel: zo hopen Papendrechtse partijen op jouw stem

Verkiezingsprogramma's staan soms vol algemeenheden, maar tussen de regels door zijn ook best wat co...

Geen trekpleisters, maar hedendaagse gebouwen: Ridderkerk nu te zien in LEGO-vorm

Van de brandweerkazerne tot het gemeentehuis. In de Oudheidkamer van Ridderkerk is het dorp te zien ...

De Stemming in Molenlanden: ‘Het is mikken op de stoepjes’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Nieuwe kinderopvang opent op plek Happy4Kids

Een nieuwe kinderopvang opent haar deuren op de locatie waar de beruchte kinderopvang Happy4Kids eer...

Azc's Molenlanden hot topic, wat staat er in de verkiezingsprogramma's?

Geen enkele partij in de gemeente Molenlanden was en is tegen de komst van asielzoekerscentra. Wel s...