gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kritiek Jan Janssen op opening 800 jaar stad

e225105d1d139693a4777a8afccf47fe

Jan Janssen, de oud loco-secretaris van Dordrecht, heeft moeite met de manier waarop de opening van de viering van 800 jaar stad op 5 februari wordt georganiseerd. Zo liet hij in zijn nieuwsbrief weten.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Hij stoort zich met name aan het feit dat die opening alleen voor genodigden is en niet voor alle Dordtenaren. De gemeente voert hierop aan dat de capaciteit van Kunstmin beperkt is en het aantal genodigden groot. Want alle aanvragers van subsidie voor een initiatief krijgen een uitnodiging. Janssen vindt dat eerder een bezwaar dan een excuus.


Hij pleit dan ook voor een integrale uitzending van de opening door RTV Dordrecht, zodat alle Dordtenaren ervan kunnen meegenieten. Volgens de gemeente kan dat niet vanwege rechtenkwesties.

Inhoudelijk is er nog niet veel (zeg maar niets…) bekend over het programma. De gemeente geeft aan dat Kunstmin is gevraagd een programma op te stellen. In de ‘wandelgangen’ zijn de reacties zeer gemengd, de één denkt dat het een geweldige happening wordt, de ander gelooft er helemaal niet in.

Janssen trekt een vergelijking met het feest in Rotterdam bij het 650-jarig bestaan van die stad, , en vreest voor een elitair, eenzijdig evenement voor de incrowd.

Lees ook

DordtRodaRene

Nuijten na eerste nederlaag: ‘We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren’

“We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren”, is de vrij harde conclusie van FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten na de 0-1-nederlaag tegen Roda JC Kerkrade. De Dordtenaren konden de goede competitiestart vrijdagavond geen goed vervolg geven en verloren voor het eerst dit seizoen. Toch wordt er vooral gekeken naar aanknopingspunten en is het glas halfvol aan de Krommedijk.

IMG_3057

Teleurgestelde reacties na nieuws over sluiting treinenwinkel: ‘Iconische zaak voor elke Dordtenaar’

Wie had gedacht dat modeltreinen nog zo populair zouden zijn? De sluiting van ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht maakt veel los in de community. Veel mensen zijn teleurgesteld dat een bijzondere speciaalzaak verdwijnt. “Verschrikkelijk! Het was een soort bedevaartsoord voor mij.”

politie 01

Politie deelt beelden van verdachten na ontvoering en overval

De politie is op zoek naar twee verdachten na een ontvoering in Papendrecht vorige week. Een 20-jarige vrouw werd toen ontvoerd en achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas. Later op de avond vond er een overval plaats op haar woning in Rotterdam.

Papendrechtsebrug 5

Brugklep Papendrechtsebrug weggehaald: dit staat er nog te gebeuren

Een gek gezicht voor wie nu naar de Papendrechtsebrug kijkt: de brugklep is weg. Rijkswaterstaat is de afgelopen dagen bezig geweest met het uitvijzelen van de klep, die in de nacht van maandag op dinsdag op een ponton is geplaatst. Woensdagochtend zal die worden afgevoerd naar een sloopbedrijf.

uysalraad

Uysal niet langer fractievoorzitter PRO Dordrecht: ‘Andere verdeling van mijn tijd’

Abdullah Uysal is niet langer de fractievoorzitter van politieke partij PRO Dordrecht (voorheen GroenLinks/PvdA). Het stokje wordt overgenomen door twee mensen: Frouke de Vries en Sam Pauwels.

archieffotopolitie

Moeder springt met baby van balkon om te ontsnappen aan mishandeling: man opgepakt

De politie heeft zondagavond in Ridderkerk iemand aangehouden voor het mishandelen van een vrouw in een flatwoning. Die sprong met haar baby in paniek vanaf het balkon naar beneden. Een speciaal team van de politie wist de 35-jarige man in de buurt van de woning te arresteren, meldt Rijnmond.