gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kritiek Jan Janssen op opening 800 jaar stad

e225105d1d139693a4777a8afccf47fe

Jan Janssen, de oud loco-secretaris van Dordrecht, heeft moeite met de manier waarop de opening van de viering van 800 jaar stad op 5 februari wordt georganiseerd. Zo liet hij in zijn nieuwsbrief weten.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Hij stoort zich met name aan het feit dat die opening alleen voor genodigden is en niet voor alle Dordtenaren. De gemeente voert hierop aan dat de capaciteit van Kunstmin beperkt is en het aantal genodigden groot. Want alle aanvragers van subsidie voor een initiatief krijgen een uitnodiging. Janssen vindt dat eerder een bezwaar dan een excuus.


Hij pleit dan ook voor een integrale uitzending van de opening door RTV Dordrecht, zodat alle Dordtenaren ervan kunnen meegenieten. Volgens de gemeente kan dat niet vanwege rechtenkwesties.

Inhoudelijk is er nog niet veel (zeg maar niets…) bekend over het programma. De gemeente geeft aan dat Kunstmin is gevraagd een programma op te stellen. In de ‘wandelgangen’ zijn de reacties zeer gemengd, de één denkt dat het een geweldige happening wordt, de ander gelooft er helemaal niet in.

Janssen trekt een vergelijking met het feest in Rotterdam bij het 650-jarig bestaan van die stad, , en vreest voor een elitair, eenzijdig evenement voor de incrowd.

Lees ook

FOTOBOUDEWIJNMETBALK

Boudewijn Brandwijk (26) is jongste wethouder van de streek: 'Dichtbij de mensen staan'

Hij is pas 26 jaar oud, en toch heeft Sliedrechter Boudewijn Brandwijk al zeven jaar politieke ervaring. Na jaren in de gemeenteraad te hebben gezeten, is de enthousiaste politicus nu wethouder in zijn eigen dorp. Het moet de opmaat worden naar een toekomst die hem naar het Torentje gaat leiden, want daar ligt de ambitie van de jongste wethouder van onze streek.

2608116585

Bestuurder rijdt van dijk en belandt in rivier, hulpdiensten groots uitgerukt

Een automobilist is dinsdagavond in de Lek beland bij het dorpje Waal, in de gemeente Molenlanden. De bestuurder kon op eigen kracht uit het voertuig komen en raakte niet gewond.

IMG_5345

Jonge fietser aangereden op rotonde in Zwijndrecht

Een fietser is maandagochtend aangereden op de rotonde naar de Brugweg in Zwijndrecht. De jongen is ter plekke gecontroleerd door ambulancepersoneel, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

merwedelingelijn kleiner

Reizigersvereniging: Verbod fietsen MerwedeLingelijn gaat te ver

Het verbod op fietsen op de hele MerwedeLingelijn tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug gaat verder dan noodzakelijk. Dat stelt reizigersvereniging Rover. Rover heeft begrip voor de keuze om de dienstregeling tijdelijk aan te passen om de dienstregeling betrouwbaar te houden, maar noemt het fietsverbod "moeilijk te rechtvaardigen".

merwedebrugrws

Merwedebrug vijf nachten dicht voor alle verkeer

De Merwedebrug is al verboden terrein voor vrachtverkeer, maar in augustus gaat de brug in de A27 ook vijf nachten dicht voor automobilisten en fietsers. Dit vanwege onderhoudswerkzaamheden aan de brugklep.

De Plucheplakkers

De Plucheplakkers zien FC Dordrecht in blessuretijd gelijkspelen

Een bittere pil voor FC Dordrecht, dat vrijdagavond met 1-2 leek te gaan zegevieren bij RKC Waalwijk maar in blessuretijd alsnog een tegentreffer slikte. Aflevering 124 van de Plucheplakkers-podcast staat volledig in het teken van het bezoekje Brabant.