gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kritiek Jan Janssen op opening 800 jaar stad

e225105d1d139693a4777a8afccf47fe

Jan Janssen, de oud loco-secretaris van Dordrecht, heeft moeite met de manier waarop de opening van de viering van 800 jaar stad op 5 februari wordt georganiseerd. Zo liet hij in zijn nieuwsbrief weten.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Hij stoort zich met name aan het feit dat die opening alleen voor genodigden is en niet voor alle Dordtenaren. De gemeente voert hierop aan dat de capaciteit van Kunstmin beperkt is en het aantal genodigden groot. Want alle aanvragers van subsidie voor een initiatief krijgen een uitnodiging. Janssen vindt dat eerder een bezwaar dan een excuus.


Hij pleit dan ook voor een integrale uitzending van de opening door RTV Dordrecht, zodat alle Dordtenaren ervan kunnen meegenieten. Volgens de gemeente kan dat niet vanwege rechtenkwesties.

Inhoudelijk is er nog niet veel (zeg maar niets…) bekend over het programma. De gemeente geeft aan dat Kunstmin is gevraagd een programma op te stellen. In de ‘wandelgangen’ zijn de reacties zeer gemengd, de één denkt dat het een geweldige happening wordt, de ander gelooft er helemaal niet in.

Janssen trekt een vergelijking met het feest in Rotterdam bij het 650-jarig bestaan van die stad, , en vreest voor een elitair, eenzijdig evenement voor de incrowd.

Lees ook

IMG_4247

Hek op dijk bij azc keer op keer vernield, cameratoezicht ‘niet proportioneel’

Het hek op de Wieldrechtse Zeedijk, tussen het asielzoekerscentrum en de huizen op de Dordtse dijk, is voor de zoveelste keer vernield. Het gemeentebestuur overweegt een sterker hek, maar cameratoezicht is volgens burgemeester Nanning Mol niet proportioneel. “Daar moet je echt wel wat meer voor kunnen aantonen, dit is geen plek van overlast.”

Schermafdruk op 2026-10-02 11-48-08

Op Pad Met Ad: verschillende meningen over het 'Jetten-kabinet’

In een nieuwe aflevering van 'Op Pad Met Ad' gaat presentator Ad van den Herik de straat op in Dordrecht. Hij vraagt inwoners wat zij vinden van het kabinet-Jetten. De meningen lopen uiteen. Zo noemt een bewoner het kabinet ‘hectisch’ en zou hij het graag anders zien.

foto ton

Zondag op TV Dordrecht: Herdenkingsconcert Johan de Witt

Een van de hoogtepunten van het Johan de Witt-herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag nog een keer te zien op TV Dordrecht.

misbruik ter illustratie Pexels

Meisje (17) uit instelling misbruikt? 'U had haar leeftijd moeten checken'

Tegen een Rotterdammer (40) is een jaar cel geëist voor de verkrachting van een meisje van 17. Het meisje was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Grote vraag tijdens de rechtszaak: wist de man dat het meisje was weggelopen en wist hij dat zij minderjarig was?

fotovandriel

Man (56) aangehouden voor online bedreigen burgemeester

Er is opnieuw een man aangehouden voor het online bedreigen van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel. Hij moet een boete van 1300 euro betalen.

Tom Hartman maakt muziek na psychose

Hoe een psychose Tom tot een liedje bracht: ‘Heb het van me afgeschreven’

Een psychose verwerken, hoe doe je dat? Voor Tom Hartman uit Dordrecht was muziek het antwoord. Tien jaar geleden belandde hij in een psychose en gebruikte hij muziek om eruit te komen. Deze maand is een van de nummers die hij toen schreef uitgekomen. Tom vertelt ons wat dat voor hem betekent.