gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kritiek Jan Janssen op opening 800 jaar stad

e225105d1d139693a4777a8afccf47fe

Jan Janssen, de oud loco-secretaris van Dordrecht, heeft moeite met de manier waarop de opening van de viering van 800 jaar stad op 5 februari wordt georganiseerd. Zo liet hij in zijn nieuwsbrief weten.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Hij stoort zich met name aan het feit dat die opening alleen voor genodigden is en niet voor alle Dordtenaren. De gemeente voert hierop aan dat de capaciteit van Kunstmin beperkt is en het aantal genodigden groot. Want alle aanvragers van subsidie voor een initiatief krijgen een uitnodiging. Janssen vindt dat eerder een bezwaar dan een excuus.


Hij pleit dan ook voor een integrale uitzending van de opening door RTV Dordrecht, zodat alle Dordtenaren ervan kunnen meegenieten. Volgens de gemeente kan dat niet vanwege rechtenkwesties.

Inhoudelijk is er nog niet veel (zeg maar niets…) bekend over het programma. De gemeente geeft aan dat Kunstmin is gevraagd een programma op te stellen. In de ‘wandelgangen’ zijn de reacties zeer gemengd, de één denkt dat het een geweldige happening wordt, de ander gelooft er helemaal niet in.

Janssen trekt een vergelijking met het feest in Rotterdam bij het 650-jarig bestaan van die stad, , en vreest voor een elitair, eenzijdig evenement voor de incrowd.

Lees ook

collegepapendrecht

Papendrecht heeft weer compleet (tijdelijk) college met aanstelling twee wethouders

Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten zijn donderdagavond aangesteld als tijdelijke wethouders in de gemeente Papendrecht. Hiermee is het college voorlopig weer compleet, in afwachting op een definitieve invulling van de wethoudersposten.

foto artikel blieb

Met deze tool vind je spelenderwijs je nieuwe leesboek

Bibliotheek AanZet komt met iets nieuws: een tablet waarmee kinderen kunnen onderzoeken wat hun volgende leesboek gaat worden. Een Blieb. Via een tablet maken kinderen een eigen robot en kiezen ze een wereld, onderwerp en emotie die ze interessant vinden. De Blieb geeft dan op basis van die keuzes boekentips.

foto

Scholieren geven afsnijden fietspad bij pont toe: ‘Dan hoef ik niet te wachten’

Creatieve scholieren op de Kerkeplaat in Dordrecht, waar zij de rijbaan in plaats van het fietspad gebruiken om een stoplicht te omzeilen. De politie is er niet blij mee, maar schoolgangers geven het afsnijden lachend toe. “Die boete? Gewoon snel wegfietsen en dan komt het wel goed, hoor.”

keesjanmourikprive

Aannemer Mourik rouwt na dood van oud-directeur: 'Het draaide bij hem om mensen'

De voormalig CEO en voorzitter van de raad van bestuur van Mourik uit Groot-Ammers, Kees Jan Mourik, is zondag overleden. Mourik (60) was al enige tijd ziek. "We verliezen met Kees Jan een bijzonder mens. Zijn invloed zal binnen Mourik lang voelbaar blijven", zegt Jan-Paul van den Bosch, die hem eerder dit jaar opvolgde bij het aannemingsbedrijf met ruim 2200 werknemers en een omzet van 780 miljoen euro.

Nieuw project (14)

Geen uitzondering voor dierenambulance bij sluiting Papendrechtsebrug

De sluiting van de Papendrechtsebrug zorgt voor vertraging op de weg. Voor het Dordtse dierenzorgcentrum Louterbloemen levert dit een groot probleem op. Vooral wanneer dieren met spoed hulp nodig hebben, kan de vertraging zelfs bedreigend zijn.

arkelrechtbank

OM eist 17,5 jaar gevangenisstraf tegen vermoedelijke veiligheidschef van IS uit Arkel

De verdachte zelf ontkent. Maar volgens het Openbaar Ministerie is er genoeg bewijs dat een 41-jarige man uit Arkel tussen 2014 en 2018 een prominente rol speelde bij het schrikbewind van IS in Syrië. Hij zou daarom 17,5 jaar de cel in moeten.