gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kromme plannen Sportpark Krommedijk?

811fe122633c70db44ff62f19a1edafe

De raadsfracties van VSP en D66 spreken hun zorgen uit over de plannen rond de ontwikkeling van Sportpark Krommedijk 2.0. Zij hebben stevige kritiek op allerlei aspecten van de gang van zaken. D66-er Kevin Noels beschuldigt de wethouder zelfs letterlijk van liegen in de uitzending van Studio De Witt.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Draagvlak

Het belangrijkste probleem dat ze signaleren komt voort uit gesprekken die gevoerd zijn met de betrokken sportverenigingen, nl. The Hawks, DFC en RCD.


Die geven aan dat er diverse varianten zijn aangeboden, maar dat die inhoudelijk allerlei verschillende kanten op zouden gaan. Uit deze gesprekken bleek ook, dat de clubs FC Dordrecht van harte een nieuw stadion gunnen, maar er niets voor voelen bij dat stadion ‘in te trekken’.


Wethouder Stam spreekt steeds over een breed draagvlak, maar bij de betreffende clubs is dat tot nu toe niet aanwezig.


Proces

De partijen willen eigenlijk ook wel heel graag op de hoogte worden gehouden hoe het proces nu verloopt. Er is een projectgroep ingesteld die de haalbaarheid van het project moet onderzoeken, maar het is niet bekend of die al een conclusie heeft bereikt.


Ook de Sportraad heeft eind januari een advies uitgebracht over de verdeling van wedstrijd- en trainingsvelden en parkeerruimte. De vraag is nu of met dit rapport al iets wordt gedaan.


Financiën

Er is ook veel onduidelijkheid over de financiële kaders, waarbinnen de plannen moeten passen. Wat gaan de plannen kosten en wordt er van de gemeente een zware garantstelling gevraagd? En wat is de financiële situatie van FC Dordrecht?


Kortom, de raadsfracties willen nu inzicht in alle stukken die over dit onderwerp in omloop zijn. Zeker omdat blijkt dat er haast achter de besluitvorming wordt gezet vinden deze fracties het hoog tijd voor een debat.


Deze kwestie is in de uitzending van Studio De Witt van afgelopen zaterdag uitgebreid aan de orde geweest.

Lees ook

8ce6ac14ee8bfba0a2e6f3655d7c5620

Zondag op TV Dordrecht: Documentaire de Queeste

Wat komt erbij kijken als je een hele industrie wil veranderen? In documentaire ‘de Queeste’ volgen makers Bert den Boer en Kees van Berchum drie agrariërs in hun worsteling om de transitie te maken naar duurzame landbouw, deze zondag vanaf 12:00 uur te zien op TV Dordrecht.

afbeeldingwinkels

Aanpak winkeldiefstal supermarkten leidt tot 7 winkelverboden en tientallen waarschuwingen

De samenwerking tussen drie Sliedrechtse supermarkten om winkeldiefstal en overlast tegen te gaan, heeft in acht maanden tijd geleid tot zeven collectieve winkelverboden. Dit betekent dat deze mensen een jaar lang niet welkom zijn in de drie aangesloten supermarkten. Ook zijn er 35 waarschuwingen uitgedeeld, blijkt uit een eerste evaluatie.

Driehoeksveer-1

Gemeenten willen Driehoeksveer in de vaart houden, maar toekomst is nog onzeker

De gemeenten Ridderkerk, Molenlanden en Krimpenerwaard kijken naar de mogelijkheid om het zogenaamde Driehoeksveer voort te laten bestaan. Het contract met de huidige exploitant van deze openbaarvervoerverbinding loopt op 1 januari 2027 af.

fotorebeccaspookstraat

Spookstraat verpaupert verder, zien bewoners: 'Je voelt jezelf niet veilig meer'

Verlaten huizen, metershoog groen en half gesloopte schuurtjes. De spookstraat Ruigenhil in Alblasserdam verpaupert verder, zien hopeloze bewoners. “Het gaat iedereen hier echt aan het hart.”

foto ongeluk def

Automobilist ramt parkeerautomaat en rijdt tuin van theater in

Een opvallend ongeluk maandagochtend in Dordrecht. Daar reed een bestuurder de voortuin van schouwburg Kunstmin in. Ook reed hij een parkeerautomaat uit de grond.

stichting buitenzinnig moet weg

Einde voor BuitenZinnig? ‘Ik moet er niet aan denken dat dit niet meer bestaat’

Waar ligt de toekomst van stichting BuitenZinnig? Per 1 januari staat de organisatie achter de dagbesteding en het vrijwilligerswerk aan de Zamenhoflaan in Dordrecht op straat. Het huidige pand wordt gesloopt voor nieuwbouw, maar een alternatieve locatie is er nog niet. “Elke nieuwe locatie wordt door de gemeente afgewezen.”