gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kromme plannen Sportpark Krommedijk?

811fe122633c70db44ff62f19a1edafe

De raadsfracties van VSP en D66 spreken hun zorgen uit over de plannen rond de ontwikkeling van Sportpark Krommedijk 2.0. Zij hebben stevige kritiek op allerlei aspecten van de gang van zaken. D66-er Kevin Noels beschuldigt de wethouder zelfs letterlijk van liegen in de uitzending van Studio De Witt.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Draagvlak

Het belangrijkste probleem dat ze signaleren komt voort uit gesprekken die gevoerd zijn met de betrokken sportverenigingen, nl. The Hawks, DFC en RCD.


Die geven aan dat er diverse varianten zijn aangeboden, maar dat die inhoudelijk allerlei verschillende kanten op zouden gaan. Uit deze gesprekken bleek ook, dat de clubs FC Dordrecht van harte een nieuw stadion gunnen, maar er niets voor voelen bij dat stadion ‘in te trekken’.


Wethouder Stam spreekt steeds over een breed draagvlak, maar bij de betreffende clubs is dat tot nu toe niet aanwezig.


Proces

De partijen willen eigenlijk ook wel heel graag op de hoogte worden gehouden hoe het proces nu verloopt. Er is een projectgroep ingesteld die de haalbaarheid van het project moet onderzoeken, maar het is niet bekend of die al een conclusie heeft bereikt.


Ook de Sportraad heeft eind januari een advies uitgebracht over de verdeling van wedstrijd- en trainingsvelden en parkeerruimte. De vraag is nu of met dit rapport al iets wordt gedaan.


Financiën

Er is ook veel onduidelijkheid over de financiële kaders, waarbinnen de plannen moeten passen. Wat gaan de plannen kosten en wordt er van de gemeente een zware garantstelling gevraagd? En wat is de financiële situatie van FC Dordrecht?


Kortom, de raadsfracties willen nu inzicht in alle stukken die over dit onderwerp in omloop zijn. Zeker omdat blijkt dat er haast achter de besluitvorming wordt gezet vinden deze fracties het hoog tijd voor een debat.


Deze kwestie is in de uitzending van Studio De Witt van afgelopen zaterdag uitgebreid aan de orde geweest.

Lees ook

nk20260828NKS01156

FC Dordrecht met ruime cijfers onderuit op Volendamse kermisavond

FC Dordrecht is hard onderuit gegaan op bezoek bij FC Volendam. De formatie van trainer Paul Nuijten verloor met 6-1, mede dankzij eigen fouten in de opbouw. Vier doelpunten van Henk Veerman deden de Schapekoppen definitief de das om, Vetkal scoorde aan Dordtse kant.

Website foto

Deze Dordtse polder is jarig: honderd jaar geleden ingedijkt

De Biesboschpolder in Dordrecht bestaat op 1 september precies honderd jaar. In al die jaren heeft het gebied meerdere functies gehad: van werkverschaffingsproject tot landbouwgrond en de laatste decennia steeds vaker als recreatief natuurgebied. Onder de rook van de wijk Sterrenburg genieten nu steeds meer natuurliefhebbers van er kunnen wandelen, fietsen of de hond uitlaten.

luchtfotograaf Luke Verschoor

Luke Verschoor maakt fotografiedroom waar op La Palma: ‘Dit is toch gewoon next level’

Het was een droom die al langer in zijn hoofd zat: naar La Palma om onder een van de donkerste sterrenhemels van Europa een meteorenzwerm te fotograferen. Deze zomer kon astrofotograaf Luke Verschoor uit Nieuw-Lekkerland het eindelijk waarmaken. Samen met een vriend reisde hij naar het Spaanse eiland om de Perseïden vast te leggen.

googlestreetviewa16a15

Rijstrook op fly-over van A16 naar A15 dicht door sinkhole

Rijkswaterstaat heeft de linkerrijstrook van de fly-over van de A16 naar de A15 bij knooppunt Ridderkerk voorlopig afgesloten. Onder het wegdek aan het einde van de fly-over is door regenwater een spoelgat ontstaan, een zogenoemd sinkhole.

retouchedrws

Klep Papendrechtsebrug wordt klaargemaakt voor de toekomst: 'Uitdagend werk'

Het werk aan de nieuwe brugklep van de Papendrechtsebrug vordert gestaag. Het laswerk zit er voor 95 procent op en de brugklep is op spectaculaire wijze omgedraaid. Nu krijgt de klep nog een speciale behandeling om hem te beschermen tegen weersomstandigheden en roest.

20260903192557

Vrouw (28) raakt ernstig gewond bij ongeluk op snelweg, slachtoffer gereanimeerd

Bij een ongeluk op de A16 richting Breda is donderdagavond een 28-jarige vrouw ernstig gewond geraakt. Zij stond naast haar auto met pech op de vluchtstrook, toen een andere auto op haar auto inreed.