gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kromme plannen Sportpark Krommedijk?

811fe122633c70db44ff62f19a1edafe

De raadsfracties van VSP en D66 spreken hun zorgen uit over de plannen rond de ontwikkeling van Sportpark Krommedijk 2.0. Zij hebben stevige kritiek op allerlei aspecten van de gang van zaken. D66-er Kevin Noels beschuldigt de wethouder zelfs letterlijk van liegen in de uitzending van Studio De Witt.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Draagvlak

Het belangrijkste probleem dat ze signaleren komt voort uit gesprekken die gevoerd zijn met de betrokken sportverenigingen, nl. The Hawks, DFC en RCD.


Die geven aan dat er diverse varianten zijn aangeboden, maar dat die inhoudelijk allerlei verschillende kanten op zouden gaan. Uit deze gesprekken bleek ook, dat de clubs FC Dordrecht van harte een nieuw stadion gunnen, maar er niets voor voelen bij dat stadion ‘in te trekken’.


Wethouder Stam spreekt steeds over een breed draagvlak, maar bij de betreffende clubs is dat tot nu toe niet aanwezig.


Proces

De partijen willen eigenlijk ook wel heel graag op de hoogte worden gehouden hoe het proces nu verloopt. Er is een projectgroep ingesteld die de haalbaarheid van het project moet onderzoeken, maar het is niet bekend of die al een conclusie heeft bereikt.


Ook de Sportraad heeft eind januari een advies uitgebracht over de verdeling van wedstrijd- en trainingsvelden en parkeerruimte. De vraag is nu of met dit rapport al iets wordt gedaan.


Financiën

Er is ook veel onduidelijkheid over de financiële kaders, waarbinnen de plannen moeten passen. Wat gaan de plannen kosten en wordt er van de gemeente een zware garantstelling gevraagd? En wat is de financiële situatie van FC Dordrecht?


Kortom, de raadsfracties willen nu inzicht in alle stukken die over dit onderwerp in omloop zijn. Zeker omdat blijkt dat er haast achter de besluitvorming wordt gezet vinden deze fracties het hoog tijd voor een debat.


Deze kwestie is in de uitzending van Studio De Witt van afgelopen zaterdag uitgebreid aan de orde geweest.

Lees ook

8ce6ac14ee8bfba0a2e6f3655d7c5620

Zondag op TV Dordrecht: Documentaire de Queeste

Wat komt erbij kijken als je een hele industrie wil veranderen? In documentaire ‘de Queeste’ volgen makers Bert den Boer en Kees van Berchum drie agrariërs in hun worsteling om de transitie te maken naar duurzame landbouw, deze zondag vanaf 12:00 uur te zien op TV Dordrecht.

nk2026092593A06821

FC Dordrecht stunt tegen Almere City en is zegeloze reeks kwijt

Zes duels op rij had FC Dordrecht niet gewonnen, maar daar kwam vrijdagavond onverwacht verandering in. Aan de Krommedijk trakteerde de ploeg promotiekandidaat Almere City op een nederlaag: 3-2.

foto westwerkt 2

Minister opent Dordt West Werkt in Wielwijk: 'Belangrijke eerste stap'

In Wielwijk is het initiatief Dordt West Werkt van start gegaan. In aanwezigheid van minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie werd een lint doorgeknipt. Dordt West Werkt ondersteunt bewoners in hun ontwikkeling naar werk en meedoen in de samenleving.

binnenkijken in oud monument

Van ingezakt monument naar moderne woningen: boterbeurs voor het eerst te bezoeken

Het monumentale pand ‘De Boterbeurs’ in de Dordtse binnenstad, was jarenlang niet te bezoeken. Tot afgelopen weekend: tijdens Open Monumentendag liet architect en bewoner Hendrik Jan Groeneweg trots zien hoe het geworden is. “De bezoekers die het gebouw verlieten, waren ongelofelijk enthousiast.”

de Munt afgesloten 02

Doorgang de Munt afgesloten: grote scheuren in deze muur

De onderdoorgang bij de Munt aan de Doelstraat in Dordrecht is sinds dinsdagmiddag afgesloten. Uit voorzorg zijn hekken geplaatst na een melding van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid over mogelijke problemen met de stabiliteit van een aangrenzend pand en de bijbehorende muur.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Uitgestelde Zoomer Wantijrun vindt zondag plaats

De Zoomer Wantijrun  staat zondag op het programma. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelde zich door de hitte genoodzaakt er een streep door te zetten.