gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kromme plannen Sportpark Krommedijk?

811fe122633c70db44ff62f19a1edafe

De raadsfracties van VSP en D66 spreken hun zorgen uit over de plannen rond de ontwikkeling van Sportpark Krommedijk 2.0. Zij hebben stevige kritiek op allerlei aspecten van de gang van zaken. D66-er Kevin Noels beschuldigt de wethouder zelfs letterlijk van liegen in de uitzending van Studio De Witt.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Draagvlak

Het belangrijkste probleem dat ze signaleren komt voort uit gesprekken die gevoerd zijn met de betrokken sportverenigingen, nl. The Hawks, DFC en RCD.


Die geven aan dat er diverse varianten zijn aangeboden, maar dat die inhoudelijk allerlei verschillende kanten op zouden gaan. Uit deze gesprekken bleek ook, dat de clubs FC Dordrecht van harte een nieuw stadion gunnen, maar er niets voor voelen bij dat stadion ‘in te trekken’.


Wethouder Stam spreekt steeds over een breed draagvlak, maar bij de betreffende clubs is dat tot nu toe niet aanwezig.


Proces

De partijen willen eigenlijk ook wel heel graag op de hoogte worden gehouden hoe het proces nu verloopt. Er is een projectgroep ingesteld die de haalbaarheid van het project moet onderzoeken, maar het is niet bekend of die al een conclusie heeft bereikt.


Ook de Sportraad heeft eind januari een advies uitgebracht over de verdeling van wedstrijd- en trainingsvelden en parkeerruimte. De vraag is nu of met dit rapport al iets wordt gedaan.


Financiën

Er is ook veel onduidelijkheid over de financiële kaders, waarbinnen de plannen moeten passen. Wat gaan de plannen kosten en wordt er van de gemeente een zware garantstelling gevraagd? En wat is de financiële situatie van FC Dordrecht?


Kortom, de raadsfracties willen nu inzicht in alle stukken die over dit onderwerp in omloop zijn. Zeker omdat blijkt dat er haast achter de besluitvorming wordt gezet vinden deze fracties het hoog tijd voor een debat.


Deze kwestie is in de uitzending van Studio De Witt van afgelopen zaterdag uitgebreid aan de orde geweest.

Lees ook

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.

businkoverledenpersoon

Politie vindt overleden persoon in huis

In een huis aan de Pluvierstraat in Dordrecht is zondagavond een overleden persoon gevonden. Wat er precies is gebeurd, is nog onduidelijk.

Fotopersburo Busink politieautos

Agent gewond nadat automobilist inrijdt op politieauto's

Een automobilist is vrijdagochtend ingereden op politieauto’s in Papendrecht. Een agent is daarbij gewond geraakt, meldt de politie.

a16 ongleuk 16 sept 26

Inboedel caravan op A16: lange tijd drie rijstroken dicht en flinke vertraging

Een ongeval met een vrachtwagen en een caravan zorgde woensdagmiddag voor flinke verkeersproblemen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Rond 15:10 uur werd de weg weer vrijgegeven.

rtvpapendrechtgemeenteraad

'Brede middencoalitie' moet Papendrecht gaan besturen, zonder PVV

De informateurs in Papendrecht adviseren om een brede middencoalitie bestaande uit VVD, CDA, PRO, D66, ChristenUnie en PAB te gaan vormen. Zo’n coalitie zou kunnen steunen op 12 van de 23 zetels. De PVV werd de grootste partij bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart, maar komt dus niet in deze plannen voor.

foto pandsluiting daf vrachtwagendealer

Vrachtwagendealer per direct dicht vanwege ‘acuut veiligheidsbelang’

Een vrachtwagendealer op een Dordts industrieterrein is op advies van de politie met spoed gesloten. Volgens de gemeente is “een acuut veiligheidsbelang” daar de reden van.