gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kruis als oplossing voor Wilgenwende?

3a2cd957ff871ec2aff7025b650b15e3.jpg

Al meer dan een jaar klagen de bewoners van de wijk Wilgenwende bij de gemeente. Als het druk is op de N3 kunnen ze hun wijk niet in of uit; de auto's blokkeren de toegangsweg.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Maar nu is er een oplossing bedacht: een kruis op de grond. Dat moet automobilisten erop wijzen niet op dat wegdeel te gaan staan zodat de uitrit vrij blijft. Maar of dat de problemen ook echt gaat verhelpen, vragen de buurtbewoners zich ten zeerste af.

"Het is een oplossing, maar een deel-oplossingvoor dit probleem," merkt bewoner Rob Martens op. "We hebben dit zelf ook voorgesteld en zijn dus ook blij dat dit bereikt is. Of dit het hele probleem oplost? Zeer zeker niet."

Vorige week nog kwam de gemeente met het plan om een rotonde te maken van het kruispunt (de oprit van de Laan van Nieuw Groenhove naar de N3). Maar daar zien de bewoners en de veel raadsleden niets in. Daarom werd het plan van het kruis van de plank gehaald, dat overigens door de bewoners zelf was bedacht. En daar is een meerderheid van de commissieleden het nu mee eens.

Als het aan de VVD ligt, moet er nu eens haast gemaakt worden. "Dit heeft al veel te lang geduurd," zegt commissielid Alexander Kuhlman. "Wat voor ons een echte oplossing is, is om een tweede ontsluitingsweg aan te leggen. Maar we begrijpen ook dat dat heel veel geld kost. Daarom moeten we straks de kans pakken wanneer ook Amstelwijck er ligt."

Het kan overigens nog wel even duren voor het kruis op de weg te zien is. Dat kan alleen worden aangebracht als het droog weer is.

&t=31s

Lees ook

brand theethuin.png

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

bachfestival concert 2024.png

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

Website.png

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”

politie PI gevangenis.png

Pakketjes over muur Dordtse gevangenis gegooid

Twee pakketjes zijn zondag over de muren van de PI Dordrecht gegooid. Na een melding hierover hebben de medewerkers direct onderzoek gedaan.