Dordrecht, Netherlands

Kruising Singel-Stationsweg aangepast voor betere doorstroming

De kruising Singel met de Stationsweg gaat vanaf mei op de schop. De gemeente laat weten dat auto's na de werkzaamheden niet meer direct de oversteek maken tussen de Nicolaas Maessingel en de Albert Cuypsingel kunnen maken. Fietsers en voetgangers kunnen wel blijven oversteken.
Marjolein Vos | 15 maart 2021 15:20 | Aangepast op 15 maart 2021 15:20
Ook worden de verkeerslichten op de kruising weggehaald. Daardoor kunnen de stoplichten op de kruising voor het station worden aangepast: ze kunnen vaker op groen worden gezet, waardoor het verkeer daar beter doorstroomt. De gemeente verwacht dat het hierdoor ook rustiger wordt op de Singel, waar al een tijd een maximum snelheid van 30 km per uur geldt.


De aanpassing van de kruising heeft alles te maken met de ontwikkeling van de Spuiboulevard. Daar moeten nieuwe woningen en kantoren verrijzen. Auto's kunnen dan ook niet meer helemaal doorrijden. Het meeste verkeer richting de Spuiboulevard zal daardoor in de toekomst via de Burgemeester de Raadtsingel, Stationsweg en Johan de Wittstraat moeten rijden. Om ervoor te zorgen dat het centrum bereikbaar blijft, is het nodig een aantal kruisingen aan te passen zodat het verkeer beter doorstroomt, laat de gemeente weten.


De werkzaamheden staat gepland tussen 5 en 11 mei. Tijdens de werkzaamheden blijven de Johan de Wittstraat, de Singel en de Stationsweg bereikbaar voor openbaar vervoer, automobilisten, fietsers en voetgangers.

Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Darter Plaisier stunt op WK, Ambachters leven mee: ‘Vol spanning gekeken’

De stunt van Wesley Plaisier op het WK darts is in zijn woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht niet onopgeme...

Winter3Daagse haalt recordaantal producten op voor Voedselbank

De eindstand van de inzamelactie Winter3Daagse is zondagavond bekendgemaakt. In totaal zijn er 74.82...

FC Dordrecht neemt afscheid van keeperstrainer en verwelkomt nieuwe middenvelder

FC Dordrecht neemt na nog geen half jaar afscheid van keeperstrainer Raymond Mulder. Hij tekende afg...

Geslaagde eerste editie van scootmobiellichtjestocht: ‘Gezelligheid moet je zelf maken’

Scootmobiel versieren, verkeersregelaars regelen en muziek uitzoeken. De 79-jarige Bart is er al maa...

Eerste stap gezet voor nieuwe woonwijk Maasterras: 'Van essentieel belang voor onze stad'

De komst van de nieuwe Dordtse woonwijk Maasterras is een stap dichterbij. De gemeente en BPD Bouwfo...

Auto brandt uit op Ridderkerkse parkeerplaats

Een geparkeerde auto in Ridderkerk is in de nacht van zondag op maandag in vlammen opgegaan. Dat geb...