Dordrecht, Netherlands

Kruising Singel-Stationsweg aangepast voor betere doorstroming

De kruising Singel met de Stationsweg gaat vanaf mei op de schop. De gemeente laat weten dat auto's na de werkzaamheden niet meer direct de oversteek maken tussen de Nicolaas Maessingel en de Albert Cuypsingel kunnen maken. Fietsers en voetgangers kunnen wel blijven oversteken.
Marjolein Vos | 15 maart 2021 15:20 | Aangepast op 15 maart 2021 15:20
Ook worden de verkeerslichten op de kruising weggehaald. Daardoor kunnen de stoplichten op de kruising voor het station worden aangepast: ze kunnen vaker op groen worden gezet, waardoor het verkeer daar beter doorstroomt. De gemeente verwacht dat het hierdoor ook rustiger wordt op de Singel, waar al een tijd een maximum snelheid van 30 km per uur geldt.


De aanpassing van de kruising heeft alles te maken met de ontwikkeling van de Spuiboulevard. Daar moeten nieuwe woningen en kantoren verrijzen. Auto's kunnen dan ook niet meer helemaal doorrijden. Het meeste verkeer richting de Spuiboulevard zal daardoor in de toekomst via de Burgemeester de Raadtsingel, Stationsweg en Johan de Wittstraat moeten rijden. Om ervoor te zorgen dat het centrum bereikbaar blijft, is het nodig een aantal kruisingen aan te passen zodat het verkeer beter doorstroomt, laat de gemeente weten.


De werkzaamheden staat gepland tussen 5 en 11 mei. Tijdens de werkzaamheden blijven de Johan de Wittstraat, de Singel en de Stationsweg bereikbaar voor openbaar vervoer, automobilisten, fietsers en voetgangers.

Lees ook

Gemeente doet aangifte na bekladding verkiezingsposters

In de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht zijn dit weekend op meerdere locaties verkiezingsposters van de C...

Sliedrechtse burgemeester tevreden met rustig verlopen protest

Ondanks dat de eerder aangekondigde demonstratie tegen de komst van een azc in de gemeente Sliedrec...

Veel Dordtse scholen liggen langs 50-wegen: ‘Het is best spannend hier’

Hoge snelheden, dubbel parkeren en weinig veilige oversteekplaatsen. Het zijn veelvoorkomende proble...

Rijnmond-presentator populair bij koeien tijdens opnamen in Molenlanden

Rijnmond Lokaal, het wekelijkse programma op de regiozender waarbij de regionale omroep aandacht hee...

Onderzoek naar mogelijk drugslab in verlaten pand, politie vindt ‘spullen’

Hulpdiensten hebben maandagochtend een verlaten pand langs de Dordtse Merwedestraat doorzocht. Dit g...

Tuinier Luka (10) gaat op voor prijs: ‘Groente is veel lekkerder als je het zelf verbouwt’

Luka (10) is het allerliefst buiten. Niet om te voetballen of om te fietsen, maar om te tuinieren. L...