gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kruispunt Brouwersdijk gevaarlijkste van Dordt

6be7a15096a6b4be86d7bec948730345

Negen geregistreerde ongevallen waren er de afgelopen drie jaar op het kruispunt van de Brouwersdijk, Bosboom-Toussaintstraat en de Frans Lebretlaan in Krispijn. Op geen andere kruising in de stad was dit aantal hoger.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Stilstaande auto’s op het dubbele kruispunt, zebrapaden en haaientanden zorgen voor een onoverzichtelijke situatie en kunnen, in combinatie met onoplettende verkeersdeelnemers, voor gevaarlijke situaties of ongevallen zorgen.

"Het is heel gevaarlijk, je moet goed opletten", vertelt bewoonster Brigitte Decker. "Ik heb het al vaak bijna mis zien gaan, dus het verbaast me niet als er een ongeluk gebeurt."

Ook de oversteekplaats op de kruising Weeskinderendijk-Dokweg heeft voor ongelukken gezorgd, net als het kruispunt van de Laan der Verenigde Naties en Karel Doormanweg. De Dordtse topvijf wordt verder gecompleteerd door de kruising Talmaweg-S.M. Hugo Van Gijnweg en het kruispunt van de Chico Mendesring en het fietspad parallel aan de Groenezoom.

Lees ook

dronekrommedijk

FC Dordrecht speelt tijdens Fandag oefenwedstrijd tegen Feyenoord

FC Dordrecht neemt het binnenkort op tegen Feyenoord. Dat gebeurt tijdens de jaarlijkse fandag van de Schapekoppen, op zaterdag 4 juli.

IanSWFxx7qWTPoa7Jz5YHXH5olJhsH99bMRZtLg3

Geen vrachtauto's, touringcars en landbouwverkeer meer over de Zwijndrechtsebrug

Vrachtwagens, touringcars en landbouwvoertuigen mogen vanaf begin volgende maand niet meer over de Zwijndrechtsebrug rijden. De brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht is op sommige plekken dusdanig versleten, dat de maatregel nodig is om de brug tot aan de renovatie vanaf 2030 veilig te kunnen gebruiken.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_03_25_15.Still001

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang sluit, is deze pont van groot belang

De MRD Striker. Het zegt je waarschijnlijk niks, maar het is een naam die voetgangers en fietsers tussen Dordrecht en Papendrecht de komende maanden veelvuldig tegenkomen. Die pont dient namelijk als alternatief voor de afgesloten Papendrechtsebrug, de Streekomroep kreeg ‘m alvast te zien.

Schermafbeelding 2026-05-28 135052

Er was eens: ‘Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

edson

Deze Curaçaose Dordtenaar is blij met de eerste gespeelde WK-wedstrijd: ‘Het meedoen is al een winst’

Hoewel de meeste mensen zondag vooral focusten op de WK-wedstrijd tussen Nederland en Japan, werd er nog een bijzondere wedstrijd gespeeld. Caribisch eiland Curaçao maakte haar debuut op het WK voetbal. Edson Rafael, een op Curaçao geboren Dordtenaar, heeft de wedstrijd vol spanning gekeken.