gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kun je met weinig geld toch gezond eten? Kinderen op zoek naar antwoorden

b59beb31249fecb0fcebd9991f7c7e66

Wat is er nodig om kindarmoede in Oud- Krispijn, Nieuw-Krispijn, Wielwijk en Crabbehof aan te pakken? Met die vraag gaat de eerste Kinderraad Dordt West vanaf deze week aan de slag. Veertien leerlingen uit de groepen 7 en 8 van verschillende basisscholen in die wijken doen mee.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Dinsdag is de kinderraad voor het eerst bij elkaar gekomen in basisschool De Fontein in Wielwijk. De leerlingen gaan zich de komende maanden storten op de vraag: Hoe kunnen bedrijven, scholen, organisaties en de gemeente zorgen dat kinderen die in armoede opgroeien toch elke dag gezond kunnen eten?

Het is niet voor niets dat in de vier wijken die samen Dordt West vormen, aandacht is voor deze vraag. Zo'n één op de zes huishoudens leeft daar van het sociaal minimum en bijna de helft van de kinderen heeft een leerachterstand. Om ervoor te zorgen dat ook kinderen in die wijken kansen krijgen om gezond en veiliger op te groeien, zich te ontwikkelen, werk te vinden en te wonen in een goed huis in een prettige omgeving, heeft de landelijke overheid geld vrijgemaakt.

Op ontdekkingstocht
Een manier om de problemen in kaart te brengen en aan oplossingen te werken is dus die nieuwe kinderraad. De kinderen krijgen van de gemeente de vrijheid om veldwerk doen. Zo staat volgens de gemeente een bezoek aan de Voedselbank op het programma. Ook gaan ze boodschappen doen in een supermarkt om te ontdekken wat voeding kost.

Wat de kinderen ontdekken presenteren ze eind juni aan het gemeentebestuur, ambtenaren en aan de scholen. Maar ook aan organisaties die werken met of voor kinderen in armoede.

Voor het opzetten van de raad en het uitvoeren van de adviezen en aanbevelingen is het landelijke subsidiepotje gebruikt. Bij het opzetten en begeleiden van de raad krijgt de gemeente hulp en advies van een organisatie die gespecialiseerd is in kinderparticipatie.

Lees ook

stichting buitenzinnig moet weg

Einde voor BuitenZinnig? ‘Ik moet er niet aan denken dat dit niet meer bestaat’

Waar ligt de toekomst van stichting BuitenZinnig? Per 1 januari staat de organisatie achter de dagbesteding en het vrijwilligerswerk aan de Zamenhoflaan in Dordrecht op straat. Het huidige pand wordt gesloopt voor nieuwbouw, maar een alternatieve locatie is er nog niet. “Elke nieuwe locatie wordt door de gemeente afgewezen.”

20260929153649

Veel vertraging op A16: meerdere ongelukken en te hoog voertuig bij tunnel

Op de A16 richting Rotterdam stonden dinsdagmiddag meerdere files. Dit kwam door ongelukken bij Dordrecht en Ridderkerk. Ook was een tunnelbuis van de Drechttunnel tijdelijk afgesloten door een te hoog voertuig.

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.

boodschappenpexels

Winkels in Hendrik-Ido-Ambacht kunnen vanaf komende zondag open

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft donderdag ingestemd met het voorstel om de opening van winkels op zondag toe te staan van 10.00 tot 18.00 uur. De aangepaste Winkeltijdenverordening gaat meteen in.

drone molenlanden

Hoe moet jouw dorp er in de toekomst uitzien? Zuid-Holland vraagt het aan inwoners

Hoe is het om te wonen in een klein dorp in Zuid-Holland? En wat hebben inwoners nodig om daar prettig te kunnen wonen? De provincie Zuid-Holland onderzoekt dit en roept inwoners op om een enquête in te vullen. Het doel is om te ontdekken hoe kleine dorpen ook in de toekomst leefbaar en aantrekkelijk kunnen blijven.

ongeluka16asmedia

Dode bij ongeluk A16 is vrouw (73) uit Dordrecht, man (80) zwaargewond in ziekenhuis

De vrouw die maandag om het leven kwam bij het ongeluk op de A16 bij Hendrik-Ido Ambacht is een 73-jarige vrouw uit Dordrecht. Dat meldt de politie aan Rijnmond. Een 80-jarige man, ook uit Dordrecht ligt zwaargewond in het ziekenhuis.