Dordrecht, Netherlands

Kunstcollectie Arie Wols gered

Zwijndrechtenaar Wim van Pelt heeft de collectie van de in 1998 overleden kunstenaar Arie Wols gered. Zowel de kantonrechter als de curator hebben zijn bod aanvaard. Dat laat Van Pelt weten in een Facebookbericht.
Daan Berg | 25 mei 2018 12:55 | Aangepast op 25 mei 2018 12:55
Aan het begin van de maand werd een enorme hoeveelheid kunstwerken van de in Ridderkerk geboren Arie Wols gevonden op de zolder van een woonhuis aan het Steegoversloot in Dordrecht. De weduwe van Wols moet naar een verzorgingshuis en een bewindvoerder wilde de collectie zo snel mogelijk kwijt.

Van Pels weet nog niet wat er uiteindelijk met de kunstverzameling gaat gebeuren. Hij heeft de weduwe van Arie Wols wel al betaald. Hier de reportage die we eerder maakten over de enorme erfenis van Arie Wols.

Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Het Jaar van Nanning Mol: 'Ik scoorde geen punten bij een paardenfan'

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. Nanni...

Het wordt koud! Koudste kerst in 15 jaar op komst

Op kerstavond valt de vorst binnen en volgt misschien wel de koudste kerst in de afgelopen 15 jaar, ...

Hakenkruis geschilderd op regenboog-zebrapad Leerpark

Het regenboog-zebrapad op het Leerpark in Dordrecht is maandag beklad. Er was met zwarte verf onder ...

Brand in machinekamer van binnenvaartschip

Op een binnenvaartschip aan de Lekdijk in Nieuw-Lekkerland heeft dinsdagochtend brand gewoed. Het vu...

Ramen vernield en beklad, hoofdkantoor Fokker opnieuw doelwit

Het hoofdkantoor van Fokker Aerospace in Papendrecht is beklad en ruiten zijn vernield. In de nacht ...

Darter Plaisier stunt op WK, Ambachters leven mee: ‘Vol spanning gekeken’

De stunt van Wesley Plaisier op het WK darts is in zijn woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht niet onopgeme...