gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kunstcollectie Wols gered?

Zwijndrechtenaar Wim van Pelt wil de collectie van de in 1998 overleden kunstenaar Arie Wols redden. De collectie, die bestaat uit zo'n 1500 schilderijen en duizenden pentekeningen, zou terug moeten naar Heerjansdam, de geboorteplaats van Wols.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Vorige week werd de gigantische hoeveelheid kunstwerken gevonden op de zolder van een woonhuis aan het Steegoversloot in Dordrecht. De weduwe van Wols moet naar een verzorgingshuis en een bewindvoerder wil de collectie zo snel mogelijk kwijt.

Tijd om alles te inventariseren en taxeren heeft bewindvoerder Arie Verkerk niet. "Het liefst zou ik dus de collecte ergens zien ondergebracht, zodat alles kan worden tentoongesteld en verkocht". Van Pelt wil dat laatste niet, hij wil de collectie bij elkaar houden.

Zonderling

"Wol was een zonderling", zegt Wim van Pelt. Hij schilderde veel, maar verkocht niks. Ik heb van kenners begrepen dat het werk van hoge kwaliteit is. Ik ben zelf in elk geval erg onder de indruk. Ik vind dat de Heerjansdammers, die Wols hoog hebben zitten, recht hebben op die werken."

De initiatiefnemer van de reddingsactie is al steun aan het mobiliseren. "Ik heb burgemeester Schrijer gevraagd of we de kelder van het Zwijndrechtse gemeentehuis mogen gebruiken als tijdelijke opslagplaats."

Wat er uiteindelijk mee moet gebeuren weet hij nog niet: "Een Arie Wols museum? Wie zal het zeggen, ik heb al de Historische Vereniging en enkele ateliers gevraagd om mee te denken. Eerst maar zien of de bewindvoerder de collectie aan ons wil verkopen."

Lees ook

prorailstreekomroep

Opnieuw uitstel: treinverkeer Dordrecht-Rotterdam op z'n vroegst zondagochtend opgestart

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog langer gestremd na een stroomstoring begin deze week. De schade blijkt groter dan gedacht, waardoor het treinverkeer op zijn vroegst zondagochtend weer wordt opgestart, meldt ProRail.

coalitiepapendrecht

Beoogd gemeentebestuur met PVV is voor start al meerderheid kwijt: 'Ben er ziek van'

Verwarring en frustratie in de Papendrechtse politiek: een dag voordat het nieuwe college van PVV, VVD en Onafhankelijk Papendrecht (OP) zou worden geïnstalleerd, heeft het geen meerderheid meer in de raad. OP-fractielid Hendrika Hoekstra heeft zich afgesplitst van haar partij en gaat als zelfstandig raadslid verder. De geplande benoeming van de nieuwe wethouders gaat dan ook niet door.

IMG_2526

Storing aan slagbomen zorgt voor dichte A15 en lange file

Flinke problemen op de A15 tussen Gorinchem en Rotterdam deze woensdagochtend. De weg was 's nachts dicht vanwege werkzaamheden en had rond 05.00 uur weer open moeten gaan, maar dat kon niet door een storing bij de slagbomen van de Noordtunnel. Daardoor was de weg vanaf Papendrecht dicht en dat zorgde voor vertraging. Inmiddels is de weg weer open.

rwsdrechttunnel

Vrachtwagens in botsing in Drechttunnel, snelweg inmiddels weer vrij

In de Drechttunnel (A16) richting Breda zijn vrijdagochtend meerdere vrachtwagens tegen elkaar gebotst. De rechtertunnelbuis was tot 14.00 uur dicht, daarna was alles opgeruimd en de weg weer vrijgegeven.

tiktokpolitie

Dordtenaar (18) aangehouden nadat hij vuurwapen op TikTok toont

Een 18-jarige Dordtenaar is op woensdag 8 juli aangehouden voor het bezit van een vuurwapen. De politie kwam op het spoor van de verdachte door een foto van het wapen op een openbaar TikTok-account.

Artikelfoto steungezinnen

Deze buurtgezinnen helpen elkaar: ‘Opvoeden hoef je niet alleen te doen’

‘Opvoeden doen we samen’, is het motto van Buurtgezinnen. Een gezin dat tijdelijk wat extra steun kan gebruiken, wordt geholpen door een steungezin uit de buurt. Het maatschappelijke initiatief bestaat al een tijdje in onder meer Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht. Maar sinds dit jaar worden ook in Ridderkerk meerdere gezinnen aan elkaar gekoppeld. “Het geeft mij rust en voldoening”, zegt ‘steunmoeder’ Ellen.