gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kunstenaar: "Hanneken van Dordt hopelijk in 2022"

06e8b74b8f40c2b89ee5265c4db1e8ce

Er komt een kunstwerk op de punt van de stadswerven. Het kunstwerk zal ruim 20 meter hoog worden. Wanneer het kunstwerk er komt is nog niet zeker, kunstenaar Gerard Lentink hoopt op 2022.

Isabel Pijnappels |  | Aangepast op
Kunstenaar Gerard Lentink vertelt in het programma 'Op pad met Ad' over het meters hoge Hanneken van Dordt beeld. Het beeld komt volgens de kunstenaar hopelijk in 2022 op de stadswerven.

Ad van den Herik gaat wekelijks op pad met een Dordtenaar tijdens het programma ‘Op pad met Ad’. In de uitzending van deze week gaat hij op bezoek bij kunstenaar Gerhard Lentink.

Lentink is bezig met het bouwen van een ruim 3 meter hoog schaalmodel. Het schaalmodel is een ijzeren constructie van het beeld van Hanneken van Dordt. Het is de bedoeling dat het kunstwerk uiteindelijk een beeld van ruim 20 meter hoog wordt. Het beeld moet op de punt van de stadswerven komen staan.

Lentink verwacht dat het kunstwerk er in 2023 komt te staan. Hij denkt dat het even gaat duren voordat alle vergunningen rond zijn. Toch hoopt de kunstenaar een jaar eerder al over het water naar het kunstwerk te kunnen kijken.

Lees ook

bachfestival concert 2024

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

burgemeester ter illustratie AI

rechtszaak

Oud-burgemeester Hendrik-Ido-Ambacht ook verdacht van jarenlange ontucht

Oud-burgemeester Herman J. van Hendrik-Ido-Ambacht, die vastzit voor het bezit van kinderporno, wordt nu ook verdacht van ontucht. Hij zou jarenlang een man hebben betast, die veel jonger was dan hij. De ontucht zou gedeeltelijk tijdens zijn burgemeesterschap zijn geweest en ook nog enkele jaren daarna.

zand

Van een gloednieuw fietspad tot een beveiliger: zo komt je straks veilig de rivier over

Om het voor reizigers makkelijker te maken, wordt er een fietspad aangelegd aan de Kerkedreef in Dordrecht. Zo kan de speciale pont op een veiligere manier worden bereikt, zodra de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug starten. En ook aan de overkant wordt er hard gewerkt om alles klaar te maken.

politie 02

Onveiligheidsgevoel in meeste gemeenten gegroeid, ook ervaren sommigen meer overlast

Het onveiligheidsgevoel van inwoners is in de meeste gemeenten in onze streek gestegen ten opzichte van 2023. Ook ervaren de inwoners van een aantal gemeenten meer overlast in de buurt. Dat blijkt uit de Veiligheidsmonitor, een tweejaarlijks terugkerend bevolkingsonderzoek.

Screenshot 2026-06-16 at 20.36.43

Dordtse editie van Swim to Fight Cancer gaat dit jaar niet door

Zwemmen om geld op te halen voor kankeronderzoek. Zeven keer eerder was dat mogelijk in Dordrecht tijdens Swim to Fight Cancer (voorheen City Swim), maar de achtste editie komt dit jaar niet van de grond. “Ik trek het me als voorzitter het meest aan”, vertelt Erik van Heijningen.

6b6fb625-dd66-398f-8d29-f92032775c36

Tim is jongste advocaat van Nederland, maar staat het liefst zo min mogelijk in de rechtbank

Op zijn twintigste werd Tim Groeneweg uit Dordrecht beëdigd als advocaat in Rotterdam, als jongste ooit in Nederland. Maar voor hem draait het werk niet om die titel of leeftijd. “Het gaat om het vertrouwen dat je krijgt.”