gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kunstenaar: "Hanneken van Dordt hopelijk in 2022"

06e8b74b8f40c2b89ee5265c4db1e8ce

Er komt een kunstwerk op de punt van de stadswerven. Het kunstwerk zal ruim 20 meter hoog worden. Wanneer het kunstwerk er komt is nog niet zeker, kunstenaar Gerard Lentink hoopt op 2022.

Isabel Pijnappels |  | Aangepast op
Kunstenaar Gerard Lentink vertelt in het programma 'Op pad met Ad' over het meters hoge Hanneken van Dordt beeld. Het beeld komt volgens de kunstenaar hopelijk in 2022 op de stadswerven.

Ad van den Herik gaat wekelijks op pad met een Dordtenaar tijdens het programma ‘Op pad met Ad’. In de uitzending van deze week gaat hij op bezoek bij kunstenaar Gerhard Lentink.

Lentink is bezig met het bouwen van een ruim 3 meter hoog schaalmodel. Het schaalmodel is een ijzeren constructie van het beeld van Hanneken van Dordt. Het is de bedoeling dat het kunstwerk uiteindelijk een beeld van ruim 20 meter hoog wordt. Het beeld moet op de punt van de stadswerven komen staan.

Lentink verwacht dat het kunstwerk er in 2023 komt te staan. Hij denkt dat het even gaat duren voordat alle vergunningen rond zijn. Toch hoopt de kunstenaar een jaar eerder al over het water naar het kunstwerk te kunnen kijken.

Lees ook

knikkeren

Elise (19) is gekroond tot knikkerkoningin van Noordeloos: 'Daar zeg je geen nee tegen'

In Noordeloos barst deze vrijdagavond een jaarlijkse strijd los: het NK Kuiltje Knikkeren. Al decennialang een traditie in het dorp met heuze knikker-royalty. Elise (19) is dit jaar de knikkerkoningin. ''Dit vergeet ik nooit meer.''

mobiliteitsadviseur

Fiets van de zaak en gratis ov: dit kunnen bedrijven doen om bereikbaar te blijven

Hoe blijf je als bedrijf of instelling bereikbaar voor personeel en klanten, nu de Papendrechtsebrug dicht is? Wie worstelt met die vraag, kan een beroep doen op onder meer Lisette Zwartkruis. Namens Zuid-Holland Bereikbaar denkt zij als mobiliteistadviseur mee over oplossingen. “Bedrijven hebben hele andere dingen aan hun hoofd.”

FOTO ARTIKEL MOLENAAR

Molens zijn ‘niet echt meer nodig’, toch is Mandie molenaar

De 18-jarige Mandie Noorlander heeft wel een hele bijzondere bijbaan. Ze is molenaar van een van de molens op Kinderdijk. Verslaggever Monique komt erachter dat molenaar zijn alleen niet zo makkelijk is als het lijkt.

fotopersburobusinkinvallen

Honderden kilo's drugs en stamp-apparatuur: dit vond de politie in de drugslabs in Dordrecht en Zwijndrecht

In een groot drugsonderzoek waarbij dinsdagavond invallen werden gedaan op meerdere locaties in onder meer Dordrecht en Zwijndrecht, zijn zes verdachten opgepakt. Honderden kilo's drugs, machines voor de productie van drugs en grote hoeveelheden grondstoffen zijn in beslag genomen.

merwedebrugrws

Onbegrip over plotselinge afsluiting Merwedebrug: ‘We hebben twee uur extra omrijtijd’

Het is chaos op de wegen voor vrachtverkeer. Nadat de Papendrechtsebrug (N3) al werd afgesloten vanwege een negen maanden durende renovatie, bleek afgelopen weekend ook de Merwedebrug (A27) niet meer sterk genoeg voor vrachtwagens. Belangenvereniging TLN overweegt zelfs juridische stappen tegen de overheid.

beeldvoorstraat

Tranen en bloemen in straat waar peuter verongelukte: ‘Dit heeft heel veel impact’

Rozen, tekeningen en knuffeltjes. Op de Dordtse Voorstraat worden donderdagochtend steeds meer steunbetuigingen geplaatst op de plek van een fataal ongeluk een dag eerder. Een jong kind kwam na een aanrijding met een bestelbus om het leven. "Ik werd wakker met een knoop in mijn maag."