gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kunstenaar: "Hanneken van Dordt hopelijk in 2022"

06e8b74b8f40c2b89ee5265c4db1e8ce

Er komt een kunstwerk op de punt van de stadswerven. Het kunstwerk zal ruim 20 meter hoog worden. Wanneer het kunstwerk er komt is nog niet zeker, kunstenaar Gerard Lentink hoopt op 2022.

Isabel Pijnappels |  | Aangepast op
Kunstenaar Gerard Lentink vertelt in het programma 'Op pad met Ad' over het meters hoge Hanneken van Dordt beeld. Het beeld komt volgens de kunstenaar hopelijk in 2022 op de stadswerven.

Ad van den Herik gaat wekelijks op pad met een Dordtenaar tijdens het programma ‘Op pad met Ad’. In de uitzending van deze week gaat hij op bezoek bij kunstenaar Gerhard Lentink.

Lentink is bezig met het bouwen van een ruim 3 meter hoog schaalmodel. Het schaalmodel is een ijzeren constructie van het beeld van Hanneken van Dordt. Het is de bedoeling dat het kunstwerk uiteindelijk een beeld van ruim 20 meter hoog wordt. Het beeld moet op de punt van de stadswerven komen staan.

Lentink verwacht dat het kunstwerk er in 2023 komt te staan. Hij denkt dat het even gaat duren voordat alle vergunningen rond zijn. Toch hoopt de kunstenaar een jaar eerder al over het water naar het kunstwerk te kunnen kijken.

Lees ook

brandspouwmuur

Brand in spouwmuren na dakdekwerkzaamheden

In een huis aan de Soeteliefskamp in Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagmiddag brand ontstaan. Dat gebeurde toen dakdekkers op het dak bezig waren met werkzaamheden.

Nieuw project (1)

Zes aanhoudingen in gruwelijke verkrachtingszaak: ‘Alle grenzen zijn overschreden’

Een 18-jarig meisje is vorig jaar door meerdere mannen verkracht op een parkeerplaats in Sliedrecht. Zes verdachten zijn opgepakt, het Openbaar Ministerie (OM) wil hen vervolgen voor opzetverkrachting waarbij er dwang is toegepast en geweld tegen haar is gebruikt.

artikelfoto tandarts

Tandarts te duur? Deze artsen helpen mensen bij klachten

Wie wel met kiespijn rondloopt, maar geen geld heeft voor een bezoek aan de tandarts, kan op zaterdag 10 oktober terecht tijdens de Tandartsdag. In meerdere gemeenten in de Drechtsteden kunnen mensen met urgente klachten die dag gratis worden behandeld. Stichting ANDERS organiseert de dag voor de tweede keer.

asmediaongelukhagi

Kind (1) loopt weg op en wordt geschept

Bij een aanrijding in Boven-Hardinxveld is maandag een 1-jarig kind gewond geraakt. De dreumes was ontsnapt aan de aandacht van de ouders, liep de weg op en werd daar geschept door een auto.

Web TV 75 jaar

Voor een kwartje kijken naar Dappere Dodo: 75 jaar televisie in Nederland

Op 2 oktober 1951 ging de Nederlandse televisie officieel van start. Een televisie stond lang niet in iedere huiskamer. Wie wilde kijken, moest soms naar de buren of het café in de buurt.

googlestreetviewa16a15

Gescheurde afvoerbuis oorzaak van afsluiting fly-over A16/A15

Rijkswaterstaat begint donderdagavond met het dichten van het sinkhole (spoelgat) bij knooppunt Ridderkerk. De oorzaak is een gescheurde afvoerbuis van het regenwater. Volgende week woensdagochtend zijn de werkzaamheden klaar en kunnen weer alle rijstroken worden gebruikt.