gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kunstenaar: "Hanneken van Dordt hopelijk in 2022"

06e8b74b8f40c2b89ee5265c4db1e8ce

Er komt een kunstwerk op de punt van de stadswerven. Het kunstwerk zal ruim 20 meter hoog worden. Wanneer het kunstwerk er komt is nog niet zeker, kunstenaar Gerard Lentink hoopt op 2022.

Isabel Pijnappels |  | Aangepast op
Kunstenaar Gerard Lentink vertelt in het programma 'Op pad met Ad' over het meters hoge Hanneken van Dordt beeld. Het beeld komt volgens de kunstenaar hopelijk in 2022 op de stadswerven.

Ad van den Herik gaat wekelijks op pad met een Dordtenaar tijdens het programma ‘Op pad met Ad’. In de uitzending van deze week gaat hij op bezoek bij kunstenaar Gerhard Lentink.

Lentink is bezig met het bouwen van een ruim 3 meter hoog schaalmodel. Het schaalmodel is een ijzeren constructie van het beeld van Hanneken van Dordt. Het is de bedoeling dat het kunstwerk uiteindelijk een beeld van ruim 20 meter hoog wordt. Het beeld moet op de punt van de stadswerven komen staan.

Lentink verwacht dat het kunstwerk er in 2023 komt te staan. Hij denkt dat het even gaat duren voordat alle vergunningen rond zijn. Toch hoopt de kunstenaar een jaar eerder al over het water naar het kunstwerk te kunnen kijken.

Lees ook

1000132020

Graafmachine in vlammen op in bos, brandweer voorkomt verspreiding vuur

In het Alblasserbos in Papendrecht is zaterdagochtend een graafmachine in brand gevlogen. Het voertuig is volledig in vlammen opgegaan.

pexelsoogbier

Door het pak slaag van Roy (23) ziet horecamedewerker Teun nog steeds dubbel

Met een flinke slok op beukt Roy uit Ridderkerk in een restaurant een man in elkaar. Drie jaar na dato ziet het slachtoffer nog altijd dubbel.

slimme verlichting SLI, googlemaps

Extra verlichting op voetpaden voor hondenuitlaters

Inwoners van Sliedrecht krijgen extra verlichting tijdens het uitlaten van hun honden in de donkere avonduren. De gemeente plaatst zogeheten ‘slimme verlichting’ op drie voetpaden naar hondenuitlaatvoorzieningen.

websitefoto campingdouches terug

Na nieuw koolmonoxidealarm staan de campingdouches weer op de parkeerplaats

Bewoners van de Tourmalijnflat in Ridderkerk zijn het spuugzat: voor de derde keer in twee maanden tijd zijn er hoge concentraties koolmonoxide gemeten. Ze moesten dinsdagavond voor hun eigen veiligheid uit hun huizen. Het gas is nu voor de tweede keer volledig afgesloten. "Het voelt alsof we terug bij af zijn."

broeman over brugsluiting

Transportdirecteur pleit voor meer geld voor infrastructuur: ‘We hollen achteruit’

Het plotselinge vrachtwagenverbod op de Merwedebrug, in combinatie met de afsluiting van de Papendrechtsebrug én de sinds 1 juli geldende kilometerheffing voor vrachtwagens, zorgt voor hoofdbrekens in de transportsector. Marcel Klein van transportbedrijf Boerman in Hardinxveld-Giessendam pleit voor meer investeringen in de Nederlandse infrastructuur. “We dalen af naar een niveau waar we niet willen zitten.”

Copy of _HPV4386media

Dordtenaar Binke (24) wint zilver tijdens American Solar Challenge

Dordtenaar Binke Struik (24) is met het Delft Solar Team tweede geworden tijdens de American Solar Challenge. Het team bouwde hiervoor een zonneauto, waarmee binnen acht dagen ruim 4000 kilometer moest worden afgelegd.