gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kunstenaar Lentink wil nog steeds beeld op punt Stadswerven

9cfa9ba90e6e454b16723f15d973d89f

Een beeld van 18 meter hoogte moet er komen op de punt van de Stadswerven, waar Wantij en Merwede samenkomen. Dat is het plan van de Dordtse kunstenaar Gerhard Lentink.

Leo Roubos |  | Aangepast op
“Het moet een stedemaagd worden,” vertelt Lentink. “Die een stap vooruit zet naar de oude stad toe en naar het water toe. Met in haar handen een schaal van 5 meter in diameter als een soort offerschaal. Daarmee offert ze uit dankbaarheid aan het water, want Dordt heeft veel aan het water te danken.”

Het plan voor het beeld komt eigenlijk al uit 2003 toen hij een 7 meter hoog beeld maakte voor een Belgische stad. De toenmalige Dordtse wethouder Hans Spigt kwam toen me het idee om het beeld op de punt van de stadswerven neer te zetten.

Lentink kwam er al snel achter dat 7 meter op die plek compleet wegvalt en berekende dat een beeld van 18 meter hoogte beter tot zijn recht zou komen.

Lentink gaat in de komende tijd werken aan zijn idee en een maquette maken van 3 meter hoog.

De gemeenteraad zal uiteindelijk moeten beslissen of het beeld van 2 ton er moet komen.

Lees ook

bigriverswebfoto

Big Rivers 2026 losgebarsten: ‘Telefoon uit en genieten’

Kleurrijke outfits, volle pleinen en heel veel muziek: Big Rivers 2026 is vrijdag vrolijk van start gegaan. “We zijn al rond geweest en overal blijven we even hangen”, klinkt het vanuit de zonovergoten Dordtse binnenstad.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Teleurstelling voor 1400 deelnemers: Zoomer Wantijrun vanwege hitte afgelast

De achtste editie van de Zoomer Wantijrun in Dordrecht gaat vanwege de hitte niet door. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelt zich door de verwachte weersomstandigheden genoodzaakt er een streep door te zetten. “Deze beslissing nemen we met pijn in ons hart.”

controlepap

Gemeente ontdekt woonfraude en arbeidsuitbuiting bij controle

De gemeente Papendrecht heeft tijdens een integrale woningcontrole bijna dertig huizen bezocht. Bij een grote meerderheid bleken de zaken niet op orde te zijn. Zo waren bij meerdere adressen mensen aanwezig die niet op dat adres stonden ingeschreven en werden waarschuwingen uitgedeeld vanwege drugsoverlast.

Screenshot_20260629_104001_Instagram

Opvallend stormfilmpje: vlaggenmast naar de bliksem door onweer

De zware onweersbuien dit weekend zorgden op verschillende plekken in onze streek voor schade. In Hardinxveld-Giessendam was de bliksem ingeslagen in een vlaggenmast, die daardoor vlam vatte. De lokale brandweer deelt op Instagram de bijzondere beelden.

bananenpolitie

Dordtenaar vast voor faciliteren invoer cocaïne tussen bananen

Een 39-jarige Dordtenaar is woensdag aangehouden op het industrieterrein in Moerdijk. Hij zou het invoeren van cocaïne hebben gefaciliteerd, meldt de politie.

Bloys van Treslongstraat, google streetview

Eerste nieuwe woningbouwlocatie na wegvallen Middenzone bekend

De plannen voor grootschalige woningbouw in de Middenzone in Dordrecht zijn in duigen gevallen door de nieuwe locatie van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Het college zoekt naar alternatieve locaties om de verloren woningbouw te compenseren. De Bloys van Treslongstraat in Crabbehof is de eerste nieuwe plek die het stadsbestuur bekend heeft gemaakt.