gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kunstenaar Lentink wil nog steeds beeld op punt Stadswerven

9cfa9ba90e6e454b16723f15d973d89f

Een beeld van 18 meter hoogte moet er komen op de punt van de Stadswerven, waar Wantij en Merwede samenkomen. Dat is het plan van de Dordtse kunstenaar Gerhard Lentink.

Leo Roubos |  | Aangepast op
“Het moet een stedemaagd worden,” vertelt Lentink. “Die een stap vooruit zet naar de oude stad toe en naar het water toe. Met in haar handen een schaal van 5 meter in diameter als een soort offerschaal. Daarmee offert ze uit dankbaarheid aan het water, want Dordt heeft veel aan het water te danken.”

Het plan voor het beeld komt eigenlijk al uit 2003 toen hij een 7 meter hoog beeld maakte voor een Belgische stad. De toenmalige Dordtse wethouder Hans Spigt kwam toen me het idee om het beeld op de punt van de stadswerven neer te zetten.

Lentink kwam er al snel achter dat 7 meter op die plek compleet wegvalt en berekende dat een beeld van 18 meter hoogte beter tot zijn recht zou komen.

Lentink gaat in de komende tijd werken aan zijn idee en een maquette maken van 3 meter hoog.

De gemeenteraad zal uiteindelijk moeten beslissen of het beeld van 2 ton er moet komen.

Lees ook

Webfoto

In dit dorp genieten honderden kinderen van de Speel-In: ‘Ieder kind kan hier gewoon lekker kind zijn’

Een groot zomerspektakel voor kinderen. Van timmerdorp tot een gamezone en van een spookhuis tot het laten zetten van een nep-tatoeage. Het kan allemaal bij de Speel-In in Hardinxveld-Giessendam. Het evenement is een soort kindervakantiewerk voor kinderen uit het dorp en omgeving. Extra bijzonder, omdat er maar weinig activiteiten voor deze doelgroep in de buurt te vinden zijn.

lottevandrunen1

Lotte van Drunen wint in eigen land: 'Dit betekent veel'

Lotte van Drunen is naar de derde plaats geklommen in het wereldkampioenschap motorcross. De Sliedrechtse wist beide manches van haar thuisrace in Arnhem te winnen.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHAPENHERDER

Herder Maria zorgt er dagelijks voor dat haar schaapjes op het droge staan

De gemeente Ridderkerk zet schapen in voor natuurlijke begrazing van stukken groen in het dorp. Deze schapen moeten verzorgd worden en wanneer nodig verplaatst worden tussen de stukken groen. Megan is benieuwd hoe het verplaatsen van deze schapen in z’n werk gaat, dus neemt herder Maria van de Velde haar mee.

Still1

Dordtse Ilse wil volwaardig feestartiest worden: ‘Ik kan het niet, maar wil het wel kunnen’

Met miljoenen weergaven op sociale media en tienduizenden volgers is de Dordtse Ilse Visser druk bezig om haar doel te bereiken. De TikTokster wil graag feestartiest worden, er is alleen één grote uitdaging. “Ik weet van mezelf dat ik helemaal niet kan zingen.”

veerwachttijd

Borden met urenlange wachttijd moeten onnodige drukte bij pont voorkomen

Een bijzonder gezicht langs de Provincialeweg in Dordrecht. Gele verkeersborden met ‘Wachttijd tot veer vanaf hier: 4 uur’ wijzen weggebruikers op bijzonder lange wachttijden voor de pont naar Werkendam. Volgens de gemeente hebben de borden te maken met de afsluiting van de Papendrechtsebrug en de alternatieve routes die automobilisten proberen.

alicesprings

Zondag op TV Dordrecht: Big Rivers-concert Alice Springs

Augustus is Big Rivers-maand, met iedere week een concert van de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. De komende zondagen is het slotconcert van Alice Springs te zien op TV Dordrecht.