gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kunstenaar Lentink wil nog steeds beeld op punt Stadswerven

9cfa9ba90e6e454b16723f15d973d89f

Een beeld van 18 meter hoogte moet er komen op de punt van de Stadswerven, waar Wantij en Merwede samenkomen. Dat is het plan van de Dordtse kunstenaar Gerhard Lentink.

Leo Roubos |  | Aangepast op
“Het moet een stedemaagd worden,” vertelt Lentink. “Die een stap vooruit zet naar de oude stad toe en naar het water toe. Met in haar handen een schaal van 5 meter in diameter als een soort offerschaal. Daarmee offert ze uit dankbaarheid aan het water, want Dordt heeft veel aan het water te danken.”

Het plan voor het beeld komt eigenlijk al uit 2003 toen hij een 7 meter hoog beeld maakte voor een Belgische stad. De toenmalige Dordtse wethouder Hans Spigt kwam toen me het idee om het beeld op de punt van de stadswerven neer te zetten.

Lentink kwam er al snel achter dat 7 meter op die plek compleet wegvalt en berekende dat een beeld van 18 meter hoogte beter tot zijn recht zou komen.

Lentink gaat in de komende tijd werken aan zijn idee en een maquette maken van 3 meter hoog.

De gemeenteraad zal uiteindelijk moeten beslissen of het beeld van 2 ton er moet komen.

Lees ook

voormalig politiebureau, google streetview

Dit politiebureau komt binnenkort op de veilingmarkt

Vijf voormalig politiebureaus in Nederland worden op 17 september openbaar geveild. Een van de locaties is het voormalig politiebureau aan de P.A. de Genestetstraat 60 in Dordrecht. In het gebouw is onder andere nog het cellencomplex aanwezig.

businkridderkerkpoltrokmolen

Gewonde bij steekpartij in Ridderkerk, verdachte vast

Bij een steekpartij in Ridderkerk is woensdagavond iemand gewond geraakt. De politie heeft een 16-jarige verdachte aangehouden.

PSX_20260604_044825

Twee auto's gaan in vlammen op bij woning

Twee auto's aan de Zilverreiger in Hendrik-Ido-Ambacht zijn donderdagochtend vroeg uitgebrand. Beide voertuigen stonden op een oprit. Ook de woning is beschadigd. Er raakte niemand gewond.

PSX_20260627_181157

Man aangehouden na mogelijk bespuiten kinderen met pepperspray

Een man heeft zaterdagmiddag mogelijk pepperspray op meerdere kinderen gespoten in Dordrecht. De verdachte is onder bedreiging van een taser aangehouden.

Screenshot_20260629_104001_Instagram

Opvallend stormfilmpje: vlaggenmast naar de bliksem door onweer

De zware onweersbuien dit weekend zorgden op verschillende plekken in onze streek voor schade. In Hardinxveld-Giessendam was de bliksem ingeslagen in een vlaggenmast, die daardoor vlam vatte. De lokale brandweer deelt op Instagram de bijzondere beelden.

WhatsApp-Image-2026-05-07-at-15.06.18-768x576

Slecht wegdek Rijksstraatweg aangepakt: let op omleidingen

De Rijksstraatweg in Ridderkerk wordt vernieuwd. Het wegdek is beschadigd en heeft scheuren, dus is er een nieuwe laag asfalt nodig. Ridderkerkers krijgen daarom in de maand juni op verschillende plekken te maken met omleidingen.