gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kunstenaar Lentink wil nog steeds beeld op punt Stadswerven

9cfa9ba90e6e454b16723f15d973d89f

Een beeld van 18 meter hoogte moet er komen op de punt van de Stadswerven, waar Wantij en Merwede samenkomen. Dat is het plan van de Dordtse kunstenaar Gerhard Lentink.

Leo Roubos |  | Aangepast op
“Het moet een stedemaagd worden,” vertelt Lentink. “Die een stap vooruit zet naar de oude stad toe en naar het water toe. Met in haar handen een schaal van 5 meter in diameter als een soort offerschaal. Daarmee offert ze uit dankbaarheid aan het water, want Dordt heeft veel aan het water te danken.”

Het plan voor het beeld komt eigenlijk al uit 2003 toen hij een 7 meter hoog beeld maakte voor een Belgische stad. De toenmalige Dordtse wethouder Hans Spigt kwam toen me het idee om het beeld op de punt van de stadswerven neer te zetten.

Lentink kwam er al snel achter dat 7 meter op die plek compleet wegvalt en berekende dat een beeld van 18 meter hoogte beter tot zijn recht zou komen.

Lentink gaat in de komende tijd werken aan zijn idee en een maquette maken van 3 meter hoog.

De gemeenteraad zal uiteindelijk moeten beslissen of het beeld van 2 ton er moet komen.

Lees ook

woningbrand bliksem

Bliksem slaat in: brand in woning

In een huis aan de Huygensstraat in Dordrecht is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Buurtbewoners sloegen alarm toen na een blikseminslag brand achter de voordeur zichtbaar was.

fietspaaltjes1

Gevaarlijke fietspaaltjes onder de loep tijdens landelijke paaltjescheckdag

Overbodige fietspaaltjes die op onoverzichtelijke en vooral onveilige plekken staan. Het is een doorn in het oog van de Fietsersbond Drechtsteden. De paaltjes moeten auto’s weren op plekken waar alleen fietsers moeten komen, maar zijn voor diezelfde fietsers vaak een gevaarlijke hindernis. De landelijke paaltjescheckdag op 19 september moet daar verandering in brengen.

Raatsie en Venema

Raatsie en Venema voorlopig aan de kant door blessures

FC Dordrecht-spelers Calvin Raatsie en Nick Venema komen voorlopig niet in actie. Beiden hebben een blessure opgelopen.

boelebolnesboterbeurs

Dit is er te doen op Open Monumentendag in onze streek

Open Monumentendag staat voor de deur. Komend weekend openen in heel Nederland oude (en nieuwere) gebouwen hun deuren voor het publiek. Ook in onze streek is er veel te zien. Wij lichten er een aantal voorbeelden uit.

lottevandrunen1

Lotte van Drunen wint in eigen land: 'Dit betekent veel'

Lotte van Drunen is naar de derde plaats geklommen in het wereldkampioenschap motorcross. De Sliedrechtse wist beide manches van haar thuisrace in Arnhem te winnen.

googlestreetviewa16a15

Gescheurde afvoerbuis oorzaak van afsluiting fly-over A16/A15

Rijkswaterstaat begint donderdagavond met het dichten van het sinkhole (spoelgat) bij knooppunt Ridderkerk. De oorzaak is een gescheurde afvoerbuis van het regenwater. Volgende week woensdagochtend zijn de werkzaamheden klaar en kunnen weer alle rijstroken worden gebruikt.