gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kunstenaar Lentink wil nog steeds beeld op punt Stadswerven

9cfa9ba90e6e454b16723f15d973d89f

Een beeld van 18 meter hoogte moet er komen op de punt van de Stadswerven, waar Wantij en Merwede samenkomen. Dat is het plan van de Dordtse kunstenaar Gerhard Lentink.

Leo Roubos |  | Aangepast op
“Het moet een stedemaagd worden,” vertelt Lentink. “Die een stap vooruit zet naar de oude stad toe en naar het water toe. Met in haar handen een schaal van 5 meter in diameter als een soort offerschaal. Daarmee offert ze uit dankbaarheid aan het water, want Dordt heeft veel aan het water te danken.”

Het plan voor het beeld komt eigenlijk al uit 2003 toen hij een 7 meter hoog beeld maakte voor een Belgische stad. De toenmalige Dordtse wethouder Hans Spigt kwam toen me het idee om het beeld op de punt van de stadswerven neer te zetten.

Lentink kwam er al snel achter dat 7 meter op die plek compleet wegvalt en berekende dat een beeld van 18 meter hoogte beter tot zijn recht zou komen.

Lentink gaat in de komende tijd werken aan zijn idee en een maquette maken van 3 meter hoog.

De gemeenteraad zal uiteindelijk moeten beslissen of het beeld van 2 ton er moet komen.

Lees ook

PSX_20260608_112752

Schoonmakers onwel in bedrijfspand, gebouw tijdelijk afgesloten

Medewerkers van een schoonmaakbedrijf zijn tijdens een klus in Alblasserdam maandag onwel geworden. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio werden zij duizelig, waarna ze snel naar buiten zijn gegaan en de hulpdiensten hebben gealarmeerd.

Zwijndrecht Samen vooruit_1-2

Sluiten azc en rem op sociale huur: de Zwijndrechtse plannen voor de komende jaren

1250 woningen erbij, minder (jeugd)overlast, meer sportende inwoners en een einde aan de asielopvang in het ARA-hotel. De wensenlijst in het nieuwe Zwijndrechtse raadsprogramma ‘Samen vooruit’, dat dinsdag werd ondertekend, is flink. Daarin zijn dit de belangrijkste en meest concrete plannen.

foto vierdaagse

VIERDAAGSE

Onweer zet streep door start Avondvierdaagse: 'We willen geen risico nemen'

De start van de Dordtse Avondvierdaagse wordt een dag uitgesteld. Vanaf de ochtend tot aan 21.00 uur dinsdagavond geldt voor heel ons land code geel: er wordt gewaarschuwd voor onweer en stevige regenbuien. Bij die buien zijn hagel en windstoten mogelijk.

dag-van-de-bouw_tcm26-356290

Papendrechtsebrug opent bouwhekken voor open dag: 'Spannend!'

Altijd al een kijkje willen nemen bij het nieuwe bruggebouw van de Papendrechtsebrug? Deze zaterdag gaan de bouwhekken wagenwijd open voor het publiek. Dit is in het kader van de De Dag van de Bouw.

softdrugs wiet joints Pexels

Burgemeester sluit woning Stadspolders om drugsvondst

Een huis aan het Rudyard Kipling-Erf in Dordrecht is door burgemeester Nanning Mol voor drie maanden gesloten. Na een tip heeft de politie in de woning een grote hoeveelheid softdrugs en wapens gevonden.

dirk kuijt

Dirk Kuijt naar Fenerbahçe, zijn huidige club FC Dordrecht weet van niks

Dirk Kuijt vertrekt naar het Turkse Fenerbahçe. Dat maakte de directeur van de Turkse club donderdagmiddag bekend tijdens een persconferentie. Kuijt wordt daar de assistent van de nieuwe hoofdtrainer Ismail Kartal. Opvallend is dat FC Dordrecht, de club die hij afgelopen seizoen coachte en waar hij ook komend seizoen aan het roer zou staan, van niets weet.