gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kunstenaar Quakkelaar vertrekt van Bagijnhof

De Dordtse kunstenaar Jeannette Quakkelaar vertrekt nog deze maand de hoek van het Bagijnhof en de Lenghenstraat. Het pand – waar ze goedkoop als antikraak in zat - is namelijk verkocht.

Leo Roubos |  | Aangepast op
“Ik ga weg omdat ik een paar maanden geleden te horen heb gekregen van de vastgoedbeheerder waarvan ik dit huur dat de gemeente het pand gaat verkopen,” vertelt Quakkelaar. “En ik wil niet op stel en sprong moeten vertrekken als zij het in hun hoofd hebben. Ik heb de keuze gemaakt op mijn gemakje op te ruimen, opslag te zoeken en nieuwe deuren te openen.”

Hoewel het een mooie plek is, is er nog wel het een en ander loos aan het oude pand. Zo laten er regelmatig stukken los van de sierlijst aan de gevel en vertrouwt ze de elektra in het pand niet. “Er zijn vele gebreken en sommige best gevaarlijk.”

Quakkelaar gaat niet bij de pakken neerzitten. “Ik ben mijn horizon aan het verbreden en andere markten aan het aftasten. Ik ben kunstenaar pur sang en ik ga me nu richten op het tatoeëren. Voorlopig doe ik dat thuis of bij de mensen thuis.”

Lees ook

Artikelfoto Ridderkerk openingstijden

Na 16 jaar discussie kunnen winkels in Ridderkerk open op zondag

Ridderkerkers kunnen vanaf 4 oktober op zondag gaan winkelen. De gemeenteraad keurde donderdag een initiatiefvoorstel voor zondagsopening goed. Het voorstel was ingediend door de coalitiepartijen Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks. Achttien raadsleden stemden voor, elf waren tegen.

hoogblokland

Molenlanden betrekt zorgen van buurgemeente bij verdere uitwerking azc-plan

De gemeente Molenlanden gaat de zorgen die leven bij inwoners van Meerkerk (Vijfheerenlanden) over de komst van een asielzoekerscentrum in het nabijgelegen Hoogblokland, nadrukkelijk betrekken bij de verdere uitwerking van de plannen. Molenlanden wil - als daar behoefte aan is - ook voor deze inwoners een informatiebijeenkomst organiseren.

moestuin Door Eendracht Sterk Papendrecht

Moestuinvereniging vreest voortbestaan als woonwagens komen: 'Onaangenaam verrast'

De toekomst van de volkstuinen bij de Noordhoekse Wiel in Papendrecht is onzeker. De gemeente ziet het terrein namelijk als optie voor mogelijke woonwagenbewoning. Volkstuinvereniging Door Eendracht Sterk (DES) is een petitie begonnen om dat te voorkomen.

IMG-20261004-WA0017 (1)

Geparkeerd busje in brand in Krispijn

In een geparkeerd busje in de Dordtse wijk Krispijn heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Dat gebeurde in de Albert Neuhuysstraat.

moldor

Dordrecht zet in op gezamenlijke vuurwerkshow, verenigingen en clubs krijgen geen vergunning

De gemeente Dordrecht gaat voor de jaarwisseling geen vergunningen voor een vuurwerkshow verlenen aan clubs en verenigingen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in de uitzending van 'In Gesprek Met' op TV Rijnmond. Met die beslissing sluit Dordt zich aan bij tal van andere gemeenten in de regio.

boelebolnesboterbeurs

Dit is er te doen op Open Monumentendag in onze streek

Open Monumentendag staat voor de deur. Komend weekend openen in heel Nederland oude (en nieuwere) gebouwen hun deuren voor het publiek. Ook in onze streek is er veel te zien. Wij lichten er een aantal voorbeelden uit.