gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kunstenaar Quakkelaar vertrekt van Bagijnhof

De Dordtse kunstenaar Jeannette Quakkelaar vertrekt nog deze maand de hoek van het Bagijnhof en de Lenghenstraat. Het pand – waar ze goedkoop als antikraak in zat - is namelijk verkocht.

Leo Roubos |  | Aangepast op
“Ik ga weg omdat ik een paar maanden geleden te horen heb gekregen van de vastgoedbeheerder waarvan ik dit huur dat de gemeente het pand gaat verkopen,” vertelt Quakkelaar. “En ik wil niet op stel en sprong moeten vertrekken als zij het in hun hoofd hebben. Ik heb de keuze gemaakt op mijn gemakje op te ruimen, opslag te zoeken en nieuwe deuren te openen.”

Hoewel het een mooie plek is, is er nog wel het een en ander loos aan het oude pand. Zo laten er regelmatig stukken los van de sierlijst aan de gevel en vertrouwt ze de elektra in het pand niet. “Er zijn vele gebreken en sommige best gevaarlijk.”

Quakkelaar gaat niet bij de pakken neerzitten. “Ik ben mijn horizon aan het verbreden en andere markten aan het aftasten. Ik ben kunstenaar pur sang en ik ga me nu richten op het tatoeëren. Voorlopig doe ik dat thuis of bij de mensen thuis.”

Lees ook

dji_fly_20251203_124222_556_1764762214256_photo_optimized (1)

Zonsverduistering in trek: geen kaartjes meer te koop voor speciale avond bij de sterrenwacht

De speciale publieksavond die de Dordtse sterrenwacht Mercurius organiseert vanwege een gedeeltelijke zonsverduistering en de jaarlijkse Perseïden-meteorenregen, is al helemaal volgeboekt. Het evenement op 12 augustus heeft met ruim driehonderd aanmeldingen de maximale capaciteit bereikt, zo laat de sterrenwacht weten.

biesboschharmblom

Vastlopen ligt op de loer: watersporters gewaarschuwd voor lage waterstand

Wie de komende weken met een motorboot de Biesbosch in wil, doet er goed aan zich voor te bereiden. Door de aanhoudende droogte staan veel kreken uitzonderlijk laag en raken ze steeds meer begroeid met waterplanten en algen. "De plantengroei is wel een dingetje."

IMG-20260804-WA0032

Man aangehouden in huis Zwijndrecht, nepwapen gevonden

Een man is maandagmiddag aangehouden in zijn huis in Zwijndrecht. Volgens de politie gebeurde dit na een conflict "waarbij een mogelijk vuurwapen werd gezien". Uiteindelijk bleek het om een nepwapen te gaan.

pexels-markusspiske-218445

Stroomstoring in Stadspolders verholpen na ruim een uur

Meer dan tweeduizend huishoudens in de Dordtse wijk Stadspolders hebben dinsdagochtend zonder stroom gezeten. De oorzaak van de stroomstoring was een defecte kabel, meldt netbeheerder Stedin.

dirkhavenstraat

Supermarkt en slagerij ontruimd na brand

Een supermarkt en naastgelegen slagerij aan de Havenstraat in Ridderkerk zijn maandagochtend ontruimd geweest vanwege brand. Het vuur ontstond tijdens werkzaamheden bij de slagerij. Tientallen mensen moesten naar buiten.

streetviewmaps

Indringer steelt kleding van Dordtse voetbalclub

Een man is vorige week woensdag binnengedrongen bij VV Wieldrecht in Dordrecht, meldt de Dordtse politie woensdag op Instagram. De man heeft kledingstukken van de voetbalvereniging meegenomen.