gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kunstenaar Quakkelaar vertrekt van Bagijnhof

De Dordtse kunstenaar Jeannette Quakkelaar vertrekt nog deze maand de hoek van het Bagijnhof en de Lenghenstraat. Het pand – waar ze goedkoop als antikraak in zat - is namelijk verkocht.

Leo Roubos |  | Aangepast op
“Ik ga weg omdat ik een paar maanden geleden te horen heb gekregen van de vastgoedbeheerder waarvan ik dit huur dat de gemeente het pand gaat verkopen,” vertelt Quakkelaar. “En ik wil niet op stel en sprong moeten vertrekken als zij het in hun hoofd hebben. Ik heb de keuze gemaakt op mijn gemakje op te ruimen, opslag te zoeken en nieuwe deuren te openen.”

Hoewel het een mooie plek is, is er nog wel het een en ander loos aan het oude pand. Zo laten er regelmatig stukken los van de sierlijst aan de gevel en vertrouwt ze de elektra in het pand niet. “Er zijn vele gebreken en sommige best gevaarlijk.”

Quakkelaar gaat niet bij de pakken neerzitten. “Ik ben mijn horizon aan het verbreden en andere markten aan het aftasten. Ik ben kunstenaar pur sang en ik ga me nu richten op het tatoeëren. Voorlopig doe ik dat thuis of bij de mensen thuis.”

Lees ook

fotoberovingvrouwSLI

Bejaarde vrouw (81) op slinkse wijze bestolen van sieraden, dader jaar de cel in

Een bejaarde vrouw uit Sliedrecht is vorig jaar op een brutale manier beroofd van haar sieraden. De diefstal op klaarlichte dag en heeft grote gevolgen voor de dame, die niet meer alleen over straat mag lopen. “Zeer brutaal en geraffineerd”, aldus de rechtbank, die dader E.A. (31) één jaar celstraf oplegt.

tempFileForShare_20260725-123127

Beschonken bestuurder slingert met 40 kilometer per uur over A16

Een man is enkele nachten terug aangehouden omdat hij met een slakkengang over de A16 reed, meermaals tegen de vangrail botste en in de berm tot stilstand kwam. Niet geheel verrassend: de bestuurder was onder invloed van alcohol.

fotopersburobusink

Grote brand verwoest volkstuintjes, paard raakt gewond

Aan de Arie Schaapweg in Dordrecht is vrijdagochtend brand uitgebroken in een schuur. Daarbij kwam veel rook vrij. Inmiddels is de brand onder controle, maar nog niet volledig geblust.

treinzwi

Komende dagen geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam

Treinreizigers, opgelet. Vanwege werkzaamheden aan het spoor rijden vanaf dinsdagochtend tot en met vrijdagavond geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam. Ook de hogesnelheidslijn tussen Rotterdam en Breda is gestremd.

thumb website Ed Nijmeegse Vierdaagse

Ed (64) heeft een hekel aan wandelen, maar loopt toch voor 42e keer de vierdaagse

De wekker gaat dinsdagochtend vroeg voor de 64-jarige Ed Grootveld als de Nijmeegse Vierdaagse weer voor de deur staat. Het is voor de Sliedrechter al de 42e keer dat hij meeloopt, slechts één keer moest hij in al die jaren zelf noodgedwongen stoppen. “Het is ook zo zwaar. Ik weet dat ik het weer ga halen, maar je moet niet vragen hoe.”

foto artikel reacties hia straatnaam

Zo reageren inwoners op veroordeling oud-burgemeester: ‘Ik vind het een beetje dubbel’

Een oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht is veroordeeld voor het bezit van kinderporno. Herman J. heeft een celstraf gekregen van een jaar, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Als reactie op de uitspraak zijn alle straatnaambordjes van de naar de oud-burgemeester vernoemde straat, weggehaald. En dat levert gemixte reacties op in het dorp.