Dordrecht, Netherlands

Kunstenaar toont werk voordat het naar Zuid-Afrika verhuist

In het atelier van Gerhard Lentink is de komende weken het werk Tuffo te zien. Het stelt een duikende man voor. Daarna verhuist het definitief naar Zuid-Afrika.
Leo Roubos | 18 mei 2018 18:11 | Aangepast op 18 mei 2018 18:11
Tuffo is gemaakt in opdracht van de Youngblood Foundation en komt te hangen in de vide van het Beautiful Life Building in Kaapstad.

In totaal is Lentink 26 maanden met het beeld bezig geweest. Inmiddels is het meer dan zeven meter lang en weegt het 400 kilo. Het wordt straks in drie delen verscheept.

Tuffo is te zien in het atelier van Lentink aan de Wijnstraat 119 van 26 mei tot en met 10 juni. Iedereen kan het gratis komen bekijken. In het atelier hangen ook de foto’s van hoe het beeld tot stand is gekomen.

Meest gelezen

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Lees ook

Fenomenale Brand voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden

Lucinda Brand is zaterdag voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. De Dordtse was in ...

Cyberbingo moet ouderen weerbaarder maken tegen cybercriminaliteit: 'Criminelen gaan heel geraffineerd te werk'

Bingo en ouderen is een combinatie die goed bij elkaar past. Als je het aangename ook nog eens met h...

FC Dordrecht raakt topscorer Eduardo kwijt: ‘Ik zag hem met de dag groeien’

Een mooie transfer is op komst voor Yannick Eduardo. De spits die dit seizoen al twaalf keer scoorde...

Uitstekende tweede helft bezorgt FC Dordrecht zege bij Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een 1-2 zege geboekt bij Vitesse. In de Gelredome herstelde de ploeg...

Laatste moestuin in PFAS-pilot aangepakt, maar zorgen blijven

Na de moestuinen in Sliedrecht en Papendrecht wordt momenteel de grond van Tuindersvereniging Winger...

37 locaties door gemeente Dordrecht nader onderzocht op PFAS

De gemeente Dordrecht gaat dit jaar 37 locaties laten onderzoeken waar mogelijk PFAS in de bodem aan...