gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kunstenaars fleuren pijlers Dordtse brug op

aa57aaad93065cb89e8165630d2c9cda

Zestig lokale, nationale en internationale kunstenaars nemen de grauwe pijlers van de Zwijndrechtse brug onder handen. Vier van de vijf pijlers worden aan weerszijden voorzien van een enorme schildering, eentje wordt maar aan één kant bewerkt met graffiti van hoog niveau.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Het festijn Meeting of Styles moest eigenlijk één weekend met publiek worden, maar door de coronaregels is het uitgesmeerd over meerdere weekends. Het werk is nu zo'n beetje op de helft en wat vooral opvalt zijn de enorme verschillen. "Maar dat is juist de bedoeling", zegt Sammy Schakel, één van de organisatoren.

"Het is een ontmoeting van stijlen. Kunstenaars uit allerlei landen bedenken samen een idee en werken dat gezamenlijk uit." Nikos, uit Parijs, is van het kunstenaarscollectief Loveletters: "vandaag werk ik samen met een Italiaan, een Duitser en twee Nederlanders."

Hij benadrukt het belang van samenwerking: "een baas hebben we niet nodig, we bedenken samen een compositie en bespreken dan; wat zetten we aan de zijkanten, wie pakt de bovenkant, wie de onderkant en dan werken we de compositie samen uit. Soms symmetrisch, soms juist a-symmetrisch."

Schakel hoopt het evenement jaarlijks in Dordrecht te kunnen herhalen: "we krijgen zoveel positieve reacties. Dus als die corona voorbij is zouden we het graag in één weekend willen doen. Of deze werken dan weer overgeschilderd worden? Tsja, sommige zijn wel erg gaaf, maar ja, zo gaat dat overal ter wereld."

Lees ook

steigervaltom

Steiger valt om en komt terecht tegen pand aan de overkant

Een steiger is zondagmiddag omgevallen aan de Wijnstraat in Dordrecht. De stellage kwam daarbij tegen het raamwerk van het pand aan de overkant van de straat terecht, waar een ruit sneuvelde.

mesenbijl

Man valt mensen in het centrum lastig, blijkt bijl en groot mes op zak te hebben

De politie heeft een man opgepakt die begin vorige week meerdere mensen in het centrum van Dordrecht heeft lastiggevallen. Bij het fouilleren van de man bleek dat hij een groot mes en een bijl op zak had.

bae

Seunggyun Bae wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord

De Zuid-Koreaanse voetballer Seunggyun Bae is ook komend seizoen speler van FC Dordrecht. De 19-jarige middenvelder wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord, meldt de Dordtse club.

foto

Vakantieganger Jary vlucht voor enorme Franse bosbrand: ‘Wij moesten zo snel mogelijk weg’

Geniet je in Frankrijk van een welverdiende vakantie, moet je halsoverkop weg van de camping door een enorme bosbrand. Het overkomt Jary de Hon (59) uit Hardinxveld-Giessendam, die midden in de nacht zijn spullen moet pakken.

FOTO ARTIKEL MOLENAAR

Molens zijn ‘niet echt meer nodig’, toch is Mandie molenaar

De 18-jarige Mandie Noorlander heeft wel een hele bijzondere bijbaan. Ze is molenaar van een van de molens op Kinderdijk. Verslaggever Monique komt erachter dat molenaar zijn alleen niet zo makkelijk is als het lijkt.

Burgemeester Winklerplein

Meer suswachten op Burgemeester Winklerplein in strijd tegen overlast

De gemeente Sliedrecht gaat vaker suswachten inzetten op het Burgemeester Winklerplein. Reden daarvoor is het toenemende aantal meldingen van overlast door jongeren.