gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kunstenaars op meest kwetsbare moment te zien in Pictura

9aec7e2c0b966f749ad94675f050df8a

In Pictura op de Voorstraat momenteel een bijzondere tentoonstelling; het is er namelijk een waar je de kunstenaar bezig ziet aan zijn of haar werken. Het gaat om de Experimentele Project weken waarin vijf kunstenaars in de kamers van Pictura bezig kunnen zijn met hun kunstwerken terwijl er bezoekers rondlopen.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
"Het is heel tof om de kunstenaars te ontmoeten en bezig te zien," vertelt, zelf kunstenaar, Ralf Kokke. "En om ze op hun meest kwetsbare moment te zien, eigenlijk. Tijdens het maakproces en dat is echt super eng. Dingen kunnen mislukken en mensen kunnen alles zien wat je doet en er wat van vinden."

Astrid Meijer, ook kunstenaar, vult aan: "Het hangt er van af op welk punt je bent. Als je net op een soort kruispunt bent en denkt hoe moet ik nu verder, dan moet je dat eigenlijk even alleen doen."

Astrid is bezig met oude voetballen. "Het is een materiaal wat mij heel erg fascineert en ik ben daar nieuwe beelden van aan het maken. Ik zag er op slag wat in." Zij ontdekte een afgedankte verzameling waar er één bij zat die echt helemaal versleten was. "Ik zag alle lagen van het materiaal en dat fascineerde mij meteen."

Meer bijzondere verhalen en kunstwerken zijn nog tot en met 18 oktober te zien in Pictura op de Voorstraat.

Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

brandweer talmastraat ha-gi

Gasleiding geraakt tijdens werkzaamheden in Hardinxveld-Giessendam

Een gasleiding is geraakt tijdens werkzaamheden aan de Talmastraat in Hardinxveld-Giessendam. Hierdoor ontstond buiten een woning een gaslekkage.

Screenshot 2026-06-16 at 20.36.43

Dordtse editie van Swim to Fight Cancer gaat dit jaar niet door

Zwemmen om geld op te halen voor kankeronderzoek. Zeven keer eerder was dat mogelijk in Dordrecht tijdens Swim to Fight Cancer (voorheen City Swim), maar de achtste editie komt dit jaar niet van de grond. “Ik trek het me als voorzitter het meest aan”, vertelt Erik van Heijningen.

archieffotopolitie

Vechtpartijen in Brabant na bekerfinale met Zwijndrechtse club

Een bekerfinale tussen voetbalclubs ZVV Pelikaan uit Zwijndrecht en Kozakken Boys uit Werkendam heeft afgelopen weekend voor vechtpartijen in Brabant gezorgd. Eerst ging het mis na de finale in Wijk en Aalburg, later raakte iemand gewond bij een restaurant in Werkendam.

fotooverval

Man (21) vrijgesproken van medeplegen overval dankzij liegende medeverdachte

Hij was wel aanwezig tijdens een woningoverval in Alblasserdam, maar toch spreekt de rechtbank Lawand A. (21) vrij. De verdachte dacht namelijk dat hij spullen op ging halen bij het slachtoffer, maar dat bleek een leugen van een medeverdachte.

yv202662293A08770

Eerste training FC Dordrecht op de dag van afscheid Kuijt: ‘Via de voordeur naar buiten’

Op de dag dat FC Dordrecht weer terug op het trainingsveld was, nam hoofdtrainer Dirk Kuijt afscheid aan de Krommedijk. De deal is namelijk rond: Kuijt gaat als assistent-trainer bij zijn oude club Fenerbahçe aan de slag. “Dat is dan ook de voetballerij, dan moet je weer doorschakelen.”

studiodewitt

Een nieuwe Studio De Witt: presentator Ronald Roël te gast

Hoofdgast in Studio De Witt is zaterdag Ronald Roël. De radiomaker, die jarenlang de Zwijndrechtse politiek op de voet volgde, zet een punt achter zijn lokale radiocarrière. Als interviewer en presentator van ATOS Radio groeide hij uit tot een bekend gezicht van de lokale omroep.