gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kunstkerk krijgt glazen uitbouw

9bf40aa03690dcf6e680b860f1ad689b.jpg

Een serre en een extra hofje moeten de Kunstkerk nieuw elan geven. Projectontwikkelaar Dudok presenteerde woensdagavond zijn plannen voor de expositieruimte, waar voortaan kunst te zien moet zijn voor alle Dordtenaren.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Het karkas van het gebouw aan de Museumstraat blijft hetzelfde, maar de achterliggende gebouwen worden verwijderd en vervangen door een glazen serre. Die benadrukt de al open ruimte van de Kunstkerk en maakt het gebouw geschikt voor zijn toekomstige doel: fotoexposities.

Voor de tentoonstellingen wordt samengewerkt met het Dordrechts Museum en het Fotomuseum in Rotterdam. Bovendien wil Dudok bioscoop The Movies aankopen en de horeca daar nieuw leven in blazen. In de Kunstkerk hoeft er dan geen horeca te komen.


Om het Dordrechts Museum beter met The Movies, het Hof van Nederland en de rest van de stad te verbinden, komt er naast het pand een hofje om door heen te wandelen. Op het verzoek van bewoners wordt deze hof 's avonds gesloten, om wildplassers en rondhangende mensen te voorkomen.

Ook in de kerk wordt de boel grondig gerenoveerd. Rotte plekken en waterschade wordt gerepareerd en het orgel blijft. Wel wordt het bordes weggehaald, omdat die voor de ramen hangt.


Voor het zover is moet er alleen nog een hoop gebeuren. De bouwvergunning wordt binnenkort aangevraagd. De projectonwikkelaar hoopt dat er begin 2019 met het werk gestart kan worden, zodat de renovatie eind volgend jaar klaar kan zijn.


De plannen voor de kunstkerk worden grotendeels gedragen door de buurt. Wel hadden direct omwonenden kritiek op de verhoging van het gebouw. Daardoor zouden zij minder lichtinval in huis hebben, met hen gaat Dudok in gesprek om tot een oplossing te komen.

Foto: impressie van de achterkant van de nieuwe Kunstkerk (Foto: Dudok)

Lees ook

20260323163821.jpg

Tientallen meters riet in brand langs dijk

Flinke rookwolken langs de Rivierdijk in Hardinxveld-Giessendam maandagmiddag. Langs de dijk stond een groot stuk riet in brand.

lucky.png

Lagere straf voor 'Lucky' die ex-vriendin en voormalig schoonmoeder vermoordde

Het gerechtshof in Den Haag heeft Minh V., alias ‘Lucky’, veroordeeld tot 26 jaar en acht maanden cel. Hij is schuldig bevonden aan doodslag op zijn ex-schoonmoeder en poging moord op zijn ex-partner. Het Openbaar Ministerie had levenslang geëist.

01 vormgeving_RTV Dordrecht nieuws.00_01_49_48.Still001.png

Dit zijn de gevolgen van voorkeurstemmen voor de nieuwe Dordtse raad

Voorkeurstemmen hebben in Dordrecht gevolgen voor GroenLinks-PvdA, DENK en Forum voor Democratie. Bij DENK heeft de lijstduwer meer stemmen gekregen dan de lijsttrekker, bij GroenLinks-PvdA valt de nummer vijf buiten de boot. En dat terwijl die partij zes zetels kreeg.

Gemeentehuis Papendrecht

D66 stelt vragen over timing van brief over financiële tekorten

De D66-fractie in de gemeenteraad van Papendrecht heeft vragen gesteld aan het college over de timing van een raadsinformatiebrief over nieuwe dreigende tekorten op de gemeentebegroting. De brief kwam volgens D66 "net niet op tijd voor inwoners om mee te nemen in het bepalen van de stemkeuze voor de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.”

fotocorrado.png

Afgeleide vrouw rijdt chauffeur dood op A15: rechtbank neemt eis OM over

Vrachtwagenchauffeur Nikita W. (27) krijgt een maximale taakstraf van 240 uur. Volgens de rechtbank is zij verantwoordelijk voor de dood van een medetrucker uit Oud-Alblas, die werd aangereden toen hij langs de A15 zijn spanbanden controleerde.

IMG_1618.jpg

Lotte van Drunen pakt in Spanje WK-punt tussen de mannen

Motorcrosser Lotte van Drunen heeft dit weekend een punt overgehouden aan een WK-wedstrijd tussen de mannen. In Spanje eindigde ze haar races op plek 21 en 20.