gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kunstschilder Henk Helmantel schildert Grote Kerk

1fb77f8712aef98931bf6d217f576f0f

De bekende stilleven en kerkinterieur schilder Henk Helmantel is vanmorgen begonnen met het maken van een schilderij van de Grote Kerk.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Hij gaat dit schilderij maken op verzoek van de Vereniging Vrienden van de Grote Kerk in het kader van de herdenking 400 jaar Dordtse Synode die in het najaar herdacht gaat worden. De Grote Kerk is het enige bestaande gebouw in Dordt wat nog een directe link heeft met de Synode die op 13 november 1618 plaats vond en waarbij predikanten, professoren en politici uit heel Europa in Dordrecht bijeen kwamen.

Henk Helmantel gaat het schilderij op verzoek maken, niet in opdracht, want op deze manier werkt Helmantel. Hij maakt het schilderij en biedt het dan aan de stad aan om het te kopen.

Naast een kerkinterieur gaat Helmantel ook een aantal stillevens maken met Dordtse objecten die hij uitgezocht heeft bij het Regionaal Archief en het Dordrechts Museum.

In november zullen de schilderijen samen met ouder werk van Henk Helmantel in de Grote Kerk.&

Lees ook

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.

elcobrinkman

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman (78) overleden

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman is op 78-jarige leeftijd overleden na een kort ziekbed. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt, meldt de NOS.

villakinderdijk

Deze villa was 100 jaar van dezelfde familie en staat nu te koop: ‘Prijs rond de 7 miljoen’

In 1917 werd er in Kinderdijk een luxe villa aan de Lek opgeleverd. Honderd jaar lang was het enorme huis in de handen van één ondernemersfamilie. Tot nu, want de woning staat sinds deze week in de verkoop. “De prijs kan zomaar oplopen tot zeven miljoen euro.“

Gondel 3

Van Asterix en Obelix tot Casa de Papel: sprookjesachtige gondelvaart

Gondels met daarop het Gallische dorpje van Asterix en Obelix, de Spaanse bank uit de serie La Casa de Papel en het ballonnenhuisje uit de film Up. Het is een greep uit de vijfentwintig prachtige kunstwerken die zaterdagavond voorbijvaren op de rivier de Giessen tijdens de Gondelvaart. Iedere gondel brengt zijn eigen verhaal tot leven en trekt veel bekijks langs de kant. “Het is sprookjesachtig!”

yv20260916A1C00377

Oplossing voor blessureleed onder keepers: FC Dordrecht haalt ervaren doelman

FC Dordrecht voegt per direct een nieuwe doelman toe aan de selectie. Yanick van Osch, oud-doelman van onder meer Fortuna Sittard, SC Cambuur en RKC Waalwijk, tekent een contract aan de Krommedijk tot medio 2027.

riversidecarclassic25

Kinderen mogen meerijden in klassieke auto's bij Riverside Car Classic

De Riverside Car Classic gaat zaterdag voor de achtste keer van start. Dit evenement, waarbij zo’n 40 klassieke auto’s meedoen, start langs de Oude Maas aan de Laan der Verenigde Naties bij Ames Cupra. Aan het eind van de route mogen ook kinderen instappen.