gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kunstschilder Henk Helmantel schildert Grote Kerk

1fb77f8712aef98931bf6d217f576f0f

De bekende stilleven en kerkinterieur schilder Henk Helmantel is vanmorgen begonnen met het maken van een schilderij van de Grote Kerk.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Hij gaat dit schilderij maken op verzoek van de Vereniging Vrienden van de Grote Kerk in het kader van de herdenking 400 jaar Dordtse Synode die in het najaar herdacht gaat worden. De Grote Kerk is het enige bestaande gebouw in Dordt wat nog een directe link heeft met de Synode die op 13 november 1618 plaats vond en waarbij predikanten, professoren en politici uit heel Europa in Dordrecht bijeen kwamen.

Henk Helmantel gaat het schilderij op verzoek maken, niet in opdracht, want op deze manier werkt Helmantel. Hij maakt het schilderij en biedt het dan aan de stad aan om het te kopen.

Naast een kerkinterieur gaat Helmantel ook een aantal stillevens maken met Dordtse objecten die hij uitgezocht heeft bij het Regionaal Archief en het Dordrechts Museum.

In november zullen de schilderijen samen met ouder werk van Henk Helmantel in de Grote Kerk.&

Lees ook

N214 provinciale weg

De N214 gaat op de schop: dit gaat er gebeuren

De provincie Zuid-Holland begint vrijdag aan groot en langdurig onderhoud op de N214. Om te grote hinder te beperken en de Alblasserwaard goed bereikbaar te houden, zullen de werkzaamheden in verschillende fases plaatsvinden.

FOTOTHUMB ARTIKEL WEBSITE

Werkzaamheden Papendrechtsebrug op schema, ondanks zomerhitte

De werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug lopen vooralsnog allemaal op schema, ondanks een hitteprotocol dat de afgelopen maand op sommige dagen ingelast moest worden. De sloopfase is de komende maand nog in volle gang, daarna kan het opbouwen van de brugkelder beginnen.

Gondel 3

Van Asterix en Obelix tot Casa de Papel: sprookjesachtige gondelvaart

Gondels met daarop het Gallische dorpje van Asterix en Obelix, de Spaanse bank uit de serie La Casa de Papel en het ballonnenhuisje uit de film Up. Het is een greep uit de vijfentwintig prachtige kunstwerken die zaterdagavond voorbijvaren op de rivier de Giessen tijdens de Gondelvaart. Iedere gondel brengt zijn eigen verhaal tot leven en trekt veel bekijks langs de kant. “Het is sprookjesachtig!”

nk20260828NKS01156

FC Dordrecht met ruime cijfers onderuit op Volendamse kermisavond

FC Dordrecht is hard onderuit gegaan op bezoek bij FC Volendam. De formatie van trainer Paul Nuijten verloor met 6-1, mede dankzij eigen fouten in de opbouw. Vier doelpunten van Henk Veerman deden de Schapekoppen definitief de das om, Vetkal scoorde aan Dordtse kant.

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

boelebolnesboterbeurs

Dit is er te doen op Open Monumentendag in onze streek

Open Monumentendag staat voor de deur. Komend weekend openen in heel Nederland oude (en nieuwere) gebouwen hun deuren voor het publiek. Ook in onze streek is er veel te zien. Wij lichten er een aantal voorbeelden uit.