Dordrecht, Netherlands

Kunstveiling tijdens open dag Helianthus voor Wereldkankerdag

Kunstveiling Helianthus
Voor het eerst stond de open dag van inloophuis Helianthus in het teken van een kunstveiling, waarbij werken van het eigen schildersklasje en lokale kunstenaars onder de hamer gingen. De veiling vond plaats op zaterdag 1 februari en was in het kader van Wereldkankerdag, 4 februari, en bracht ruim 2000 euro op.
Redactie Streek 56 | Jasmijn Thomassen | 4 februari 2025 15:10 | Aangepast op 4 februari 2025 15:10
De kunstveiling was “een bijzonder moment” vertelt Angelique Verhoef, één van de organisatoren op de open dag. Naast schilderijen uit de kunstklas van Helianthus werden er andere kunstwerken geveild, waaronder een bijzonder houten beeld van lokale kunstenaar Gwen Garcia.

“Ik maakte dit houten beeld en toen viel een van de borsten van het vrouwelijke lichaam eraf. Daardoor wist ik dat ik het moest schenken aan een kankerfonds en niet zelf moest verkopen. Ik ben meerdere vriendinnen verloren aan kanker en dit kunstwerk heeft gewoon zo moeten zijn,” vertelt de kunstenaar over zijn werk.

Helianthus is een centrum voor mensen met kanker en naasten daarvan. Ze organiseren ook verschillende activiteiten voor mensen met kanker en mensen die hersteld zijn van deze ziekte, waaronder het schildersklasje. De kunstklas heeft het afgelopen jaar dusdanig veel schilderijen gemaakt dat een veiling een mooie manier was om de werken een nieuw thuis te geven en tegelijkertijd financiële steun te bieden aan het inloophuis.
Gwen Garcia met houten beeld RTV Dordrecht
Bezoekers van de open dag konden niet alleen genieten van de kunstwerken, maar ook in gesprek gaan met werknemers, vrijwilligers en deelnemers van Helianthus. Het inloophuis blijft zich inzetten om steun en een warm welkom te bieden aan iedereen die dat nodig heeft. Ook zoeken zij actief vrijwilligers en nodigen zij geïnteresseerde uit om binnen te lopen.

In 2024 ging RTV Dordrecht langs bij een schilderklas van Helianthus, vanwege het 10-jarig jubileum van de stichting. Bekijk die beelden hieronder.

Meest gelezen

Auto van de weg gereden, politie zoekt getuigen

Jonathan Sekeris | 13 feb 2025 10:44

Lees ook

Rose Leenheer (13) zet zich in voor nazorg ex-kankerpatiënten: 'Je valt in een gat'

Rose Leenheer kreeg op negenjarige leeftijd kanker en werd maandenlang met chemotherapie behandeld. ...

Cheque voor Stichting Haarwensen: Meer haarwerken voor kankerpatiënten

Soroptimistclub Merwekring, een club die zich inzet voor vrouwen en meisjes, heeft een cheque van 3....

Ex-kankerpatiënt Rose Leenheer (13) krijgt erespeld Alblasserdam

Rose Leenheer uit Alblasserdam heeft de erespeld van de gemeente ontvangen. De 13-jarige is 26 maand...

Mieneke leeft nog dankzij speciale medicatie tegen kanker

Mieneke van der Meulen heeft een zeldzame vorm van leukemie, chronische myeloïde leukemie (CML). Maa...

Zichtbare en onzichtbare littekens tonen tijdens Wereldkankerdag

Zo’n 4 procent van alle Nederlanders heeft kanker. Dat zijn duizenden mensen. Speciaal voor hen is 4...

Deel beelden Park Merwestein wordt weggehaald

In 2021 werd ter gelegenheid van 800 jaar stad een beeldenroute in Park Merwestein onthuld. Verschil...