gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kunstwerk als prullenbak

Een kleurrijk kunstwerk van kunstenaar Tony Bruys genaamd ‘The Cleaning Dutchman’ moet zorgen voor minder zwerfvuil. Het kunstwerk is gisteren gedoopt door wethouder Rinette Reynvaan.

Inge de Bruyn |  | Aangepast op
Een kleurrijk kunstwerk van kunstenaar Tony Bruys genaamd ‘The Cleaning Dutchman’ moet zorgen voor minder zwerfvuil. Het kunstwerk is gisteren gedoopt door wethouder Rinette Reynvaan.


Het kunstwerk bestaat uit palen die geverfd zijn in de kleuren rood, blauw en geel. Met de palen wordt een driehoek gecreëerd met in het midden een afvalzak.


Bruys is een Dordtse Doorpakker. Dat zijn vrijwilligers die zwerfvuil opruimen en proberen tegen te gaan. Ze organiseren speciale opruimacties met buurtbewoners en zorgen er zo voor dat in alle wijken van Dordrecht opgeruimd wordt.


Bruys maakt kunstwerken van zwerfvuil dat hij tegenkomt tijdens zijn opruimrondes in Dordrecht. Hij doet dit om Dordtenaren bewust te maken van zwerfvuil. Bruys is ook de man achter de kunstwerken op stokken die zijn te vinden langs de provinciale weg.


Er zijn inmiddels 400 ‘Dordtse Doorpakkers’.

Lees ook

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_03_25_15.Still001

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang sluit, is deze pont van groot belang

De MRD Striker. Het zegt je waarschijnlijk niks, maar het is een naam die voetgangers en fietsers tussen Dordrecht en Papendrecht de komende maanden veelvuldig tegenkomen. Die pont dient namelijk als alternatief voor de afgesloten Papendrechtsebrug, de Streekomroep kreeg ‘m alvast te zien.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Slachtoffer dodelijke woningbrand Rotterdam komt uit Zwijndrecht

De persoon die afgelopen zondag om het leven is gekomen bij een woningbrand in Rotterdam-Zuid, is een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Dat heeft de politie bekend gemaakt. De politie doet nog onderzoek naar hoe hij om het leven is gekomen.

drod 07

Van de Krommedijk naar Kralingen: FC Dordrecht raakt Van Vianen kwijt

Daniël van Vianen verruilt FC Dordrecht voor Excelsior. De talentvolle middenvelder uit Groot-Ammers tekent voor drie seizoenen plus optie voor nog een jaar in het Rotterdamse Kralingen.

IMG_8007 (1)

Deze minibusjes zijn gloednieuw én heel handig tijdens lange brugsluiting

Een wandeling naar de dichtstbijzijnde bushalte. Het klinkt heel simpel, maar niet voor iedereen in onze streek is het vanzelfsprekend. Voor die mensen is de Wijkhopper, een klein busje die korte ritjes aflegt, essentieel. Al helemaal als de Papendrechtsebrug binnenkort negen maanden dicht is voor al het verkeer.

Nieuw project

Gewapende beroving op lachgasverkopers laat diepe sporen na, OM eist taakstraffen

Vier verdachten van een gewelddadige en gewapende beroving op twee lachgasverkopers hoeven, als het aan het Openbaar Ministerie (OM) ligt, niet terug de cel in. De broers dachten in april 2022 lachgas te verkopen op een parkeerterrein in Hardinxveld-Giessendam, maar eindigden in het ziekenhuis.