Dordrecht, Netherlands

Kunstwerk als prullenbak

Een kleurrijk kunstwerk van kunstenaar Tony Bruys genaamd ‘The Cleaning Dutchman’ moet zorgen voor minder zwerfvuil. Het kunstwerk is gisteren gedoopt door wethouder Rinette Reynvaan.
Inge de Bruyn | 3 september 2015 12:28 | Aangepast op 3 september 2015 12:28
Een kleurrijk kunstwerk van kunstenaar Tony Bruys genaamd ‘The Cleaning Dutchman’ moet zorgen voor minder zwerfvuil. Het kunstwerk is gisteren gedoopt door wethouder Rinette Reynvaan.


Het kunstwerk bestaat uit palen die geverfd zijn in de kleuren rood, blauw en geel. Met de palen wordt een driehoek gecreëerd met in het midden een afvalzak.


Bruys is een Dordtse Doorpakker. Dat zijn vrijwilligers die zwerfvuil opruimen en proberen tegen te gaan. Ze organiseren speciale opruimacties met buurtbewoners en zorgen er zo voor dat in alle wijken van Dordrecht opgeruimd wordt.


Bruys maakt kunstwerken van zwerfvuil dat hij tegenkomt tijdens zijn opruimrondes in Dordrecht. Hij doet dit om Dordtenaren bewust te maken van zwerfvuil. Bruys is ook de man achter de kunstwerken op stokken die zijn te vinden langs de provinciale weg.


Er zijn inmiddels 400 ‘Dordtse Doorpakkers’.

Lees ook

De Stemming in Molenlanden: ‘Het is mikken op de stoepjes’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Nieuwe kinderopvang opent op plek Happy4Kids

Een nieuwe kinderopvang opent haar deuren op de locatie waar de beruchte kinderopvang Happy4Kids eer...

Azc's Molenlanden hot topic, wat staat er in de verkiezingsprogramma's?

Geen enkele partij in de gemeente Molenlanden was en is tegen de komst van asielzoekerscentra. Wel s...

Van zittend reanimeren tot kleine wondjes: tientallen beeldbelgesprekken voorkomen misverstanden ambulancedienst

De Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid heeft al tientallen keren zorg kunnen verlenen via beeldbellen ...

De Stemming in Hendrik-Ido-Ambacht: ‘Ik erger me wel echt aan zwerfafval’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Dordrecht Kiest: Vierde debat donderdag te zien op TV Dordrecht

Het vierde en laatste lijsttrekkersdebat ‘Dordrecht kiest’ is deze donderdag vanaf 18:00 uur te zien...