gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kunstwerk als prullenbak

Een kleurrijk kunstwerk van kunstenaar Tony Bruys genaamd ‘The Cleaning Dutchman’ moet zorgen voor minder zwerfvuil. Het kunstwerk is gisteren gedoopt door wethouder Rinette Reynvaan.

Inge de Bruyn |  | Aangepast op
Een kleurrijk kunstwerk van kunstenaar Tony Bruys genaamd ‘The Cleaning Dutchman’ moet zorgen voor minder zwerfvuil. Het kunstwerk is gisteren gedoopt door wethouder Rinette Reynvaan.


Het kunstwerk bestaat uit palen die geverfd zijn in de kleuren rood, blauw en geel. Met de palen wordt een driehoek gecreëerd met in het midden een afvalzak.


Bruys is een Dordtse Doorpakker. Dat zijn vrijwilligers die zwerfvuil opruimen en proberen tegen te gaan. Ze organiseren speciale opruimacties met buurtbewoners en zorgen er zo voor dat in alle wijken van Dordrecht opgeruimd wordt.


Bruys maakt kunstwerken van zwerfvuil dat hij tegenkomt tijdens zijn opruimrondes in Dordrecht. Hij doet dit om Dordtenaren bewust te maken van zwerfvuil. Bruys is ook de man achter de kunstwerken op stokken die zijn te vinden langs de provinciale weg.


Er zijn inmiddels 400 ‘Dordtse Doorpakkers’.

Lees ook

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_03_06.Still002

GSC/ODS uit opnieuw onvrede over Stadspark-plan: ‘Club dreigt ten onder te gaan’

GSC/ODS heeft opnieuw een brandbrief naar de Dordtse gemeenteraad gestuurd. De voetbalclub vreest voor de gevolgen van het Stadspark XL-plan en hoopt de lokale politici wakker te schudden. “Als het plan wordt doorgezet, is onze club ten dode opgeschreven.”

Simav-48

3D-spel van molenstichting genomineerd voor prijs

Molenstichting SIMAV (Stichting tot Instandhouding van Molens in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden) is genomineerd voor de VriendenLoterij Molenprijs 2026. De stichting maakt kans op 50.000 euro met het educatieve project ‘Waar is de molenaar?’. Vanaf deze woensdag kan het publiek op het 3D-spel van SIMAV stemmen.

coalitiepapendrecht

PVV niet in nieuw college Papendrecht? 'Politiek niet uit te leggen'

De PVV is uitgespeeld in de coalitievorming in Papendrecht. Dat zegt Nikita de Ruiter, fractievoorzitter van de partij die bij de afgelopen gemeenteraadsverkiezingen de meeste stemmen kreeg. Volgens De Ruiter wordt de PVV buiten de coalitie gehouden en zijn nu zes andere partijen met elkaar in gesprek om te kijken of zij formatiegesprekken kunnen gaan voeren.

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.

businkbotsing

Weg bezaaid met glas na botsing, auto's zwaar beschadigd

Twee auto's zijn maandagavond met elkaar in botsing gekomen op de Noordendijk in Dordrecht. Een van de voertuigen werd daarbij in de flank geraakt en is flink beschadigd.