gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kunstwerk als prullenbak

Een kleurrijk kunstwerk van kunstenaar Tony Bruys genaamd ‘The Cleaning Dutchman’ moet zorgen voor minder zwerfvuil. Het kunstwerk is gisteren gedoopt door wethouder Rinette Reynvaan.

Inge de Bruyn |  | Aangepast op
Een kleurrijk kunstwerk van kunstenaar Tony Bruys genaamd ‘The Cleaning Dutchman’ moet zorgen voor minder zwerfvuil. Het kunstwerk is gisteren gedoopt door wethouder Rinette Reynvaan.


Het kunstwerk bestaat uit palen die geverfd zijn in de kleuren rood, blauw en geel. Met de palen wordt een driehoek gecreëerd met in het midden een afvalzak.


Bruys is een Dordtse Doorpakker. Dat zijn vrijwilligers die zwerfvuil opruimen en proberen tegen te gaan. Ze organiseren speciale opruimacties met buurtbewoners en zorgen er zo voor dat in alle wijken van Dordrecht opgeruimd wordt.


Bruys maakt kunstwerken van zwerfvuil dat hij tegenkomt tijdens zijn opruimrondes in Dordrecht. Hij doet dit om Dordtenaren bewust te maken van zwerfvuil. Bruys is ook de man achter de kunstwerken op stokken die zijn te vinden langs de provinciale weg.


Er zijn inmiddels 400 ‘Dordtse Doorpakkers’.

Lees ook

wijkagentjack

Belg (19) in gestolen voertuig klemgereden door politie

De politie heeft een automobilist van de weg geplukt die door Ridderkerk reed in een gestolen voertuig. De 19-jarige Belg is opgepakt en de auto is in beslag genomen.

burgderaadtsingel2

Onduidelijke situatie fietsoversteekplaats: gemeente gaat borden plaatsen

De gemeente Dordrecht gaat extra snelheidsborden plaatsen bij de nieuwe fietsoversteekplaats aan de Burgemeester de Raadtsingel. Op sociale media regent het reacties van mensen die de nieuwe verkeerssituatie op die plek onveilig vinden.

fotorb

Nieuwjaar begint voor Brandon met harddrugs en dollemansrit: ‘Zorgelijk patroon’

Waar de meeste mensen met oliebollen en champagne aan 2026 begonnen, stapt Brandon K. (31) onder invloed van harddrugs achter het stuur. Wat volgt is een achtervolging, een aanhouding met verzet en maandenlang cel. “Een pro-criminele houding”, constateert reclassering.

pexels-pavel-danilyuk-5858056

Dordtse horeca moet vanaf 1 oktober weer exploitatievergunning hebben

Nieuwe horecaondernemers in Dordrecht hebben vanaf 1 oktober weer een exploitatievergunning nodig. De gemeenteraad heeft besloten deze vergunning opnieuw in te voeren. Voor ondernemers die al een horecazaak hebben, geldt een overgangsregeling.

fotoapuasdf

‘Ik stond op een berg’, toen belde FC Dordrecht en nu is Paul Nuijten hoofdtrainer

FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten en zijn voorganger Dirk Kuijt zijn allebei voetbaldieren, maar in hun loopbaan zit een wereld van verschil. “Mijn voetbalcarrière is niet noemenswaardig”, lacht de 33-jarige Brabander, die in een persoonlijk gesprek over zijn achtergrond, de reden voor zijn nieuwe avontuur en zijn eerste week vertelt.

treinen Station Dordrecht

Spoorproblemen tussen Dordrecht en Rotterdam: minder treinen

Vanwege een seinstoring reden er woensdagochtend minder treinen tussen Dordrecht en Rotterdam. De eerste treinen vielen uit rond 08.00 uur.