gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kunstwerk als prullenbak

Een kleurrijk kunstwerk van kunstenaar Tony Bruys genaamd ‘The Cleaning Dutchman’ moet zorgen voor minder zwerfvuil. Het kunstwerk is gisteren gedoopt door wethouder Rinette Reynvaan.

Inge de Bruyn |  | Aangepast op
Een kleurrijk kunstwerk van kunstenaar Tony Bruys genaamd ‘The Cleaning Dutchman’ moet zorgen voor minder zwerfvuil. Het kunstwerk is gisteren gedoopt door wethouder Rinette Reynvaan.


Het kunstwerk bestaat uit palen die geverfd zijn in de kleuren rood, blauw en geel. Met de palen wordt een driehoek gecreëerd met in het midden een afvalzak.


Bruys is een Dordtse Doorpakker. Dat zijn vrijwilligers die zwerfvuil opruimen en proberen tegen te gaan. Ze organiseren speciale opruimacties met buurtbewoners en zorgen er zo voor dat in alle wijken van Dordrecht opgeruimd wordt.


Bruys maakt kunstwerken van zwerfvuil dat hij tegenkomt tijdens zijn opruimrondes in Dordrecht. Hij doet dit om Dordtenaren bewust te maken van zwerfvuil. Bruys is ook de man achter de kunstwerken op stokken die zijn te vinden langs de provinciale weg.


Er zijn inmiddels 400 ‘Dordtse Doorpakkers’.

Lees ook

5a186b107b87fc9659d2d58399a887a2.jpg

Ruim 130 instellingen uit onze streek brengen dakloosheid in beeld: ‘Het is hard nodig'

Om het aantal daklozen in onze streek goed in beeld te krijgen, worden in negen gemeenten speciale tellingen gehouden. Er wordt gezocht naar onzichtbare dak- en thuislozen, met als doel om in kaart te brengen hoeveel het er precies zijn. “Men denkt vaak aan de man op het bankje op straat of de mensen in de opvang, maar het is echt een stuk breder dan dat."

tempFileForShare_20260513-171909.jpg

Noordtunnel dicht na ongeluk, meer dan een uur vertraging op A15

De Noordtunnel is woensdagmiddag tijdelijk dicht geweest in de richting van Gorinchem. Dit na een ongeluk tussen drie voertuigen. Wel leverde de botsing een lange file op: volgens Rijkswaterstaat was de vertraging op de A15 meer dan een uur.

opma breidel.png

‘Iedereen verdient een plek’, Ad bezoekt Cultureel Educatief Centrum Dordrecht

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad duikt in de wereld van het Cultureel Educatief Centrum Dordrecht (CECD). Gevestigd op de plek waar ooit treinkaartjes werden verkocht, heeft het centrum een belangrijke functie in de verhalen rond diversiteit en inclusie. Maar het streeft ook naar aandacht voor en erkenning van de slavernijgeschiedenis van de stad.

drugslab SLI.png

Politie zwaarbewapend bij ontmanteling van drugslab

Aan de Lelystraat in Sliedrecht is woensdag een drugslab ontmanteld. De politie was daarbij aanwezig met vuurwapens. Twee verdachten zijn aangehouden. Het gaat om een 49-jarige man uit Dordrecht en een 47-jarige Vlaardinger.

wasbeer.png

Gedode Dordtse wasbeer: politiek reageert verontwaardigd, museum wil het dier graag hebben

De wasbeer die deze week werd gesnapt in de bevoorradingsruimte van Maasplaza in Dordrecht, maakt veel los. Zo roeren Dordtse politici zich en wil het Natuurhistorisch Museum Rotterdam het dier graag tentoonstellen. De wasbeer werd maandagnacht gevangen en afgemaakt, omdat het als bedreiging voor andere dieren wordt gezien. “Zegt iets over spanning tussen mens en natuur.”

jeugdboa.png

Alblasserdam stelt eerste jeugd-BOA aan: 'Voor de jongeren, tegen overlast'

De gemeente Alblasserdam heeft alsnog een jeugd-BOA aangesteld. Die moet zichtbaar zijn in de wijken, op scholen en bij evenementen en werkt samen met onder meer jongerenwerk, politie en het onderwijs.