gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kunstwerk toch gesloopt

Het kunstwerk aan de Romboutslaan is toch gesloopt. Eén van de makers pleitte voor behoud van het Climbing Structure, maar de gemeente vindt het niet bijzonder genoeg.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het kunstwerk stond nog als enige overeind tussen het puin. Wekenlange sloopwerkzaamheden hadden het naastgelegen schoolgebouw al doen verdwijnen. Het object was niet alleen kunst. Het was tegelijkertijd een klimmuur die werd gebruikt tijdens de gymles.

Een paar maanden geleden leek het kunstwerk gespaard te worden. Toen een verhuizing vier ton bleek te kosten, veranderde dat. Volgens het Dordrechts Museum en de gemeente


stonden de kosten niet in verhouding met de waarde. Bovendien was er geen plek gevonden waar het kunstwerk heen zou moeten.

De gemeente was eigenlijk geen partij. De grond is van het Da Vinci College en die had afgesproken het terrein leeg op te zullen leveren. De onderwijsinstantie zei ook geen belang meer te hebben bij het kunstwerk. Op het nu bijna lege stuk grond komen huizen.

Het kunstwerk is in 1986 gemaakt en bestond uit twee delen. De boog was gemaakt door Wim Korvinus. Het hoekige deel was gemaakt door Boudewijn Payens. Die laatste kwam afgelopen zomer terug naar Dordrecht om zijn kunstwerk nog een keer te bekijken. Hij was zich niet bewust van de dreigende sloop.

Lees ook

2609066002

Auto zwaar beschadigd na crash; twee mannen met alcohol op zeggen niet te hebben gereden

Een auto is afgelopen weekend zwaar beschadigd geraakt bij een eenzijdig ongeval in Hardinxveld-Giessendam. De politie trof bij de auto twee mannen aan die onder invloed waren van alcohol, maar beiden verklaarden niet te hebben gereden.

PSX_20260827_002259

Barbecue vliegt in brand in geparkeerde bestelbus

Een geparkeerde bestelbus in Hendrik-Ido-Ambacht heeft in de nacht van woensdag op donderdag schade opgelopen, nadat er brand uitbrak in de laadruimte. De eigenaar van de bus zou volgens Rijnmond zelf al een eerste bluspoging hebben gedaan, maar belde de brandweer toen dit niet lukte.

nepagentomroepmaxpolitie

Minderjarige nepagent licht oudere vrouw op en verstopt buit in onderbroek

In Dordrecht zijn twee nepagenten aangehouden. Het gaat om een 16-jarige jongen en een 18-jarige man uit Rotterdam. Ze sloegen donderdag toe in Tilburg bij een oudere vrouw, die haar pinpas en -code had afgestaan. De buit werd teruggevonden in de onderbroek van één van de verdachten.

FOTO BOSWACHTER

Nieuwe diersoorten ontdekken en oude plankjes vervangen: dit doet boswachter Wouter

Wandelen door prachtige natuurgebieden, het horen van de geluiden van ijsvogels en het goed controleren van alle paden. Een boswachter is van alle markten thuis en boswachter Wouter Boer moet zelfs een klusjesman in zich hebben. Megan komt er al snel achter dat een boswachter niet alleen maar van de natuur kan genieten, maar dat er veel meer bij komt kijken.

Stier in greppel

Brandweer redt stier uit sloot

Aan de Peilkade in Papendrecht is woensdagochtend een stier uit een sloot gered. Het rund kwam om onbekende reden in de greppel terecht, maar bleef verder ongedeerd.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: het Zuigkwintet

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt staat zaterdag theatervoorstelling 'De Stem van Dordt' centraal. De voorstelling is van het Dordtse gezelschap Het Dordts Zuigkwintet.