gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kunstwerk toch gesloopt

Het kunstwerk aan de Romboutslaan is toch gesloopt. Eén van de makers pleitte voor behoud van het Climbing Structure, maar de gemeente vindt het niet bijzonder genoeg.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het kunstwerk stond nog als enige overeind tussen het puin. Wekenlange sloopwerkzaamheden hadden het naastgelegen schoolgebouw al doen verdwijnen. Het object was niet alleen kunst. Het was tegelijkertijd een klimmuur die werd gebruikt tijdens de gymles.

Een paar maanden geleden leek het kunstwerk gespaard te worden. Toen een verhuizing vier ton bleek te kosten, veranderde dat. Volgens het Dordrechts Museum en de gemeente


stonden de kosten niet in verhouding met de waarde. Bovendien was er geen plek gevonden waar het kunstwerk heen zou moeten.

De gemeente was eigenlijk geen partij. De grond is van het Da Vinci College en die had afgesproken het terrein leeg op te zullen leveren. De onderwijsinstantie zei ook geen belang meer te hebben bij het kunstwerk. Op het nu bijna lege stuk grond komen huizen.

Het kunstwerk is in 1986 gemaakt en bestond uit twee delen. De boog was gemaakt door Wim Korvinus. Het hoekige deel was gemaakt door Boudewijn Payens. Die laatste kwam afgelopen zomer terug naar Dordrecht om zijn kunstwerk nog een keer te bekijken. Hij was zich niet bewust van de dreigende sloop.

Lees ook

fotoman

Man steekt N3 over voor gevallen fiets en laat kinderen achter in auto op afrit

Een man heeft zaterdag een opzienbarende actie uitgehaald op de N3 bij Dordrecht. De bestuurder stak namelijk de weg over nadat een fiets van zijn auto was gevallen. Een langsrijdende weginspecteur greep halverwege in.

stille tocht Kalilu 02.jpg

Tweehonderd mensen lopen stille tocht voor neergestoken Kalilu (21): 'Dit doet mij goed'

Een stille tocht voor de 21-jarige Kalilu in Zwijndrecht heeft zo'n 200 mensen op de been gebracht. De jongeman werd vorige week neergestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in het dorp en overleed later aan zijn verwondingen. Vrienden, familie en buurtbewoners bewezen Kalilu de laatste eer. "Dit laat zien dat veel mensen om hem gaven."

politie 01

Aantal woninginbraken in deze gemeente bijna verdubbeld, minder fraudegevallen

Het aantal woninginbraken in Hendrik-Ido-Ambacht is het afgelopen jaar fors gestegen, zo blijkt uit de Veiligheidsrapportage van die gemeente. Ook het aantal diefstallen bij bedrijven en instanties steeg, net als het aantal fietsen dat is gestolen. Wel is er een daling zichtbaar in meldingen over fraudegevallen.

PSX_20260529_191757

Onweer legt levenswerk van familie in de as, maar gezin krijgt volop steun: 'We gaan zeker terug'

Slechts één bliksemslag legde de woning en het levenswerk van de familie Brand in de as. Anderhalve week na de brand in Bleskensgraaf kunnen Jaap en Marina het nog steeds niet geloven. Toch zegt het stel vooral dankbaar te zijn, ondanks het verlies van hun huis: "De hulp die we krijgen is met geen pen te beschrijven."

MuurschilderingNoordtribune

Buitenkant tribune FC Dordrecht ondergaat metamorfose: ‘Ziel van de club zichtbaar’

De Noordtribune van FC Dordrecht is een kunstwerk rijker. Aan de buitenkant van het M-Scores Stadion is een nieuwe muurschildering zichtbaar, die begin volgende maand officieel zal worden onthuld. Het kunstwerk is gemaakt door kunstenaar Bram Verbrugge, die input vanuit supporters heeft verwerkt in de mural.

artikelfoto oversteken stadspolders

Omwonenden willen aanpassing bij deze oversteekplaats: 'Je hebt amper tijd'

Bewoners van de Dordtse wijk Stadspolders maken zich zorgen over de voetgangersoversteekplaats bij winkelcentrum De Bieshof. Vooral ouderen en mensen die slecht ter been zijn zouden de overkant niet altijd halen voordat het verkeerslicht weer op rood springt. Volgens omwonenden leidt dat geregeld tot onveilige situaties.