gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kunstwerk toch gesloopt

Het kunstwerk aan de Romboutslaan is toch gesloopt. Eén van de makers pleitte voor behoud van het Climbing Structure, maar de gemeente vindt het niet bijzonder genoeg.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het kunstwerk stond nog als enige overeind tussen het puin. Wekenlange sloopwerkzaamheden hadden het naastgelegen schoolgebouw al doen verdwijnen. Het object was niet alleen kunst. Het was tegelijkertijd een klimmuur die werd gebruikt tijdens de gymles.

Een paar maanden geleden leek het kunstwerk gespaard te worden. Toen een verhuizing vier ton bleek te kosten, veranderde dat. Volgens het Dordrechts Museum en de gemeente


stonden de kosten niet in verhouding met de waarde. Bovendien was er geen plek gevonden waar het kunstwerk heen zou moeten.

De gemeente was eigenlijk geen partij. De grond is van het Da Vinci College en die had afgesproken het terrein leeg op te zullen leveren. De onderwijsinstantie zei ook geen belang meer te hebben bij het kunstwerk. Op het nu bijna lege stuk grond komen huizen.

Het kunstwerk is in 1986 gemaakt en bestond uit twee delen. De boog was gemaakt door Wim Korvinus. Het hoekige deel was gemaakt door Boudewijn Payens. Die laatste kwam afgelopen zomer terug naar Dordrecht om zijn kunstwerk nog een keer te bekijken. Hij was zich niet bewust van de dreigende sloop.

Lees ook

businkblekersdijk

Brand in keuken onder controle

In een huis aan de Blekersdijk in Dordrecht heeft vrijdagochtend korte tijd brand gewoed. De brand brak rond 11.15 uur uit in de keuken en is begonnen in het koffiezetapparaat.

bae

Seunggyun Bae wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord

De Zuid-Koreaanse voetballer Seunggyun Bae is ook komend seizoen speler van FC Dordrecht. De 19-jarige middenvelder wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord, meldt de Dordtse club.

politie 01

Jongen (17) vast voor negen aanrandingen

De politie heeft een aanhouding verricht na meerdere meldingen van vrouwelijke fietsers die de afgelopen weken zijn betast in Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht. De verdachte, een 17-jarige man uit Hendrik-Ido-Ambacht, wordt verdacht van negen aanrandingen.

ringrijk Zwijndrecht Streekomroep

Jongeman op fatbike betast fietsters: zeven meldingen in korte tijd

In Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht zijn in de afgelopen weken zeven vrouwelijke fietsers betast door iemand op een fatbike. Omdat onderzoek tot nu toe niets heeft opgeleverd, worden getuigen of andere slachtoffers opgeroepen zich te melden. Mogelijk zijn er meer slachtoffers.

vrachtwagenbioscoop

Vrachtwagenbioscoop belicht femicide: 'Leer de signalen herkennen'

Een bijzondere verschijning deze dag op de Spuiboulevard in Dordrecht. Voor het Stadskantoor staat een vrachtwagenbioscoop, waarin een korte film en een expositie te zien zijn over femicide en signalen van geweld in relaties.

treinstationdordrecht

Treinen tussen Dordrecht en Rotterdam rijden weer

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is dinsdagochtend weer volledig opgestart, nadat het een week heeft platgelegen na een stroomstoring. Wel worden nog werkzaamheden uitgevoerd aan de sporen langs het perron bij Rotterdam Stadion, maar dit heeft geen gevolgen voor de dienstregeling.