Dordrecht, Netherlands

Kunstwerk toch gesloopt

Het kunstwerk aan de Romboutslaan is toch gesloopt. Eén van de makers pleitte voor behoud van het Climbing Structure, maar de gemeente vindt het niet bijzonder genoeg.
Peter Tromp | 16 december 2016 12:50 | Aangepast op 16 december 2016 12:50
Het kunstwerk stond nog als enige overeind tussen het puin. Wekenlange sloopwerkzaamheden hadden het naastgelegen schoolgebouw al doen verdwijnen. Het object was niet alleen kunst. Het was tegelijkertijd een klimmuur die werd gebruikt tijdens de gymles.

Een paar maanden geleden leek het kunstwerk gespaard te worden. Toen een verhuizing vier ton bleek te kosten, veranderde dat. Volgens het Dordrechts Museum en de gemeente


stonden de kosten niet in verhouding met de waarde. Bovendien was er geen plek gevonden waar het kunstwerk heen zou moeten.

De gemeente was eigenlijk geen partij. De grond is van het Da Vinci College en die had afgesproken het terrein leeg op te zullen leveren. De onderwijsinstantie zei ook geen belang meer te hebben bij het kunstwerk. Op het nu bijna lege stuk grond komen huizen.

Het kunstwerk is in 1986 gemaakt en bestond uit twee delen. De boog was gemaakt door Wim Korvinus. Het hoekige deel was gemaakt door Boudewijn Payens. Die laatste kwam afgelopen zomer terug naar Dordrecht om zijn kunstwerk nog een keer te bekijken. Hij was zich niet bewust van de dreigende sloop.

Meest gelezen

Traumaheli landt op N3 na ongeluk op Papendrechtsebrug

Redactie Streekomroep | 12 dec 2025 12:08

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Onderzoek wijst uit: PFAS-stof TFA zit hier niet meer in de bodem dan op andere plekken

Deze streek heeft niet meer trifluorazijnzuur (TFA) in de bodem en het water dan andere delen van Ne...

Deze wijk krijgt er bijna 40 sociale huurwoningen bij: 'Duurzaam, comfortabel en toegankelijk'

Wielwijk krijgt er 39 sociale huurwoningen bij. De bouw is woensdag officieel van start gegaan aan d...

Tientallen minima verwend: dit ziekenhuis gaat voor nieuwe kersttraditie

De kerstman, kerstmuziek, kerstballen en met kerstservetten versierde tafels. Alles in het Albert Sc...

Gedetineerde steelt hart van gevangenismedewerker: onmiddellijk ontslag

Een medewerker van de gevangenis in Dordrecht is vorige maand ontslagen vanwege een relatie met een ...

Reis mee naar een niet bestaande planeet: 'Ik wil mensen laten nadenken over de toekomst'

Zijn we bang voor de toekomst en hoe gaat die eruit zien? Het zijn de vragen die kunstenaar Evelien ...

Prijs voor Van Drunen, die Verstappen verslaat op Sportgala: ‘Heel speciaal’

De prijzenkast van Lotte van Drunen blijft zich maar vullen. Het Sliedrechtse motorcrosstalent werd ...