gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kunstwerk toch gesloopt

Het kunstwerk aan de Romboutslaan is toch gesloopt. Eén van de makers pleitte voor behoud van het Climbing Structure, maar de gemeente vindt het niet bijzonder genoeg.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het kunstwerk stond nog als enige overeind tussen het puin. Wekenlange sloopwerkzaamheden hadden het naastgelegen schoolgebouw al doen verdwijnen. Het object was niet alleen kunst. Het was tegelijkertijd een klimmuur die werd gebruikt tijdens de gymles.

Een paar maanden geleden leek het kunstwerk gespaard te worden. Toen een verhuizing vier ton bleek te kosten, veranderde dat. Volgens het Dordrechts Museum en de gemeente


stonden de kosten niet in verhouding met de waarde. Bovendien was er geen plek gevonden waar het kunstwerk heen zou moeten.

De gemeente was eigenlijk geen partij. De grond is van het Da Vinci College en die had afgesproken het terrein leeg op te zullen leveren. De onderwijsinstantie zei ook geen belang meer te hebben bij het kunstwerk. Op het nu bijna lege stuk grond komen huizen.

Het kunstwerk is in 1986 gemaakt en bestond uit twee delen. De boog was gemaakt door Wim Korvinus. Het hoekige deel was gemaakt door Boudewijn Payens. Die laatste kwam afgelopen zomer terug naar Dordrecht om zijn kunstwerk nog een keer te bekijken. Hij was zich niet bewust van de dreigende sloop.

Lees ook

IMG_8044

‘Spannend, maar ook heel leuk’: Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester

Oguzhan Batasun (11) is de nieuwe kinderburgemeester van Dordrecht. Hij werd dinsdag officieel geïnstalleerd en volgt Isabeth van Heusden op.

politie

Acht aanhoudingen na inval in bedrijfspand en huis

Een 35-jarige Dordtenaar is maandag opgepakt bij een inval in een bedrijfspand en huis in Barendrecht. De politie ontdekte daar 100 kilo cocaïne. In totaal zijn acht aanhoudingen verricht.

businkziekenhuislekkage

Lekkage in ziekenhuis, behandeling stopgezet

In een technische ruimte van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht is donderdagochtend een lek ontstaan. Daardoor is de angiokamer, een ruimte waar patiënten worden behandeld aan bloedvaten, deze dag niet te gebruiken. Ook is één behandeling stopgezet, aldus het ziekenhuis.

kiltunneldicht

Kiltunnel in beide richtingen dicht vanwege veiligheidsoefening

De Kiltunnel tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard is maandagavond in beide richtingen dicht. Hulpdiensten voeren van 19.00 uur tot 00.00 uur een grootschalige veiligheidsoefening uit in de tunnel.

afbeeldingwinkels

Aanpak winkeldiefstal supermarkten leidt tot 7 winkelverboden en tientallen waarschuwingen

De samenwerking tussen drie Sliedrechtse supermarkten om winkeldiefstal en overlast tegen te gaan, heeft in acht maanden tijd geleid tot zeven collectieve winkelverboden. Dit betekent dat deze mensen een jaar lang niet welkom zijn in de drie aangesloten supermarkten. Ook zijn er 35 waarschuwingen uitgedeeld, blijkt uit een eerste evaluatie.

zwijndrechtsebrug

Zwijndrechtsebrug avond en nacht dicht

De Zwijndrechtsebrug is komende maandagavond en -nacht afgesloten. Rijkswaterstaat voert testwerkzaamheden uit aan het beweegbare deel van de brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht.