Dordrecht, Netherlands

Kunstwerk toch gesloopt

Het kunstwerk aan de Romboutslaan is toch gesloopt. Eén van de makers pleitte voor behoud van het Climbing Structure, maar de gemeente vindt het niet bijzonder genoeg.
Peter Tromp | 16 december 2016 12:50 | Aangepast op 16 december 2016 12:50
Het kunstwerk stond nog als enige overeind tussen het puin. Wekenlange sloopwerkzaamheden hadden het naastgelegen schoolgebouw al doen verdwijnen. Het object was niet alleen kunst. Het was tegelijkertijd een klimmuur die werd gebruikt tijdens de gymles.

Een paar maanden geleden leek het kunstwerk gespaard te worden. Toen een verhuizing vier ton bleek te kosten, veranderde dat. Volgens het Dordrechts Museum en de gemeente


stonden de kosten niet in verhouding met de waarde. Bovendien was er geen plek gevonden waar het kunstwerk heen zou moeten.

De gemeente was eigenlijk geen partij. De grond is van het Da Vinci College en die had afgesproken het terrein leeg op te zullen leveren. De onderwijsinstantie zei ook geen belang meer te hebben bij het kunstwerk. Op het nu bijna lege stuk grond komen huizen.

Het kunstwerk is in 1986 gemaakt en bestond uit twee delen. De boog was gemaakt door Wim Korvinus. Het hoekige deel was gemaakt door Boudewijn Payens. Die laatste kwam afgelopen zomer terug naar Dordrecht om zijn kunstwerk nog een keer te bekijken. Hij was zich niet bewust van de dreigende sloop.

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Tunnel deels dicht en lange file na botsing meerdere auto's en vrachtwagen

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 28 nov 2025 11:39

Lees ook

CrownPoint mogelijk langer open: Dordrecht wacht op flexwoningen voor Oekraïners

Oekraïense vluchtelingen in Dordrecht lijken nog langer dan verwacht te gaan verblijven in de opvang...

Allerzielen-concert zondag op TV Dordrecht

Op de laatste zondag van november staan we op TV Dordrecht op een bijzondere manier stil bij mensen ...

Deze muziekvereniging is springlevend: ‘De coronadip hebben we achter ons gelaten’

Het eeuwfeest van een van oudste muziekverenigingen van Dordrecht komt ten eind. Deze zaterdag wordt...

FC Dordrecht blijft worstelen in eigen huis: ‘We misten agressiviteit’

In de afgelopen twee seizoenen verloor FC Dordrecht amper in thuisduels, maar sinds de zomer ging he...

FC Dordrecht door rampkwartier met lege handen tegen Jong FC Utrecht

FC Dordrecht heeft de zege op Roda JC geen goed vervolg kunnen geven. De ploeterende ploeg verloor v...

Twee messen en één pistool ingeleverd tijdens speciale actie

De wapeninleveractie in Zwijndrecht heeft donderdag twee messen en een alarmpistool opgeleverd. Inwo...