gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kuren Robotarm Het Hof

35f3a16dfdbfc3732a27345804bdcd8c

Het moeten sierlijke letters zijn die tezamen de woorden van de Bijbel vormen. Maar dat ging begin van de week niet zo vlekkeloos.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Het moeten sierlijke letters zijn die tezamen de woorden van de Bijbel vormen. Maar dat ging begin van de week niet zo vlekkeloos bij de robotarm die in het Hof van Nederland staat.

Op het papier waren zwarte vegen te zien. Allemaal het gevolg van een stroomstoring die het centrum maandag trof, waardoor de software vastliep. De fouten werden pas dinsdagochtend opgemerkt, laat het bedrijf achter de arm , Robotlab, weten.

En dit was niet voor het eerst dat het mis ging. Al twee keer eerder ging de Bios (de robotarm) de fout is. De eerste keer was er een storing in de software. Daardoor moest er een fout uit het systeem gehaald worden voordat de Bios weer verder kon schrijven. Omdat het oorspronkelijk om een Duits programma gaat, verliep de aansluiting op het Nederlandse systeem niet zo soepel, aldus Robotlab.

De tweede keer was er een storing omdat een kabel van de robot was losgeschoten. Elke dag moet de pen van de robot schoongemaakt worden. "Dit gebeurt natuurlijk met uiterste voorzichtigheid, maar fouten maken is menselijk," zegt Nancy Hoving, projectleider van De Bios.


De robotarm moet het nog even volhouden. Koning Willem Alexander startte in november het project toen hij in Dordrecht was voor de opening van de herdenking van 400 jaar Synode. In mei moet de Bios klaar zijn met 3 miljoen letters op een rol papier van meer dan 1000 meter lang.
c721a496355100e7cc2935b8b7fdf8d4

Lees ook

businkautobrandwillemmarisstraat

Metershoge vlammen slaan uit auto

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Dordrecht. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen uit het voertuig.

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.

zorgwoning ter illustratie AI gegenereerd

Vrouw lag meerdere dagen dood in zorgwoning: 'Geen woorden voor hoe dit is gelopen'

Een 69-jarige vrouw lag vorig jaar meerdere dagen dood in haar Sliedrechtse zorgwoning, terwijl personeel haar al dagen niet had gezien. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is hierover geïnformeerd en haar zoon, Jermaine Bommel doet nu zijn verhaal. "Ik ben er kapot van."

nahsportief

NAH Sportief maakt kans op prijs voor beste beweeginitiatief: 'al blij met deze nominatie'

NAH Sportief in Dordrecht maakt kans op een prijs voor het beste beweeginitiatief van Zuid-Holland. Het initiatief, wat eerder dit jaar werd opgericht, stimuleert mensen met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) om te bewegen en te sporten op een manier die bij hen past. “Ik vind het feestelijk dat wij zo’n nominatie krijgen”, aldus Irene Zwinkels, initiatiefnemer van NAH Sportief.

aiboeken

AI-bedrijven kopen boekwinkel van Nancy leeg: 'Deze boeken gaan door de shredder'

Tweedehandsboekhandelaar Nancy Schot uit Hendrik-Ido-Ambacht verkocht jarenlang vooral aan liefhebbers uit de buurt. Tegenwoordig stuurt ze duizenden bestellingen naar de Verenigde Staten. Haar oude boeken worden namelijk gebruikt om AI-modellen te trainen: “Het is goede handel, maar de boeken gaan op deze manier wel verloren.”

foto ton

Zondag op TV Dordrecht: Herdenkingsconcert Johan de Witt

Een van de hoogtepunten van het Johan de Witt-herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag nog een keer te zien op TV Dordrecht.