gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kuren Robotarm Het Hof

35f3a16dfdbfc3732a27345804bdcd8c.jpg

Het moeten sierlijke letters zijn die tezamen de woorden van de Bijbel vormen. Maar dat ging begin van de week niet zo vlekkeloos.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Het moeten sierlijke letters zijn die tezamen de woorden van de Bijbel vormen. Maar dat ging begin van de week niet zo vlekkeloos bij de robotarm die in het Hof van Nederland staat.

Op het papier waren zwarte vegen te zien. Allemaal het gevolg van een stroomstoring die het centrum maandag trof, waardoor de software vastliep. De fouten werden pas dinsdagochtend opgemerkt, laat het bedrijf achter de arm , Robotlab, weten.

En dit was niet voor het eerst dat het mis ging. Al twee keer eerder ging de Bios (de robotarm) de fout is. De eerste keer was er een storing in de software. Daardoor moest er een fout uit het systeem gehaald worden voordat de Bios weer verder kon schrijven. Omdat het oorspronkelijk om een Duits programma gaat, verliep de aansluiting op het Nederlandse systeem niet zo soepel, aldus Robotlab.

De tweede keer was er een storing omdat een kabel van de robot was losgeschoten. Elke dag moet de pen van de robot schoongemaakt worden. "Dit gebeurt natuurlijk met uiterste voorzichtigheid, maar fouten maken is menselijk," zegt Nancy Hoving, projectleider van De Bios.


De robotarm moet het nog even volhouden. Koning Willem Alexander startte in november het project toen hij in Dordrecht was voor de opening van de herdenking van 400 jaar Synode. In mei moet de Bios klaar zijn met 3 miljoen letters op een rol papier van meer dan 1000 meter lang.
c721a496355100e7cc2935b8b7fdf8d4.jpg

Lees ook

IMG_7319.jpg

Wat heeft Ars in zijn mars bij FC Dordrecht? Buitenspelers en backs bovenaan wensenlijst

Sjoerd Ars is begonnen als technisch manager van FC Dordrecht. In een kennismaking blikt de 42-jarige Achterhoeker vooruit op de transferzomer, spreekt hij zijn doelstelling uit en maakt alvast bekend: aan de Krommedijk wordt komend seizoen ‘gewoon’ weer 4-3-3 gespeeld.

nieuwlekkerlandprotest.jpg

Besluit over azc in Molenlanden verwacht voor zomervakantie

De gemeente Molenlanden wil voor de zomervakantie een beslissing nemen over waar in de gemeente één of meerdere azc-locaties komen. Aan de lijst van mogelijke plekken zijn nu drie locaties toegevoegd. De gemeente wil inwoners de komende tijd duidelijkheid geven en zorgen zo goed als mogelijk wegnemen.

sociale huur ridderkerk.png

Ridderkerk in beroep tegen besluit provincie over eigen woningverdeelsysteem

Het college van Ridderkerk gaat in beroep tegen een besluit van de provincie Zuid-Holland. Die bepaalde eerder dat de gemeente geen eigen verdeelsysteem voor sociale huurwoningen in Ridderkerk mag hebben, maar aangesloten moet blijven bij een regionale variant.

foto artikel pilot game.jpg

Geen boek, maar een game op je leeslijst: bieb experimenteert op middelbare school

Een game uitspelen in plaats van het lezen van een boek voor je leeslijst. Mogelijk wordt dat de toekomst voor middelbare scholieren. Bibliotheek AanZet, die tientallen vestigingen in onze streek heeft, onderzoekt hoe games een serieuze rol kunnen spelen in het onderwijs. Bijvoorbeeld tijdens de Engelse les.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester Herman J. ontkent verzamelen kinderporno en ontucht: ‘Ik ben geen pedofiel’

De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. ontkent kinderporno te hebben verzameld en ontucht te hebben gepleegd. Hij zei dat dinsdag tijdens een korte zitting op de rechtbank in Rotterdam.

drugspand.jpg

Burgemeester sluit en controleert woningen: meerdere misstanden gevonden

Een woning aan de Beltmolen in Papendrecht is door burgemeester Margreet van Driel gesloten na de vondst wapens, drugs en cash geld. Ook zijn er bij andere huizen in de gemeente misstanden geconstateerd..