gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kuren Robotarm Het Hof

35f3a16dfdbfc3732a27345804bdcd8c

Het moeten sierlijke letters zijn die tezamen de woorden van de Bijbel vormen. Maar dat ging begin van de week niet zo vlekkeloos.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Het moeten sierlijke letters zijn die tezamen de woorden van de Bijbel vormen. Maar dat ging begin van de week niet zo vlekkeloos bij de robotarm die in het Hof van Nederland staat.

Op het papier waren zwarte vegen te zien. Allemaal het gevolg van een stroomstoring die het centrum maandag trof, waardoor de software vastliep. De fouten werden pas dinsdagochtend opgemerkt, laat het bedrijf achter de arm , Robotlab, weten.

En dit was niet voor het eerst dat het mis ging. Al twee keer eerder ging de Bios (de robotarm) de fout is. De eerste keer was er een storing in de software. Daardoor moest er een fout uit het systeem gehaald worden voordat de Bios weer verder kon schrijven. Omdat het oorspronkelijk om een Duits programma gaat, verliep de aansluiting op het Nederlandse systeem niet zo soepel, aldus Robotlab.

De tweede keer was er een storing omdat een kabel van de robot was losgeschoten. Elke dag moet de pen van de robot schoongemaakt worden. "Dit gebeurt natuurlijk met uiterste voorzichtigheid, maar fouten maken is menselijk," zegt Nancy Hoving, projectleider van De Bios.


De robotarm moet het nog even volhouden. Koning Willem Alexander startte in november het project toen hij in Dordrecht was voor de opening van de herdenking van 400 jaar Synode. In mei moet de Bios klaar zijn met 3 miljoen letters op een rol papier van meer dan 1000 meter lang.
c721a496355100e7cc2935b8b7fdf8d4

Lees ook

incident Station Sliedrecht

Persoon overlijdt na aanrijding Station Sliedrecht, treinverkeer hervat

Een persoon is dinsdagochtend aangereden door een trein van de MerwedeLingelijn. Dat gebeurde bij de oversteekplaats op Station Sliedrecht.

artikelfotoooo

Tiende Bachfestival in Dordrecht: van leerorkest tot filmpremière

We hebben er twee jaar op moeten wachten, maar dit weekend is het tijd voor het Bachfestival in Dordrecht. De editie van dit jaar mag een jubileumeditie worden genoemd, aangezien Bach-liefhebbers voor de tiende keer kunnen afreizen naar de stad voor het festival.

Sidney Breidel Keti Koti

keti koti

Dordrecht staat stil bij rol slavernij: ‘Patronen van uitsluiting doorbreken'

Tussen het groen van het Weizigtpark klinken woorden van bezinning en verbondenheid. In Dordrecht, ooit derde suikerstad van Nederland met een grote rol in de koloniale suikerhandel, wordt dinsdagmiddag en avond stilgestaan bij het slavernijverleden en de afschaffing van de slavernij - Keti Koti - gevierd. Het is de vierde keer dat dat gebeurt.

fotoapuasdf

‘Ik stond op een berg’, toen belde FC Dordrecht en nu is Paul Nuijten hoofdtrainer

FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten en zijn voorganger Dirk Kuijt zijn allebei voetbaldieren, maar in hun loopbaan zit een wereld van verschil. “Mijn voetbalcarrière is niet noemenswaardig”, lacht de 33-jarige Brabander, die in een persoonlijk gesprek over zijn achtergrond, de reden voor zijn nieuwe avontuur en zijn eerste week vertelt.

afvalzakken

Tegen afvaloverlast: 270 euro betalen als vuilnis onjuist wordt aangeboden

Wie vanaf deze maand afval verkeerd aanbiedt, kan in Dordrecht een flinke prent krijgen. Naast de opruimkosten van 160 euro zullen bewoners die hun afval onjuist plaatsen vanaf 1 juli ook een boete moeten betalen van 110 euro.

foto

Lang niet alle nabestaanden kregen brief over verplaatsen lijken en dit is waarom

Is mijn geliefde wel of niet naar een andere begraafplaats gebracht? Die pijnlijke gedachte overheerst bij nabestaanden van tientallen Dordtse overledenen, die onlangs een brief kregen over de verplaatsing van onvoldoende verteerde lijken. De gemeente wilde de families graag gerichter informeren, maar een administratieve puinhoop zit dat in de weg.