Dordrecht, Netherlands

Laatste aflevering Dordtse Feesten met Phil’s Zomerorkest en Dordrecht Pride

Afgelopen weekend kwam er een einde aan de Dordtse Feesten. Deze zomer sloegen Dordtse festivalorganisatoren de handen ineen om een zo’n gevarieerd mogelijk, maar vooral corona-proof evenementen te organiseren. De gemeente wees twee plekken aan, de Energiekade en het Wantijpark, maar door aanpassingen van de coronamaatregelen veranderde het één en ander. RTV Dordrecht zendt maandag de laatste aflevering uit met Phil’s Zomerorkest en Dordrecht Pride.
Alexander Eleveld | 14 september 2021 09:15 | Aangepast op 14 september 2021 09:15
Phil’s Zomerorkest

Allereerst het Dordrechts Philharmonisch Orkest. Zij maakten van het Energiehuis een plek voor een typisch Franse zwoele zomeravond. Met als speciale gast chansonnier Philippe Elan. Hij bracht samen met het orkest klassiekers ten gehore zoals 'Poupée de cire, poupée de son' van France Gall en 'Non, je ne regrette rien' van Edith Piaf. Voorzitter Sjarlot Kooi vond het een mooie dag. De samenstelling was namelijk nog maar kort bij elkaar: "Eind juni konden ze nog niet samen spelen. Onder leiding van dirigent Jos den Boer hebben ze hun eerste mooie optreden van 2021 gegeven."

Dordrecht Pride

Een week later op zaterdag sloot Dordrecht Pride de Dordtse Feesten af met twee uitverkochte shows. Het programma bestond onder meer uit acts van dragqueens Megan Schoonbrood en Roem, bekend van Drag Race Holland. Ook waren er muzikale performances van de Dordtse Sien van Laarhoven, Ferry Doedens, songfestival presentatrice Edsilia Rombley en Stef Smits. Vooral de 10-jarige Stef Smits stal de harten van het publiek met een uitvoering van zijn nummer ‘Als je jezelf kan zijn’. Een nummer die hij heeft gemaakt nadat hij werd gepest door leeftijdsgenoten over zijn voorliefde voor glitters en hakken. “Tijdens Holland’s Got Talent vroegen ze wat ik ging doen met het prijzengeld van 50.000 euro als ik zou winnen. Toen zei ik dat ik daar glitterhakken voor wilden kopen.”

In de laatste aflevering meer registraties van alle optredens en volledige gesprekken met Lennart Lenskens, organisator van Dordrecht Pride, en Sjarlot Kooi, voorzitter van het Dordrechts Philharmonisch Orkest.

Wil je aflevering 9 of een andere aflevering terugkijken?

Alles is terug te bekijken in de playlist ‘Dordtse Feesten’ op ons YouTube-kanaal.

Lees ook

Lange file op snelweg door ongeluk met meerdere voertuigen

Op de A16 bij de Drechttunnel in Dordrecht richting Rotterdam is donderdagochtend een ongeluk gebeur...

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...

Cees (71) waakt aan bed in laatste levensfase: 'Niemand verdient het om alleen te sterven'

Sliedrechter Cees Kros is waakvrijwilliger in het woonzorgcentrum bij hem in de buurt. Hij zit regel...

Dirigent Wilhelminakerk krijgt erespeld tijdens afscheidsconcert: ‘Totaal door verrast’

Als dirigent Ries van der Zouwen (70) afgelopen weekend voor het laatst zijn stokje neerlegt na een ...