gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Laatste expositie in DordtYart

5e9f820a26bdc03e43f2132ad4a9cea4

DordtYart houdt er na acht jaar mee op. In de zomer loopt het huurcontract van de Biesboschhal in Dordrecht af. Met een laatste, grote expositie wordt gepast afscheid genomen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
In de hal van de voormalige scheepswerf De Biesbosch mogen 18 kunstenaars experimenteren en werken aan creaties, die passen in het thema 'Verschijnen en verdwijnen'.

Rick van Weel maakt van piepschuim een replica van Juno, de satelliet die in een baan om Jupiter draait. De echte heeft vrijwel niemand ooit gezien en zal in 2021 vernietigd worden.

"Juno past dus wel mooi in het thema", vindt de beeldend kunstenaar. Collega Maria Verstappen, van kunstenaarsduo Driessens & Verstappen, vult het thema in met erosie.

Grote rubberen banden, gevuld met stenen, zand en water, draaien eindeloos rond. In elke band komen ook vier identieke souvenirs terecht, zoals beeldjes van Mickey Mouse en de Eiffeltoren.

"Een souvenir is een herinnering aan een mooie reis of ervaring. Die erodeert als het ware in je hoofd. Wij willen laten zien wat er na slijtage van de souvenirs over blijft", zegt ze.

In de hal zie je letterlijk de kunst ontstaan. Bezoekers kunnen elke week van donderdag tot en met zondag terecht. Elke zaterdag is er een rondleiding en kan met de kunstenaars gesproken worden.

In het weekend van 27 en 28 juli moet alles af zijn, want dan is de grote finishsage. Helemaal verdwijnen zal de DordtYart niet, zegt initiatiefnemer Arie-Jaap Warnaar. "We zullen weer verschijnen. Waarschijnlijk in Rotterdam."

Lees ook

bananenpolitie

Dordtenaar vast voor faciliteren invoer cocaïne tussen bananen

Een 39-jarige Dordtenaar is woensdag aangehouden op het industrieterrein in Moerdijk. Hij zou het invoeren van cocaïne hebben gefaciliteerd, meldt de politie.

politie 02

Minderjarige jongen gewond na steekpartij op camping

Een minderjarige jongen uit Ridderkerk is vorige week gewond geraakt bij een steekpartij op een camping in het Zeeuwse Scharendijke. Een minderjarige jongen uit Meerssen is opgepakt.

pfasvoorstellingchemours

Voorstelling over PFAS mogelijk naar België: ‘Aan het onderzoeken’

De muziektheatervoorstelling PFAS Forever is donderdag voor het laatst in Dordrecht opgevoerd. Het theaterstuk is gericht op PFAS-vervuiling en werd zes keer getoond aan publiek. Naast acteurs waren er ook muziek, een fanfareband en een koor te horen en te zien. Nu zijn er plannen om met het theaterstuk naar België te trekken.

sophiapolder

Waterschappen scherp op droogte en roepen op: wees zuinig met water

De aanhoudende droogte zorgt ervoor dat de afvoer van de Rijn verder daalt. De komende weken blijft het naar verwachting warm en droog. Volgens Rijkswaterstaat komt de afvoer van de Rijn mogelijk in de buurt van het laagste julirecord ooit gemeten in 1976. De verwachting is dat de afvoer verder kan dalen richting de 700 kubieke meter per seconde.

fotosextortion

Zwijndrechtenaar (23) vast voor kinderporno en seksuele afpersing

De politie heeft afgelopen vrijdag een 23-jarige man uit de gemeente Zwijndrecht aangehouden. Hij wordt verdacht van het vervaardigen en bezitten van kinderporno. Daarnaast zou hij online minderjarige meisjes en jonge vrouwen seksueel hebben afgeperst.

merwedebrugrws

Onbegrip over plotselinge afsluiting Merwedebrug: ‘We hebben twee uur extra omrijtijd’

Het is chaos op de wegen voor vrachtverkeer. Nadat de Papendrechtsebrug (N3) al werd afgesloten vanwege een negen maanden durende renovatie, bleek afgelopen weekend ook de Merwedebrug (A27) niet meer sterk genoeg voor vrachtwagens. Belangenvereniging TLN overweegt zelfs juridische stappen tegen de overheid.