gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Laatste expositie in DordtYart

5e9f820a26bdc03e43f2132ad4a9cea4

DordtYart houdt er na acht jaar mee op. In de zomer loopt het huurcontract van de Biesboschhal in Dordrecht af. Met een laatste, grote expositie wordt gepast afscheid genomen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
In de hal van de voormalige scheepswerf De Biesbosch mogen 18 kunstenaars experimenteren en werken aan creaties, die passen in het thema 'Verschijnen en verdwijnen'.

Rick van Weel maakt van piepschuim een replica van Juno, de satelliet die in een baan om Jupiter draait. De echte heeft vrijwel niemand ooit gezien en zal in 2021 vernietigd worden.

"Juno past dus wel mooi in het thema", vindt de beeldend kunstenaar. Collega Maria Verstappen, van kunstenaarsduo Driessens & Verstappen, vult het thema in met erosie.

Grote rubberen banden, gevuld met stenen, zand en water, draaien eindeloos rond. In elke band komen ook vier identieke souvenirs terecht, zoals beeldjes van Mickey Mouse en de Eiffeltoren.

"Een souvenir is een herinnering aan een mooie reis of ervaring. Die erodeert als het ware in je hoofd. Wij willen laten zien wat er na slijtage van de souvenirs over blijft", zegt ze.

In de hal zie je letterlijk de kunst ontstaan. Bezoekers kunnen elke week van donderdag tot en met zondag terecht. Elke zaterdag is er een rondleiding en kan met de kunstenaars gesproken worden.

In het weekend van 27 en 28 juli moet alles af zijn, want dan is de grote finishsage. Helemaal verdwijnen zal de DordtYart niet, zegt initiatiefnemer Arie-Jaap Warnaar. "We zullen weer verschijnen. Waarschijnlijk in Rotterdam."

Lees ook

1c6934ab-a425-3d31-a5d7-28d0fed087ba

Darmbacterie in drinkwater gevonden, kookadvies voor drie gemeenten

Bewoners van Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht moeten de komende drie dagen hun water koken voor gebruik. Dat adviseert drinkwaterbedrijf Evides vrijdagavond.

edson

Deze Curaçaose Dordtenaar is blij met de eerste gespeelde WK-wedstrijd: ‘Het meedoen is al een winst’

Hoewel de meeste mensen zondag vooral focusten op de WK-wedstrijd tussen Nederland en Japan, werd er nog een bijzondere wedstrijd gespeeld. Caribisch eiland Curaçao maakte haar debuut op het WK voetbal. Edson Rafael, een op Curaçao geboren Dordtenaar, heeft de wedstrijd vol spanning gekeken.

PSX_20260615_133225

Slachtoffer van 'steekpartij' op opvangboot blijkt zichzelf verwond te hebben

De 32-jarige man die maandag zwaargewond raakte bij de steekpartij op de opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht heeft dat zelf gedaan. Dat meldt de politie. Na grondig onderzoek zou zijn gebleken dat de man zichzelf heeft verwond.

72d34b52-4ce9-482b-af57-cf4b9f4ed274

Liever eigen zwembad en asielzoekers bij de buren, vindt deze nieuwe coalitie

De nieuwe coalitie in Hardinxveld-Giessendam wil liever een eigen gemeentelijk zwembad en noemt een asielzoekerscentrum (azc) binnen de eigen grenzen ‘onrealistisch’. Dat blijkt uit het bestuursakkoord van de nieuwe coalitiepartijen T@B en SGP.

yv202662293A08770

Eerste training FC Dordrecht op de dag van afscheid Kuijt: ‘Via de voordeur naar buiten’

Op de dag dat FC Dordrecht weer terug op het trainingsveld was, nam hoofdtrainer Dirk Kuijt afscheid aan de Krommedijk. De deal is namelijk rond: Kuijt gaat als assistent-trainer bij zijn oude club Fenerbahçe aan de slag. “Dat is dan ook de voetballerij, dan moet je weer doorschakelen.”

fotopersburobusinkzwijndrechtnijhoffstraat

Man (21) raakt zwaargewond bij steekpartij in huis

Bij een steekpartij in een huis in Zwijndrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een 21-jarige man zwaargewond geraakt. Mogelijk is er een ruzie in de relationele sfeer aan voorafgegaan, meldt de politie.