gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Laatste expositie in DordtYart

5e9f820a26bdc03e43f2132ad4a9cea4.jpg

DordtYart houdt er na acht jaar mee op. In de zomer loopt het huurcontract van de Biesboschhal in Dordrecht af. Met een laatste, grote expositie wordt gepast afscheid genomen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
In de hal van de voormalige scheepswerf De Biesbosch mogen 18 kunstenaars experimenteren en werken aan creaties, die passen in het thema 'Verschijnen en verdwijnen'.

Rick van Weel maakt van piepschuim een replica van Juno, de satelliet die in een baan om Jupiter draait. De echte heeft vrijwel niemand ooit gezien en zal in 2021 vernietigd worden.

"Juno past dus wel mooi in het thema", vindt de beeldend kunstenaar. Collega Maria Verstappen, van kunstenaarsduo Driessens & Verstappen, vult het thema in met erosie.

Grote rubberen banden, gevuld met stenen, zand en water, draaien eindeloos rond. In elke band komen ook vier identieke souvenirs terecht, zoals beeldjes van Mickey Mouse en de Eiffeltoren.

"Een souvenir is een herinnering aan een mooie reis of ervaring. Die erodeert als het ware in je hoofd. Wij willen laten zien wat er na slijtage van de souvenirs over blijft", zegt ze.

In de hal zie je letterlijk de kunst ontstaan. Bezoekers kunnen elke week van donderdag tot en met zondag terecht. Elke zaterdag is er een rondleiding en kan met de kunstenaars gesproken worden.

In het weekend van 27 en 28 juli moet alles af zijn, want dan is de grote finishsage. Helemaal verdwijnen zal de DordtYart niet, zegt initiatiefnemer Arie-Jaap Warnaar. "We zullen weer verschijnen. Waarschijnlijk in Rotterdam."

Lees ook

jokefoto.png

Iconische steward Joke neemt afscheid van FC Dordrecht: ‘Ik ga alles missen hier’

Ze raakte gewond, maar wordt ook luidkeels toegezongen. Na 25 jaar stopt Joke Louwersheimer (68) als steward van FC Dordrecht. Hoewel ze haar club maar moeilijk kan loslaten, vindt ze het mooi geweest. Met een lach en een traan neemt ze afscheid. “Ik heb een hoop vrienden gemaakt.”

relschopper FC.png

Supporter FC Dordrecht gaat opnieuw in de fout: veroordeeld voor openlijke geweldpleging

Een 31-jarige Dordtenaar heeft een voorwaardelijke celstraf van drie maanden opgelegd gekregen, voor het plegen van openlijk geweld tegen meerdere agenten. Dat deed hij in aanloop naar de wedstrijd van FC Dordrecht tegen FC Den Bosch, aan het begin van dit jaar.

merwedelingelijn01.jpg

Voor één euro een hele dag met het ov: Qbuzz in actie voor CliniClowns

Reizigers in de streek kunnen binnenkort een hele dag reizen voor één euro met het openbaar vervoer van Qbuzz. De opbrengst gaat naar de CliniClowns, een stichting die zorgt voor plezier en afleiding bij zieke kinderen.

fouilleren.png

Tientallen wapens gevonden bij preventief fouilleren in Dordrecht, maatregel verlengd

Het preventief fouilleren in Dordrecht wordt met een jaar verlengd. Dat betekent dat mensen op verschillende plekken in de stad zonder concrete verdenking gefouilleerd mogen worden of dat voertuigen daar gecontroleerd mogen worden. Bij dergelijke controles zijn in meer dan een jaar tijd ruim dertig wapens van straat gehaald.

fotopersburobusinkdordt.jpg

Zwaargewonde bij bedrijfsongeluk in Dordrecht

Bij een bedrijfsongeval op industrieterrein Dordtse Kil III in Dordrecht is donderdagochtend iemand zwaargewond geraakt. Volgens een woordvoerder van de politie zou er iets op zijn voet zijn gevallen.

plucheplakkers

Welgemeend advies van de Plucheplakkers voor deze FC Dordrecht-middenvelders

FC Dordrecht is uitgespeeld in de Keuken Kampioen Divisie. Na het 4-1 verlies bij Almere City kan de ploeg van trainer Dirk Kuijt alleen nog tiende, elfde of twaalfde worden. De Plucheplakkers maken na de nederlaag in Flevoland de balans op.