gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Laatste loodjes Rommeldam: we zijn het strooizout vergeten

4576f671222e1b497f32b176cace5fe7

Cd’s, meubels, vazen, schilderijen, kleding en speelgoed. Je kunt het je zo gek niet bedenken of het is zaterdag te koop tijdens Rommeldam. De grootste rommelmarkt van Dordrecht vindt dan voor de 45e keer plaats.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Om zaterdag optimaal voor de dag te komen, wordt er deze week nog hard gewerkt in de kerk de Wijnstok in Dubbeldam. Daar ligt een groot deel van de spullen opgeslagen. Meer dan 200 vrijwilligers zijn met man en macht aan het werk: zij zoeken uit wat er aan spullen is aangeboden, alleen werkende en schone spullen worden verkocht.

Met de verkoop hoopt de organisatie minimaal 20.000 euro op te halen voor de verbouwing van het kerkgebouw. Dat moet wel lukken, denkt bestuurslid Thea Stam. Het eerste geld is namelijk al binnen. “Toen een aantal van onze vrijwilligers lp’s en cd-hoesjes aan het bekijken waren, hebben ze in een doosje 200 euro gevonden. Dat is al een mooie start.”

Voordat de verkoop jaarlijks van start kan gaan moet er een hoop geregeld worden. Naast het inzamelen van de spullen werd er altijd één vergunning aangevraagd, maar dat is dit jaar niet genoeg. Volgens Stam komt dit doordat niet meer het Evenementenbureau, maar de Omgevingsdienst over de vergunningen gaat.


"Normaal gesproken was dat binnen een paar jaar geregeld, maar nu moesten we een veiligheidsplan en een plattegrond aanleveren. Op de plattegrond zagen ze dat we een schiettent hebben, daar moest een aparte vergunning voor komen. We hebben een Rad van Avontuur, daar moest een aparte vergunning voor komen. We hebben spandoeken, dus dit jaar was het niet echt fijn omdat er bij elke vergunning een heel boekwerk aan papier aangeleverd moet worden en er komt bij elke vergunning een aparte rekening."

Als kers op de taart moet de organisatie ook zorgen dat er strooizout aanwezig is, want misschien is het wel glad op zaterdag 25 mei, omdat het gevroren heeft. "Het staat er wel in, we zijn het wel vergeten om te kopen."

Lees ook

yv20260916A1C00377

Oplossing voor blessureleed onder keepers: FC Dordrecht haalt ervaren doelman

FC Dordrecht voegt per direct een nieuwe doelman toe aan de selectie. Yanick van Osch, oud-doelman van onder meer Fortuna Sittard, SC Cambuur en RKC Waalwijk, tekent een contract aan de Krommedijk tot medio 2027.

nk20260905NKS01972

Bij FC Dordrecht is iedereen het erover eens: ‘Dit is een schandalige prestatie’

Voor het tweede duel op rij kreeg FC Dordrecht zes tegengoals om de oren. De gatenkaas achterin vormde de basis van de 3-6 nederlaag zaterdag tegen Jong AZ, dat beduidend efficiënter was in het foutenfestival.

hekken 2

Nieuwe en verhoogde hekken: park met Schotse hooglanders volledig open

Het Dordtse Dubbelmondepark heeft permanent verhoogde houten hekken gekregen. Na een ontsnapping van twee Schotse hooglanders die er verblijven, was het park enkele dagen dicht en werden eerst tijdelijke hekken geplaatst. De vernieuwde houten hekken zijn bijna een halve meter hoger.

De Plucheplakkers

Dordtse defensieve zorgen, toch vinden De Plucheplakkers een lichtpuntje

De Plucheplakkers treden in de nieuwste aflevering weer aan in de basisopstelling om het wel en wee van FC Dordrecht te bespreken. Uiteraard staat de (tegen)doelpuntenregen tegen Jong AZ centraal.

azcfoto

Hakenkruizen en anti-azc-leuzen in Dordrecht, gemeente doet aangifte

Op zeven plekken in Dordrecht zijn afgelopen week anti-azc-leuzen, hakenkruizen en bedreigende teksten verschenen. De gemeente spreekt er schande van en doet aangifte van vernieling. “Ik vind het een beetje laf”, reageert wethouder Marc Merx.

dji_fly_20250712_172056_366_1752333695458_photo_optimized

Steiger rond toren Grote Kerk vanwege grootschalige restauratie

De gemeente Dordrecht begint volgende week aan het inrichten van de bouwplaats rondom de Grote Kerk. Ook wordt vanaf dan een steiger opgebouwd rondom de toren van kerk: een klus die ruim twee maanden gaat duren.