gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Laatste loodjes Rommeldam: we zijn het strooizout vergeten

4576f671222e1b497f32b176cace5fe7

Cd’s, meubels, vazen, schilderijen, kleding en speelgoed. Je kunt het je zo gek niet bedenken of het is zaterdag te koop tijdens Rommeldam. De grootste rommelmarkt van Dordrecht vindt dan voor de 45e keer plaats.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Om zaterdag optimaal voor de dag te komen, wordt er deze week nog hard gewerkt in de kerk de Wijnstok in Dubbeldam. Daar ligt een groot deel van de spullen opgeslagen. Meer dan 200 vrijwilligers zijn met man en macht aan het werk: zij zoeken uit wat er aan spullen is aangeboden, alleen werkende en schone spullen worden verkocht.

Met de verkoop hoopt de organisatie minimaal 20.000 euro op te halen voor de verbouwing van het kerkgebouw. Dat moet wel lukken, denkt bestuurslid Thea Stam. Het eerste geld is namelijk al binnen. “Toen een aantal van onze vrijwilligers lp’s en cd-hoesjes aan het bekijken waren, hebben ze in een doosje 200 euro gevonden. Dat is al een mooie start.”

Voordat de verkoop jaarlijks van start kan gaan moet er een hoop geregeld worden. Naast het inzamelen van de spullen werd er altijd één vergunning aangevraagd, maar dat is dit jaar niet genoeg. Volgens Stam komt dit doordat niet meer het Evenementenbureau, maar de Omgevingsdienst over de vergunningen gaat.


"Normaal gesproken was dat binnen een paar jaar geregeld, maar nu moesten we een veiligheidsplan en een plattegrond aanleveren. Op de plattegrond zagen ze dat we een schiettent hebben, daar moest een aparte vergunning voor komen. We hebben een Rad van Avontuur, daar moest een aparte vergunning voor komen. We hebben spandoeken, dus dit jaar was het niet echt fijn omdat er bij elke vergunning een heel boekwerk aan papier aangeleverd moet worden en er komt bij elke vergunning een aparte rekening."

Als kers op de taart moet de organisatie ook zorgen dat er strooizout aanwezig is, want misschien is het wel glad op zaterdag 25 mei, omdat het gevroren heeft. "Het staat er wel in, we zijn het wel vergeten om te kopen."

Lees ook

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”

opma

Esra Micha (53) is transman: ‘Ik heb jarenlang in mijn huis spiegels afgedekt’

Hij werd geboren als vrouw, maar ging acht jaar geleden verder als man. In gesprek met programmamaker Ad van den Herik is Esra Micha van den Ende (53) open over wat hem tot die keuze leidde. “Ik heb voor mijn gevoel altijd bij de jongens gehoord.”

credit Renzi Wolf Dordrecht furries furry

Tientallen furries bezoeken Dordt: plannen voor meer activiteiten

Er zijn plannen voor meer furry-evenementen in Dordrecht. Een eerste poging om in de stad een furry walk te houden werd door regen afgelast, maar afgelopen weekend genoten tientallen in dierenpakken verkleedde mensen van een tochtje door de binnenstad. En daar blijft het dus niet bij.

Nieuw project

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.

busink

Man met onbegrepen gedrag uit flat gehaald: ‘Vaker een punt van aandacht’

De politie heeft donderdagmiddag een man uit een flatwoning aan de Dordtse Blaauwweg gehaald. Hij is niet aangehouden, maar overgedragen aan de crisisdienst. Agenten hebben daarbij geholpen: nadat zijn deur is ingeramd, is de man in een vacuümmatras meegenomen.

foto blizz tandarts 1

Budgettandarts voor mensen die het niet breed hebben: ‘Iedereen verdient goede zorg’

Wie door een laag inkomen, angst of onbekendheid nooit zijn of haar gebit laat controleren, kan op termijn flink in de problemen komen. Om die mensen te helpen, is in Ridderkerk de 'budgettandarts' in het leven geroepen. Naar schatting gaan honderden mensen in het dorp niet naar een tandarts, en de Social Store hoopt daar verandering in te brengen.