gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Laatste loodjes Rommeldam: we zijn het strooizout vergeten

4576f671222e1b497f32b176cace5fe7

Cd’s, meubels, vazen, schilderijen, kleding en speelgoed. Je kunt het je zo gek niet bedenken of het is zaterdag te koop tijdens Rommeldam. De grootste rommelmarkt van Dordrecht vindt dan voor de 45e keer plaats.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Om zaterdag optimaal voor de dag te komen, wordt er deze week nog hard gewerkt in de kerk de Wijnstok in Dubbeldam. Daar ligt een groot deel van de spullen opgeslagen. Meer dan 200 vrijwilligers zijn met man en macht aan het werk: zij zoeken uit wat er aan spullen is aangeboden, alleen werkende en schone spullen worden verkocht.

Met de verkoop hoopt de organisatie minimaal 20.000 euro op te halen voor de verbouwing van het kerkgebouw. Dat moet wel lukken, denkt bestuurslid Thea Stam. Het eerste geld is namelijk al binnen. “Toen een aantal van onze vrijwilligers lp’s en cd-hoesjes aan het bekijken waren, hebben ze in een doosje 200 euro gevonden. Dat is al een mooie start.”

Voordat de verkoop jaarlijks van start kan gaan moet er een hoop geregeld worden. Naast het inzamelen van de spullen werd er altijd één vergunning aangevraagd, maar dat is dit jaar niet genoeg. Volgens Stam komt dit doordat niet meer het Evenementenbureau, maar de Omgevingsdienst over de vergunningen gaat.


"Normaal gesproken was dat binnen een paar jaar geregeld, maar nu moesten we een veiligheidsplan en een plattegrond aanleveren. Op de plattegrond zagen ze dat we een schiettent hebben, daar moest een aparte vergunning voor komen. We hebben een Rad van Avontuur, daar moest een aparte vergunning voor komen. We hebben spandoeken, dus dit jaar was het niet echt fijn omdat er bij elke vergunning een heel boekwerk aan papier aangeleverd moet worden en er komt bij elke vergunning een aparte rekening."

Als kers op de taart moet de organisatie ook zorgen dat er strooizout aanwezig is, want misschien is het wel glad op zaterdag 25 mei, omdat het gevroren heeft. "Het staat er wel in, we zijn het wel vergeten om te kopen."

Lees ook

Point Blur_Jun112026_065550

Auto crasht op brug, bestuurder (33) aangehouden voor rijden onder invloed

Een 33-jarige man is woensdagavond laat aangehouden na een auto-ongeluk op de Zwijndrechtsebrug. Volgens de politie reed de man onder invloed.

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.

fotooverval

Man (21) vrijgesproken van medeplegen overval dankzij liegende medeverdachte

Hij was wel aanwezig tijdens een woningoverval in Alblasserdam, maar toch spreekt de rechtbank Lawand A. (21) vrij. De verdachte dacht namelijk dat hij spullen op ging halen bij het slachtoffer, maar dat bleek een leugen van een medeverdachte.

FOTO GESP

Grote verbazing in Ottoland: zelfs na 800 jaar werkt deze gesp nog als toen

Tijdens een archeologisch onderzoek in Ottoland zijn restanten gevonden van een middeleeuwse boerderij. Hier zouden de eerste inwoners van het dorp rond 1200 gevestigd zijn. De grootste vondst: een zilveren gesp, waarvan het scharnier nog steeds werkt.

yv2026220NKS05997

Dit zijn de eerste tegenstanders van FC Dordrecht in het nieuwe seizoen

FC Dordrecht opent het nieuwe Keuken Kampioen Divisie-seizoen op vrijdag 7 augustus thuis tegen Jong Ajax. Dat staat in het concept-competitieprogramma dat de KNVB woensdagochtend lanceerde.

busink

Man met onbegrepen gedrag uit flat gehaald: ‘Vaker een punt van aandacht’

De politie heeft donderdagmiddag een man uit een flatwoning aan de Dordtse Blaauwweg gehaald. Hij is niet aangehouden, maar overgedragen aan de crisisdienst. Agenten hebben daarbij geholpen: nadat zijn deur is ingeramd, is de man in een vacuümmatras meegenomen.