Dordrecht, Netherlands

Laatste puntjes op de 'i' voor textieltentoonstelling Onderwijsmuseum

Vrijdag opent de tentoonstelling over de vroegere verplichte handwerklessen voor meisjes op de lagere school.
Daan Berg | 22 juni 2017 16:47 | Aangepast op 22 juni 2017 16:47
Tot halverwege de jaren '70 kreeg ieder meisje dit vak. Ze leerden er technieken als breien en stoppen. De verplichte lessen werden gestopt omdat mensen steeds meer kleding in de winkel kochten, en de noodzaak voor het (ver)maken van kleding dus verdween.

Het museum blikt met deze tentoonstelling terug op de hoogtijdagen van dit onderwijs.

Rondom de tentoonstelling worden ook workshops georganiseerd. Mensen kunnen bijvoorbeeld leren breien, of hier beter in worden.

Donderdagmiddag zijn vrijwilligers nog hard in de weer om alles in gereedheid te brengen. Textiel wordt gestreken en op banieren genaaid. Een elektricien legt stroom aan voor informatieschermen.

"We zijn een jaar geleden al begonnen met de eerste voorbereidingen", vertelt projectleidster Janneke Pierhagen. "Inmiddels hebben we ruim 1000 stukken voor in de tentoonstelling."

Meer zien van de voorbereidingen en Janneke's verhaal? Kijk dan naar onderstaande reportage.

Meest gelezen

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

NOS | Redactie Streek 56 | 22 jan 2026 12:30

Lees ook

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Een stroomstoring in Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond meer dan 4500 huishoudens en bedrijven g...

28 bomen maken zich klaar voor verhuizing: 'Ze worden vaak gekapt als het niet past'

In het centrum van Dordrecht vindt deze week 's nachts een monsteroperatie plaats. In totaal 28 lind...

Man wil met 5 kilo xtc-pillen naar Frankrijk, maar wordt betrapt op de A16

Voor zijn garagebedrijf koopt Karim S. (39) een auto in Nederland. Op de terugweg naar Frankrijk nee...

Opvangen asielzoekers in hartje Papendrecht mag: bezwaar bewoners afgewezen

De voorzieningsrechter heeft beslist dat de opvanglocatie voor 80 vluchtelingen in het centrum van P...

Gas- en waterleiding geraakt bij werkzaamheden in Dordrecht, Stedin en Evides opgeroepen

In de Einsteinstraat in Dordrecht is dinsdagochtend een gaslekkage geweest. Tijdens graafwerkzaamhed...

Dordrecht behoort tot top financieel gezonde gemeenten, maar ‘financiële kwetsbaarheden blijven’

Van alle grote gemeenten in ons land staat Dordrecht er financieel het beste voor. Dat concludeert a...