Dordrecht, Netherlands

Laatste uitzending RANO ziekenomroep

Zaterdagmiddag was onder grote belangstelling de allerlaatste uitzending van de RANO ziekenomroep en hierna stopt de omroep ermee.
Rob van der Woude | 19 december 2015 17:30 | Aangepast op 19 december 2015 17:30
De organisatie begon haar activiteiten in het toenmalige sanatorium Weizigt. De patiënten hadden in die tijd geen enkele vorm van afleiding en het verblijf duurde vaak lang. De toenmalige oprichters wilden wat voor deze mensen doen en begonnen met het verzorgen van diavoorstellingen en draaien van verzoekplaatjes. In de loop van de tijd heeft de organisatie zich aan de veranderende omstandigheden aangepast. De laatste jaren was de RANO 24 uur per dag, 7 dagen in de week in de lucht op een eigen kanaal op de locaties van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Dit werd, naast de inzet van 35-40 enthousiaste vrijwilligers, mogelijk gemaakt door de moderne computertechniek.


Diezelfde technische ontwikkelingen hebben er echter ook voor gezorgd dat de RANO nu stopt. Onderzoek onder de patiënten van het ziekenhuis heeft aangetoond dat er geen behoefte meer bestaat aan de muziek en informatie die wordt uitgezonden.


In de laatste uitzending kwamen medewerkers en oud-medewerkers aan het woord om te vertellen over hun ervaringen bij de ziekenomroep.

Lees ook

Dordtse Vrijwilligersprijzen: welke organisatie gaat er vandoor met de publieksprijs?

Welke Dordtse vrijwilligersorganisatie viel jou afgelopen jaar het meest op? Vanaf deze zaterdag kun...

Internetsensatie Chatmo uit Papendrecht met Wesley Sneijder naar bijzonder WK

Mohamed Rashid, beter bekend als Chatmo, vertegenwoordigt begin volgend jaar Nederland tijdens het w...

7 jaar cel geëist tegen Dordtenaar na explosie bij 78-jarige vrouw

Het Openbaar Ministerie eist zeven jaar gevangenisstraf tegen een 19-jarige man uit Dordrecht die ve...

Grootste bekernederlaag voor FC Dordrecht sinds 1978: 'Na vijf minuten stonden we al met 3-0 achter'

Hoe vaak krijg je als Dordtse profclub zeven doelpunten of meer tegen? Donderdagavond moest FC Dordr...

Verzetsstrijder Kappelhoff, die zijn dood vond in Dordtse bunker, herbegraven

Verzetsstrijder Cornelis Kappelhoff is donderdag herbegraven. De in 1920 geboren Dordtenaar nam acti...

Ad duikt in een halve eeuw De Hoop: ‘Niet langer alleen voor verslaafden’

Een gloednieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik dit keer naar het t...