gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Laatste uitzending RANO ziekenomroep

Zaterdagmiddag was onder grote belangstelling de allerlaatste uitzending van de RANO ziekenomroep en hierna stopt de omroep ermee.

Rob van der Woude |  | Aangepast op
De organisatie begon haar activiteiten in het toenmalige sanatorium Weizigt. De patiënten hadden in die tijd geen enkele vorm van afleiding en het verblijf duurde vaak lang. De toenmalige oprichters wilden wat voor deze mensen doen en begonnen met het verzorgen van diavoorstellingen en draaien van verzoekplaatjes. In de loop van de tijd heeft de organisatie zich aan de veranderende omstandigheden aangepast. De laatste jaren was de RANO 24 uur per dag, 7 dagen in de week in de lucht op een eigen kanaal op de locaties van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Dit werd, naast de inzet van 35-40 enthousiaste vrijwilligers, mogelijk gemaakt door de moderne computertechniek.


Diezelfde technische ontwikkelingen hebben er echter ook voor gezorgd dat de RANO nu stopt. Onderzoek onder de patiënten van het ziekenhuis heeft aangetoond dat er geen behoefte meer bestaat aan de muziek en informatie die wordt uitgezonden.


In de laatste uitzending kwamen medewerkers en oud-medewerkers aan het woord om te vertellen over hun ervaringen bij de ziekenomroep.

Lees ook

politie 01

Jongen (17) zwaar mishandeld bij uitgaansgelegenheid

Een 17-jarige jongen uit Zwijndrecht is afgelopen weekend zwaar mishandeld in Rotterdam. Hij raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht.

PSX_20260728_194132

Wéér koolmonoxide gemeten in flat, zestien verdiepingen ontruimd

Een flat aan de Drierivierenlaan in Ridderkerk is ontruimd nadat een koolmonoxidemelder is afgegaan in het gebouw. Volgens de brandweer zijn ook daadwerkelijk hoge concentraties koolmonoxide gemeten. Het is niet de eerste keer: in de afgelopen maanden is de gevaarlijke stof meermaals gemeten, na de vorige keer werd zelfs de gaskraan wekenlang dichtgedraaid.

businkautobrandzwi

Auto brandt uit bij kerk

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Zwijndrecht. De wagen stond op een parkeerplaats bij de kerk Develhof, aan de Laan van Nederhoven.

PSX_20260805_194332

Bestuurder dodelijk ongeluk Voorstraat vrij, maar blijft verdachte

De bestuurder die woensdagavond werd aangehouden na een dodelijke aanrijding op de Voorstraat in Dordrecht, is heengezonden. Dit houdt in dat hij is vrijgelaten, maar wel verdachte blijft in deze zaak.

archieffotopolitie

Deel woning dicht na vondst hennepkwekerij

Een deel van een huis in Hendrik-Ido-Ambacht is op last van de burgemeester gesloten. Het gaat om een gedeelte van een huis aan de P.C. Hooftsingel dat werd verhuurd, zo maakt de gemeente maandag bekend.

beeldvoorstraat

Tranen en bloemen in straat waar peuter verongelukte: ‘Dit heeft heel veel impact’

Rozen, tekeningen en knuffeltjes. Op de Dordtse Voorstraat worden donderdagochtend steeds meer steunbetuigingen geplaatst op de plek van een fataal ongeluk een dag eerder. Een jong kind kwam na een aanrijding met een bestelbus om het leven. "Ik werd wakker met een knoop in mijn maag."