gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Laatste uitzending RANO ziekenomroep

Zaterdagmiddag was onder grote belangstelling de allerlaatste uitzending van de RANO ziekenomroep en hierna stopt de omroep ermee.

Rob van der Woude |  | Aangepast op
De organisatie begon haar activiteiten in het toenmalige sanatorium Weizigt. De patiënten hadden in die tijd geen enkele vorm van afleiding en het verblijf duurde vaak lang. De toenmalige oprichters wilden wat voor deze mensen doen en begonnen met het verzorgen van diavoorstellingen en draaien van verzoekplaatjes. In de loop van de tijd heeft de organisatie zich aan de veranderende omstandigheden aangepast. De laatste jaren was de RANO 24 uur per dag, 7 dagen in de week in de lucht op een eigen kanaal op de locaties van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Dit werd, naast de inzet van 35-40 enthousiaste vrijwilligers, mogelijk gemaakt door de moderne computertechniek.


Diezelfde technische ontwikkelingen hebben er echter ook voor gezorgd dat de RANO nu stopt. Onderzoek onder de patiënten van het ziekenhuis heeft aangetoond dat er geen behoefte meer bestaat aan de muziek en informatie die wordt uitgezonden.


In de laatste uitzending kwamen medewerkers en oud-medewerkers aan het woord om te vertellen over hun ervaringen bij de ziekenomroep.

Lees ook

fotosliedrecht.png

Verwarring dreigt door nieuwe naam GroenLinks-PvdA, hier is ‘Pro’ al bezet

Grote onduidelijkheid bij lokale fracties van GroenLinks-PvdA over de naamsverandering. Jesse Klaver kondigde donderdagavond de nieuwe naam Progressief Nederland (Pro) aan en de namen van de lokale fracties veranderen mee naar een combinatie van de afkorting ‘Pro’ en de plaatsnaam die de partijen vertegenwoordigen. Maar wat als er al een ‘Pro-partij’ bestaat?

IMG_5958.jpeg

Deze rotonde is aangepast in de hoop spookfietsers te stoppen

De rotonde aan het Goudenregenplantsoen in Ridderkerk, de laatste voor de verbindingsweg richting Barendrecht, is aangepast om spookrijders tegen te gaan. Na een telling werd duidelijk dat fietsers tegen het verkeer in over het verkeersplein fietsen. De oplossing? Een perkje en een verkeersbord.

StreetviewParallelweg.png

Parallelweg in Sliedrecht op de schop, werkzaamheden starten op 13 april

De Sliedrechtse Parallelweg gaat op de schop. De rijbaan voldoet niet meer aan de huidige normen en is toe aan groot onderhoud. Het asfalt wordt vervangen en een deel van de fundering wordt opnieuw opgebouwd. De werkzaamheden beginnen op 13 april en zullen naar verwachting zo’n twaalf weken in beslag nemen.

verdachtebureaurijnmond.png

Verkoper verliest 12.000 euro bij Marktplaatsdeal

De politie is op zoek naar een verdachte die 12.000 euro heeft ontvreemd van een man uit Nijkerk. De verdachte haalde het geld van de rekening van het slachtoffer door contactloos te pinnen bij meerdere winkels in Dordrecht. Hij is daarbij gefilmd.

VKSportphoto

FC Dordrecht en Feyenoord verlengen samenwerking

De samenwerking tussen FC Dordrecht en Feyenoord is met drie jaar verlengd. Dit houdt in dat onder meer spelers en stafleden ook de komende jaren kunnen worden uitgewisseld, en dat de Rotterdammers de Dordtse club blijven helpen op het gebied van talentontwikkeling, scouting en innovatie.

politiehondbodie.png

Politiehond Bodie vat man in de kraag na achtervolging

De achtervolging van een man die mogelijk een auto had gestolen, is geëindigd in een tuin in Papendrecht. Met dank aan politiehond Bodie kon de 20-jarige man uit Rhoon worden aangehouden.