gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Laatste uitzending RANO ziekenomroep

Zaterdagmiddag was onder grote belangstelling de allerlaatste uitzending van de RANO ziekenomroep en hierna stopt de omroep ermee.

Rob van der Woude |  | Aangepast op
De organisatie begon haar activiteiten in het toenmalige sanatorium Weizigt. De patiënten hadden in die tijd geen enkele vorm van afleiding en het verblijf duurde vaak lang. De toenmalige oprichters wilden wat voor deze mensen doen en begonnen met het verzorgen van diavoorstellingen en draaien van verzoekplaatjes. In de loop van de tijd heeft de organisatie zich aan de veranderende omstandigheden aangepast. De laatste jaren was de RANO 24 uur per dag, 7 dagen in de week in de lucht op een eigen kanaal op de locaties van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Dit werd, naast de inzet van 35-40 enthousiaste vrijwilligers, mogelijk gemaakt door de moderne computertechniek.


Diezelfde technische ontwikkelingen hebben er echter ook voor gezorgd dat de RANO nu stopt. Onderzoek onder de patiënten van het ziekenhuis heeft aangetoond dat er geen behoefte meer bestaat aan de muziek en informatie die wordt uitgezonden.


In de laatste uitzending kwamen medewerkers en oud-medewerkers aan het woord om te vertellen over hun ervaringen bij de ziekenomroep.

Lees ook

schotse hooglanders n3

Schotse hooglanders op N3, weg tijdlang afgezet

De politie in Dordrecht heeft dinsdagavond een tijdlang de handen vol gehad aan twee losgebroken Schotse hooglanders. Ondanks pogingen om de dieren in te sluiten, belandden de twee op de rondweg N3, tussen de voorbijrazende auto’s.

PSX_20260827_002259

Barbecue vliegt in brand in geparkeerde bestelbus

Een geparkeerde bestelbus in Hendrik-Ido-Ambacht heeft in de nacht van woensdag op donderdag schade opgelopen, nadat er brand uitbrak in de laadruimte. De eigenaar van de bus zou volgens Rijnmond zelf al een eerste bluspoging hebben gedaan, maar belde de brandweer toen dit niet lukte.

thumb artikel baggermuseum

Elke werkt in het Baggermuseum en weet alles over de klei

Iedere zaterdagmiddag kun je bij het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht met je poten in de klei staan. Ondanks dat medewerkster Elke dat niet vaak doet, is ze wel fanatiek bezig met de organisatie van het museum. Monique krijgt een kijkje in de keuken en komt erachter dat je als medewerker niet alleen maar gasten verwelkomt.

pexels-sora-shimazaki-5926389

Gemeente waarschuwt voor nepberichten: 'Klik niet op de link'

De gemeente Molenlanden waarschuwt voor phishingberichten, die veel inwoners de afgelopen dagen hebben ontvangen. De berichten lijken te zijn verstuurd door GBLT (gemeente- en waterschapsbelastingen). Daarin wordt gevraagd om een betaling te doen door op een link te klikken.

fietspaaltjes1

Gevaarlijke fietspaaltjes onder de loep tijdens landelijke paaltjescheckdag

Overbodige fietspaaltjes die op onoverzichtelijke en vooral onveilige plekken staan. Het is een doorn in het oog van de Fietsersbond Drechtsteden. De paaltjes moeten auto’s weren op plekken waar alleen fietsers moeten komen, maar zijn voor diezelfde fietsers vaak een gevaarlijke hindernis. De landelijke paaltjescheckdag op 19 september moet daar verandering in brengen.

Foto website

Extra bescherming voor brugkelder tijdens tweede passage hoge scheepvaart

Rijkswaterstaat neemt extra maatregelen om de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart goed te laten verlopen. Komend weekend kunnen hoge schepen de brug namelijk weer voor de enige keer deze maand passeren en daarbij moet schade aan de brugkelder en de schepen zelf worden voorkomen.