gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Labhond Dolly dolgelukkig met Dordts koppel

811fa121b8beff99204cd75f85f98717

Het koppel Cees en Kristine heeft wel een hele bijzondere hond: het is namelijk een labhond. Ze hebben haar geadopteerd, deels uit protest tegen laboratoria die honden nog steeds gebruiken als proefdieren.

Jerom Huijskens |  | Aangepast op
De hond in kwestie is een vrouwelijke Beagle genaamd Molly. “Toen we haar voor het eerst zagen zat ze heel angstig in een hoekje”, volgens baasje Kristine. “Nu is ze juist vrolijk en kunnen we ontzettend met haar lachen. Ze is nog steeds wel terughoudend naar nieuwe situaties.”

Veel laboratoria gebruiken Beagles als proefdieren. De honden zijn namelijk heel tam, bijna nooit agressief en genetisch best sterk.

Baasje Cees zegt dat hij het heel belangrijk vindt dat ze zoveel mogelijk vertellen over Molly en haar afkomst. “Op die manier kunnen we aan andere mensen laten zien dat een labhond gewoon heel normaal en leuk is. Zo komt er hopelijk ook een einde aan die afschuwelijke praktijken.”

Lees ook

stadskantoor

Sociale Dienst Drechtsteden verhuist naar tijdelijke plek

De Sociale Dienst Drechtsteden gaat verhuizen. Vanaf 17 augustus zit de sociale dienst tijdelijk in het Dordtse Stadskantoor aan de Spuiboulevard 300. Het SamenWerkplein verhuist mee.

foto

Vakantieganger Jary vlucht voor enorme Franse bosbrand: ‘Wij moesten zo snel mogelijk weg’

Geniet je in Frankrijk van een welverdiende vakantie, moet je halsoverkop weg van de camping door een enorme bosbrand. Het overkomt Jary de Hon (59) uit Hardinxveld-Giessendam, die midden in de nacht zijn spullen moet pakken.

serasliedrecht

SERA schrijft officiële Pride-anthem: 'Ik hoop dat jongeren zich verbonden voelen met mijn muziek'

Zangeres SERA uit Sliedrecht brengt speciaal voor Pride Amsterdam haar nieuwe single Girls Who Like Girls uit. Het nummer is niet alleen haar nieuwste release, maar ook het officiële anthem van het hoofdpodium van Pride Amsterdam. "Ik hoop dat jongeren zich erin herkennen en voelen dat ze trots mogen zijn op wie ze zijn."

Ongeluk A15 Papendrecht

A15 bij Papendrecht weer open na ongeluk

Twee voertuigen zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A15 bij Papendrecht. Eén voertuig belandde daarbij op zijn kop. De weg is vanaf Sliedrecht-Oost in de richting van Rotterdam volledig afgesloten geweest, maar is maandagavond weer open.

fotorollebollen

Gratis skaten in het park tijdens dit evenement: 'Het asfalt hier is super'

Of je nou je eigen skates meeneemt of een paar rolschaatsen gratis huurt: tijdens de bloedhete eerste avond van Rollebollen in het Dordtse Weizigtpark liep alles op rolletjes. Het skate-evenement wordt dit jaar voor de tweede keer georganiseerd en geeft iedereen de kans om gratis te skaten.

Film in de Tuin

Perfect avondje uit: Film in de Tuin weer van start

Filmhuis De Witt in Dordrecht verandert de Kloostertuin de komende weken opnieuw in een openluchtbioscoop. Vanaf vrijdag 7 augustus kunnen filmliefhebbers iedere vrijdag- en zaterdagavond genieten van Film in de Tuin, met een gevarieerd aanbod aan films.