gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Labhond Dolly dolgelukkig met Dordts koppel

811fa121b8beff99204cd75f85f98717

Het koppel Cees en Kristine heeft wel een hele bijzondere hond: het is namelijk een labhond. Ze hebben haar geadopteerd, deels uit protest tegen laboratoria die honden nog steeds gebruiken als proefdieren.

Jerom Huijskens |  | Aangepast op
De hond in kwestie is een vrouwelijke Beagle genaamd Molly. “Toen we haar voor het eerst zagen zat ze heel angstig in een hoekje”, volgens baasje Kristine. “Nu is ze juist vrolijk en kunnen we ontzettend met haar lachen. Ze is nog steeds wel terughoudend naar nieuwe situaties.”

Veel laboratoria gebruiken Beagles als proefdieren. De honden zijn namelijk heel tam, bijna nooit agressief en genetisch best sterk.

Baasje Cees zegt dat hij het heel belangrijk vindt dat ze zoveel mogelijk vertellen over Molly en haar afkomst. “Op die manier kunnen we aan andere mensen laten zien dat een labhond gewoon heel normaal en leuk is. Zo komt er hopelijk ook een einde aan die afschuwelijke praktijken.”

Lees ook

tv47kenya

Sliedrechter benoemd tot minister in omstreden parallelle regering Sudan

Een man uit Nederland is begin mei benoemd tot minister van Justitie in een omstreden regering van de Rapid Support Forces (RSF) in Sudan. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS. Bronnen melden aan Rijnmond dat het gaat om een man uit Sliedrecht.

geld en sociale dienst

Fraude binnen Hulpteam Toeslagen: onduidelijk wat er met 1 miljoen euro is gebeurd

De Gemeenschappelijke Regeling Sociaal (GR Sociaal) heeft een medewerker op staande voet ontslagen. Dat is gedaan na de ontdekking van een mogelijke miljoenenfraude bij het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Ook een inhuurkracht is buiten gezet.

Noodsteunpunt

Wat als de stroom ineens uitvalt? Deze gemeente oefent met noodsteunpunt

Waar kun je terecht als de elektriciteit en telecommunicatie voor langere tijd is uitgevallen en hoe kom je dan aan informatie? Inwoners van Heerjansdam, de gemeente Zwijndrecht en de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid oefenden afgelopen weekend met het inrichten en gebruiken van een zogeheten noodsteunpunt.

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.

boodschappenpexels

Winkels in Hendrik-Ido-Ambacht kunnen vanaf komende zondag open

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft donderdag ingestemd met het voorstel om de opening van winkels op zondag toe te staan van 10.00 tot 18.00 uur. De aangepaste Winkeltijdenverordening gaat meteen in.

Foto artikel

Een woonproject voor senioren om op elkaar te letten: 'Minder eenzaamheid en betere gezondheid'

De bouw van seniorencomplex De Hofjes is van start gegaan in Hendrik-Ido-Ambacht. Het appartementencomplex krijgt gezamenlijke ruimtes, om het zelfstandig wonen voor ouderen aangenamer te maken. “Ik vind het geruststellend dat ik straks ergens woon waar anderen een beetje op mij letten. Zeker omdat ik in mijn eentje woon”, zegt een van de toekomstige buurtbewoners.