Dordrecht, Netherlands

Lading schip in Zeehaven in de hens

De lading van een zeeschip in de Dordtse zeehaven is dinsdagavond in brand gevlogen. Het schip was geladen met schroot. Volgens de brandweer ontstond in één van de ruimen broei.
Petra Scheurwater | 12 augustus 2020 09:36 | Aangepast op 12 augustus 2020 09:36
“Dat werd door de bemanning gelukkig bijtijds ontdekt”, vertelt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid. “In een snelle actie van Rijkswaterstaat en de brandweer is de brand geblust.”


Om de brand te blussen kwam onder andere de brandweerboot en spuitwagen in actie.


Oorzaak onbekend

“Vaak is de reden van broei een combinatie van vocht en warmte”, legt de woordvoerder uit. “Maar de oorzaak van deze brand weten we niet. Het kan ook anders zijn ontstaan.”


Foto: Verkeersleider Rolph (@VLW_Rolph)

Meest gelezen

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

Redactie Streekomroep | 6 mrt 2026 08:36

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Lees ook

De Stemming in Alblasserdam: ‘Wonen is nu natuurlijk wel een probleem’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Weer levenslang geëist tegen ‘Lucky’, die afwezig was bij hoger beroep na inslikken scheermes

Het Openbaar Ministerie ziet het als typerend gedrag voor moordverdachte ‘Lucky’: hij wordt boos als...

Moordverdachte ‘Lucky’ slikt scheermes in vlak voor hoger beroep

Moordverdachte Minh V., alias ‘Lucky’, is maandagochtend niet verschenen bij zijn hoger beroep, na h...

Dubbel pech op deze snelweg: in beide richtingen ongeluk gebeurd

Het was op de A15 tussen Hardinxveld-Giessendam en knooppunt Gorinchem maandagochtend al vroeg erg d...

Dit terrein lag jaren braak, nu komen er tientallen huizen te staan

De woningbouw langs het spoor in Zwijndrecht komt eindelijk op gang. Het terrein aan de Koninginnewe...

Schoen met voet van vermiste Yoran (16) gevonden bij Beneden-Merwede

Een schoen met voet die maandag werd gevonden in een aftakking van de Beneden-Merwede is van de al b...