Dordrecht, Netherlands

Lading schip in Zeehaven in de hens

De lading van een zeeschip in de Dordtse zeehaven is dinsdagavond in brand gevlogen. Het schip was geladen met schroot. Volgens de brandweer ontstond in één van de ruimen broei.
Petra Scheurwater | 12 augustus 2020 09:36 | Aangepast op 12 augustus 2020 09:36
“Dat werd door de bemanning gelukkig bijtijds ontdekt”, vertelt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid. “In een snelle actie van Rijkswaterstaat en de brandweer is de brand geblust.”


Om de brand te blussen kwam onder andere de brandweerboot en spuitwagen in actie.


Oorzaak onbekend

“Vaak is de reden van broei een combinatie van vocht en warmte”, legt de woordvoerder uit. “Maar de oorzaak van deze brand weten we niet. Het kan ook anders zijn ontstaan.”


Foto: Verkeersleider Rolph (@VLW_Rolph)

Lees ook

Einde WK darts voor Plaisier: gemiste wedstrijdpijlen doen hem de das om

Darter Wesley Plaisier is er niet in geslaagd de vierde ronde te bereiken van het WK in Londen. De 3...

Zondag jubileumconcert DPHO op TV Dordrecht

In onze serie bijzondere concerten op TV Dordrecht sluiten wij deze zondag 2025 af met het jubileumc...

De Plucheplakkers kijken terug op 2025: Goed begin, matig einde

De Plucheplakkers komen in het kalenderjaar 2025 nog met één aflevering. Algemeen directeur Hans de ...

Bijzondere programmering met kerst op TV Dordrecht

RTV Dordrecht pakt uit deze kerst met drie bijzondere concerten. Op Eerste kerstdag zenden we het We...

Oude kersttraditie keert terug en zorgt voor saamhorigheid: 'Veel hulp ontvangen'

Meer saamhorigheid in de donkere periode rondom de kerst, het is een mooie gedachte die vaak maar la...

Het Jaar Van de sterrenwacht: van mogelijk wegbezuinigd naar miljonair

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. De Do...