Dordrecht, Netherlands

Lading schip in Zeehaven in de hens

De lading van een zeeschip in de Dordtse zeehaven is dinsdagavond in brand gevlogen. Het schip was geladen met schroot. Volgens de brandweer ontstond in één van de ruimen broei.
Petra Scheurwater | 12 augustus 2020 09:36 | Aangepast op 12 augustus 2020 09:36
“Dat werd door de bemanning gelukkig bijtijds ontdekt”, vertelt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid. “In een snelle actie van Rijkswaterstaat en de brandweer is de brand geblust.”


Om de brand te blussen kwam onder andere de brandweerboot en spuitwagen in actie.


Oorzaak onbekend

“Vaak is de reden van broei een combinatie van vocht en warmte”, legt de woordvoerder uit. “Maar de oorzaak van deze brand weten we niet. Het kan ook anders zijn ontstaan.”


Foto: Verkeersleider Rolph (@VLW_Rolph)

Meest gelezen

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Corrado Francke | 17 nov 2025 12:06

Brand in rijtjeshuis: cv-ketel vat vlam

Redactie Streek 56 | 19 nov 2025 16:00

Lees ook

Vogelgriep in onze streek: 16.000 kippen worden gedood

Op een biologisch leghennenbedrijf in Streefkerk is vogelgriep vastgesteld. Dat meldt het ministerie...

Bart (79) begint eerste lichtjestocht voor scootmobielen

Een optocht met verlichte en versierde vrachtwagens wordt in wel meer gemeenten georganiseerd, maar ...

FC Dordrecht sprokkelt te veel en scoort te weinig: ‘Het is wel een patroon, ja’

Met iets meer doelgerichtheid had FC Dordrecht Vitesse kunnen verslaan vrijdagavond, maar juist daar...

FC Dordrecht met punt uit de interlandbreak: 1-1 tegen Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond de Keuken Kampioen Divisie hervat met een puntje tegen Vitesse. Aan ...

Blijdschap bij automobilisten nu Spuihavengarage na maanden weer open is: 'Goed geregeld!'

Het was een aangename verrassing voor abonnementhouders en andere automobilisten. Donderdag ging de ...

In deze gemeente kunnen inwoners hun wapens inleveren: 'Anoniem en zonder vervolging'

Op meerdere plekken in Zwijndrecht kunnen mensen komende donderdag wapens inleveren, zonder hiervoor...