gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Landelijke SP voert actie voor verbod op PFAS bij zwemplas Merwelanden

6b5b80fb7fa5870ac5185f8c12ff6a84

Fractieleden van de SP in de Tweede Kamer hebben bij zwemplas de Merwelanden actie gevoerd voor een landelijk PFAS-verbod. Een groot spandoek is daarbij op surfplanken in het water gelaten. "Terwijl wij hier staan komt alweer nieuw gif deze kant op!"

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
"Wat wij willen is dat er geen PFAS meer geloosd wordt in dit water", zegt SP-Kamerlid Bart van Kent. "Alleen als er geen PFAS-uitstoot meer is, kan de zwemplas altijd gebruikt worden. En hoeft er niet elke keer worden gespoeld zoals onlangs gebeurd is."


De vervuiling is na het doorspoelen volgens deskundigen onder veilige waarden gedaald. En dat betekent dat terwijl de temperatuur tropische waarden aantikt, veel Dordtenaren woensdagmiddag het ervan nemen in en langs de kant van het water. Ziet ook het Kamerlid.

"We zijn hier niet om te zeggen dat je hier niet mag of kunt zwemmen zwemmen. Wij vinden dat dat hier altijd mogelijk moet zijn. En daarom vinden wij dat er nu moet worden ingegrepen en de uitstoot van PFAS moet worden verboden. Dat geldt niet alleen voor Chemours, maar er zijn ook op heel veel andere plekken bedrijven die dat doen en dat moet stoppen."

Veel partijen in de Tweede Kamer pleiten voor een Europees verbod en kijken nadrukkelijk naar Brussel om in te grijpen. Dat gaat de SP niet snel genoeg. "Als je op Europa moet wachten kan het jaren en jaren duren. Wij vinden dat er nu moet worden ingegrepen, de PFAS-uitstoot moet naar nul", besluit Van Kent.

Lees meer over:

|

Lees ook

Ongeluk A15 Papendrecht

A15 bij Papendrecht weer open na ongeluk

Twee voertuigen zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A15 bij Papendrecht. Eén voertuig belandde daarbij op zijn kop. De weg is vanaf Sliedrecht-Oost in de richting van Rotterdam volledig afgesloten geweest, maar is maandagavond weer open.

herdenking gebroeders De Witt

Politieke moord op gebroeders De Witt voor 10e keer herdacht: 'Het leeft in Dordrecht'

Opgehangen lichamen en kleding en ledematen verkocht op een veiling. Dat is hoe het leven van de gebroeders De Witt 354 jaar geleden ten einde kwam. Donderdagavond wordt in Dordrecht bij het standbeeld van de broers op de Vismarkt voor de tiende keer stilgestaan bij de dood van Johan en Cornelis de Witt. Dat de herdenking jaarlijks zou terugkeren had organisator Ben Corino bij de eerste keer in 2017 nooit verwacht.

businkoverval

Overval op juwelier, daders gevlucht op fatbike

Een juwelier op de Voorstraat in Dordrecht is vrijdagochtend overvallen. Wat er precies is buitgemaakt, is nog niet duidelijk.

IMG_9135

handhaving

Van enkele boa’s tot groot team met bodycams: verschillen per gemeente groot

Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.

De Plucheplakkers

De Plucheplakkers zien FC Dordrecht in blessuretijd gelijkspelen

Een bittere pil voor FC Dordrecht, dat vrijdagavond met 1-2 leek te gaan zegevieren bij RKC Waalwijk maar in blessuretijd alsnog een tegentreffer slikte. Aflevering 124 van de Plucheplakkers-podcast staat volledig in het teken van het bezoekje Brabant.

parkafgezet

Park op slot na ontsnapping Schotse hooglanders

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is tijdelijk niet toegankelijk. De gemeente heeft deze maatregel genomen na de ontsnapping van twee Schotse hooglanders eerder deze week. De dieren belandden daarbij op de N3.